Novārdzinātais suns atkal nostājas uz ķepām pēc peldēšanas procedūrām

Patversmēs mītošo dzīvnieku stāsti ir dažādi. Citam vienkāršāki, bet citam skaudrāki. Kopā ar dziedātāju Inesi Galanti un viņas meitu Diānu raidījums "Ķepa uz sirds" palīdz meklēt gādīgus saimniekus sunim Džerim, kurš gatavojas aklajam randiņam ar savām krustmātēm.

Inese Galante ne pirmo reizi atsaukusies Latvijas Televīzijas raidījuma "Ķepa uz sirds" aicinājumam, atrast kādam nelaimē nonākušajam jaunas mājas. Šodien kopā ar viņu ir arī meita Diāna, kura tikai pirms mēneša kļuvusi par mammu un Inese tikusi vecmāmiņas godā. Sanāk, ka mazulim šūpuļdziesmas dzied slavena operdziedātāja.

"Perfekta vecmāmiņa, kuru mājās redz biežāk, nekā agrāk," pastāstīja dziedātājas meita Diāna.

"Jā, jā! Man gribas viņu redzēt. Pieiet klāt, nodziedāt vai nočibināt kaut ko. Paturēt rokās, tā ir tāda dāvana," pievienojas Inese Galante.

Abas dāmas dodas satikt suni Džeri, dziedātājai tas būs kā aklais randiņš, kurā nav zināms, kas tiks sastapts.

"Man visu mūžu bijuši aklie randiņi, tāpēc, ka man ir tāda profesija!" sacīja Inese Galante un smejas : "Man ir aklie randiņi ar manu publiku, ar maniem klausītājiem."

Priecīgs randiņš gaidāms ar Džeri no patversmes.

"Jā! Tas ir drusciņ savādāk. Tā romantika ar kādu kungu vai romantika ar kādu sunīti, kuru es vēl neesmu redzējusi," prāto dziedātāja, dodoties sastapt suni: "Es domāju, ka būs labi. Man nav bailes ne no viena suņa, man nav bailes ne no viena kaķa, jo es nāku ar atvērtām rokām un ar atvērtu sirdi."

"Nu, muriņ! Nu, kaķīt! Nu, tu vari vēl paiet! Vai dieniņ, vai dieniņ! Nu, vai kā garšo!" sasveicinās dziedātāja Galante: "Var paiet bērns, var paiet."

Džera iepriekšējais saimnieks bija iegādājies suni medībām un atstājis savā lauku īpašumā, kur suns vadīja savas dienas ārā, aukstumā un nebarots. Kaimiņi novēroja, ka pakāpeniski suns sāka klibot, kamēr vairs nevarēja paiet.

Kad suns tika atņemts saimniekam un nonāca patversmē, ārstu versijas par pakaļkāju problēmu bija – apsaldējis nervu vai arī tas sunim varēja notikt uz nervu pamata, bet cerība atveseļoties saglabājās.

"Manu, mīļumiņ! Viņš jau gaida bonbongas. Kur tavas bonbondziņas!" ieliekot suni automašīnā, sarunājas dziedātāja.

"Viņš ir smukiņš," piebilst dziedātājas meita Diāna. "Jā, paskaties. Tikai tavs liktenis bija tik dīvains, tik dīvains," sunim sacīja Inese.

Džeris dodas peldēties un krustmātes, protams, seko: "Nāc saulīte, nedaudz papeldēt! Patrenēt kājiņas! Man liekas, ka tā visiem ir laba terapija. Man liekas, ka būs labi. Nu, ko saldais? Iesi peldēties, ko?"

"Saimnieks uzskatīja, ka, ja suns ir slims, viņš sevi pats var izārstēt, vai nu viņam ir jāmirst," pavēstīja patversmes brīvprātīgā Laila Kikuste.

Patversme sāka cīnīties par suņa dzīvību, ieklausoties ārsta padomos - lai suns staigātu un muskuļi atkal sāktu strādāt, viņš jāpeldina katru dienu. Kopš pirmās peldināšanas pagājuši divi mēneši un progress ir acīmredzams.

"Tā bija vienīgā iespēja viņam palīdzēt, tā bija vienīgā iespēja viņam. Neviens nezināja, kā būs. Mēs vienkārši nācām un darījām," sacīja patversmes brīvprātīgā:

"Tas mirklis, kad viņš sāka staigāt, bija pārsteigums visiem. Saviļņojums man bija līdz asarām."

Džeris ir īsts cīnītājs, viņa stāsts ir pierādījums, ka cilvēkiem nevajag palikt vienaldzīgiem un vajag palīdzēt. Saimnieka mīlestība, rūpes, uzmanība un miers ir galvenais nosacījums, lai Džera veselība uzlabotos. Suns ir optimists, bet tikai ar palīdzību, ko sniedza divas meitenes, katru dienu trīsreiz vedot peldēties un ievērojot noteiktu sistēmu.

Meitenes sunim uzdāvināja dzīvību un nākotni.

Latvijā tādi cilvēki varbūt ir vairāki, kuri var paņemt un piedāvāt Džerim savas mājas un jumtu virs galvas. Lai suņa veselība uzlabotos, viņam vajadzīgas jaunas mājas. Saimnieka mīlestība, rūpes, uzmanība un miers, ir labākās zāles.

"Vienu jauku cilvēku, es domāju ar bērniem, ar ģimeni, kuri grib dzīvespriecīgu, mīļu un draudzīgu ģimenes locekli. Viņš ir ļoti, ļoti jūtīgs un paklausīgs bērns. Domāju, ka viņš būtu kā radīts ģimenei. Tur, kur bērni, kur daudz mīlestības un aktīva dzīve," prāto Galante: "Es domāju, ka labi cilvēki ir tik daudz uz pasaules. Ja tā nebūtu, es nezinu, kā tas viss atrisinātos. Tik daudz labsirdīgu un draudzīgu cilvēku ir pasaulē."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti