Ģimenes studija

Izdegšana vai ziemas nogurums: kā palīdzēt savām atvasēm izdzīvot gada tumšo laiku

Ģimenes studija

Pirmās romantiskās attiecības: vai vecākiem tām jāpievērš uzmanība

Mājdzīvnieka loma ģimenē: kad pakļauties bērna kvēlajai vēlmei - gribu sunīti

Kinoloģe: Vecāki atbild par mājdzīvnieku, bērns ir tikai palīgs

Ja ģimenē bērni vēlas mājdzīvnieku, vecākiem jābūt galvenajiem atbildīgajiem par dzīvnieku, to nosaka arī likums, bērni ir tikai palīgi. Izvēlēties dzīvnieku ir liela atbildība, to nevar darīt emocionāli, bet izvērtējot visus apstākļus, ģimenes iespējas un dzīvnieka dzīves ilgumu, Latvijas radio raidījumā "Ģimenes studija" skaidroja speciālisti.

Juglas dzīvnieku patversmes "Labās mājas" vadītāja Astrīda Kārkliņa skaidro, ka patversmes pieredze gadu gadiem rāda tendenci, ka vecāki, izvēloties mājdzīvnieku bērnam, nepiedomā, ko iesākt ar dzīvnieku tā dzīves laikā. Nav iespējams modelēt, kas ģimenē notiks mājdzīvnieka dzīves laikā. Pirms paņem dzīvnieku, nepieciešams modelēt visas situācijas, izmaksas un citas lietas, tad ģimene kopā pieņem lēmumu. Var būt, ka ideju iniciē bērns, bet visiem ģimenē jāgrib uzņemt dzīvnieku.

Kinoloģe Laine Kupča uzsver, ka lēmumu pieņem vecāki, izvērtējot, kā redz dzīvnieku ģimenē. Pozīcijai jābūt – vecāks ņem dzīvnieku, bērns ir palīgs.

"Ģimenes studija"

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs - Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

Dzīvnieka īpašnieks ir pieaugušais, to nosaka likums. Var ģimenē mainīt lomas, bet pelnītājs un atbildīgais par dzīvnieka labturību ir pieaugušais, skaidroja Kārkliņa.

Nav tādas suņu šķirnes, kuru varētu ieteikt visām ģimenēm. Suns ir personība.

Populārie mīļdzīvnieki ir kaķis un suns.

Bieži uz patversmi atnāk ģimenes, kuras nav izdomājušas, kādu mājdzīvnieku grib – suni vai kaķi, tas ir analfabētisms.

Suns ir slodzes dzīvnieks, kaķis ir patstāvīgāks. Arī paņemot jūrascūciņu vai kāmīti, jābūt atbildīgiem. Bieži grib paņemt mājdzīvnieku, lai mācītu bērnam atbildību, bet ir nepieciešama vecāku uzraudzība, pauda Kārkliņa.

Dzīvnieku klātbūtne pienes pozitīvas emocijas, draudzība ar suni dod sajūtas, kuras papildina mūsu emociju buķeti. Ja ģimenē ir mājdzīvnieks ar ļoti labu sadarbību vecāku pārraudzībā, tas labi papildina bērna emocionālo pasauli.

Ir modes šķirnes, piemēram, filmas ietekmē dzīvnieku izvēli. Šķirnei ir nozīme – kā sadzīvos ar suni ģimenē, ir šķirnes, kuras nav piemērotas kā ģimenes mīluļi.

Tagad Bērnu slimnīcā mazajiem pacientiem atveseļoties palīdzēs kanisterapijas speciālisti un apmācīti suņi. Jau pagājušajā gadā Bērnu slimnīcā pilotprojekta veidā tika uzsāktas kanisterapijas nodarbības mazajiem pacientiem. Kanisterapija Latvijā ir zināma vairākus gadus, bet 2024. gadā tā pirmo reizi oficiāli ienāk slimnīcā. Suņi pie Bērnu slimnīcas pacientiem nāks visu gadu.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti