Dienas ziņas

Krievija veic plašu raķešu uzlidojumu visā Ukrainā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kritizē grozījumus Dzīvnieku aizsardzības likumā

Kā sačipot visus lauku kaķus? Veterinārārsts kritizē jaunās likuma prasības

Jūlijā stāsies spēkā grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā, paredzot, ka obligāti būs jāreģistrē un jāčipo kaķi un mājas seski, bet suņus, kuri dzimuši pēc pagājušā gada 31. augusta, vairs nedrīkstēs turēt pie ķēdes. Jaunās prasības kritizē veterinārārsti.  

ĪSUMĀ:

  • No jūlija obligāti jāreģistrē un jāčipo kaķi un mājas seski.
  • Daži vetārsti ar šaubām uztver šo prasību – kā sačipot visus lauku kaķus?
  • Dzīvnieku patversmēs redz ieguvumus – noklīdušie kaķi varēs atgriezties mājās. 
  • Tomēr arī patversmēs uzskata – likumā nepieciešami izņēmumi.
  • ZM vēl strādā pie precizējošiem noteikumiem istabas dzīvnieku apzīmēšanai un reģistrācijai.   

Zemkopības ministrijas pārstāve Agija Mediņa skaidroja, ka "suņu turēšana pie ķēdes attieksies uz jaundzimušiem suņiem, kuri nesen ir dzimuši, kuri nekad netiks pielikti pie ķēdes. Būs atrunāti Ministru kabineta noteikumos gadījumi, kad viņu drīkstēs īslaicīgi piesiet, īpašniekam ieejot veikalā vai piedaloties sacensībās un izstādēs".

Tomēr vairākas izmaiņas grozījumos ar šaubām uztver veterinārārsti – piemēram, par to, ka jau no 1. jūlija jābūt čipotiem visiem mājas kaķiem un seskiem.

Daļa Liepājā strādājošo veterinārārstu uzskata, ka šīs likuma izmaiņas ir sasteigtas un radīs vairāk problēmu nekā ieguvumu.

"Kā šo likumu piemērot visiem lauku kaķiem, šai brīdī es nezinu," atzina SIA "Dzintara veterinārā klīnika" veterinārārsts Dzintars Tīds.

"Šajā brīdī ir tāda ļoti liela jautājuma zīme. Šie kaķi – viņi šķūnītī vairojas, viņi neprasa vairošanās atļauju un nereģistrējas lauksaimniecības datu centrā," norādīja veterinārārsts.  

Toties vairāku dzīvnieku patversmju darbinieki uzskata, ka kaķu reģistrēšanai ir savi ieguvumi.

Tā noklīdušam dzīvniekam palīdzētu ātrāk atgriezties mājas, kā arī samazinātu iespēju nonākt patversmē. Tomēr, viņuprāt, likumā nepieciešami izņēmumi.

"Veca kaķenīte, kurai ir 15 gadi, viņa nekad nav bijusi uz ielas, un, protams, to kaķenīti neviens nestresos un nepiespiedīs saimniecītei viņu čipot, tā būs viņas brīva izvēle, bet pagaidīsim Zemkopības ministrijas piedāvājumu, ko viņi izlems," norādīja Liepājas Dzīvnieku patversmes  pārstāve Anžela Dolmatova.

 Šobrīd Zemkopības ministrija vēl strādā pie precizējošiem noteikumiem istabas dzīvnieku apzīmēšanai un reģistrācijai. 

"Šajos noteikumos šobrīd tiek izkristalizētas tās kaķu kategorijas vai grupas, kurām būs paredzēta obligāta kaķu apzīmēšana un reģistrācija no šī gada 1. jūlija, un tiks noteikti arī izņēmumi," skaidroja ministrijas pārstāve Agija Mediņa.

Ministrijā uzsvēra, ka grozījumu mērķis ir uzlabot dzīvnieku labturību to turēšanā un pavairošanā. Jaunie noteikumi arī paredz, ka istabas dzīvniekiem būs atļauts tikai viens metiens gadā. Tāpat dubultots sods būs par atsavināšanas noteikumu pārkāpšanu – fiziskai personai varēs piemērot naudas sodu līdz 220 eiro, bet juridiskai līdz 420 eiro.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti