Dienas ziņas

Pieaugušo izglītības dienas Kurzemē

Dienas ziņas

Rīgā iebraucot Daugavā, gājis bojā cilvēks

"Lieldeviņzares" saimniece pārsūdzēs lēmumu

Suņu audzētava «Lieldeviņzare» pārsūdzēs lēmumu par 100 suņu izņemšanu un turpinās darbu

Dzīvnieku audzētava "Lieldeviņzare" vērsīsies tiesā, apstrīdot Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) lēmumu izņemt vairāk nekā 100 suņus. Saimniece arī uzskata, ka daļa patversmju, kur nogādāti dzīvnieki, vēlas iedzīvoties, pārdodot kucēnus.  

ĪSUMĀ:

  • PVD izņēma no suņu audzētavas "Lieldeviņzare" vairāk nekā 100 suņus.  
  • Suņi nonākuši četrās patversmēs – izpirktas no valsts par 4 eiro par dzīvnieku.
  • Šādu cenu noteikusi valsts, jo nebija apliecinājumu pa šķirnes izcelsmi.
  • "Lieldeviņzare" noliedz, ka nebūtu iesniegusi visus dokumentus par ciltsrakstiem.
  • "Lieldeviņzare" iesniegusi pārsūdzību PVD vadītājam, ja saņems atteikumu – tiesāsies.
  • Tikmēr viena patversme jau piedāvā cilvēkiem adoptēt suņus, cita – gaida, jo zina, ka būs tiesa.  
  • PVD gan visas pretenzijas noraida.
  • "Liedeviņzares" saimniece sola, ka turpinās nodarboties ar suņu audzēšanu.  

  

Pirms vairāk nekā trīs nedēļām izņemtie korgiji, šiperkes un citi suņi nonākuši četrās patversmēs, kur jūtas labi. Visas patversmes suņus ir izpirkušas no valsts, maksājot par katru četrus eiro – šādu cenu noteikusi Nodrošinājuma valsts aģentūra.

"Šī summa ir, lai patversmes pēc iespējas ātrāk šos suņus varētu izpirkt un pēc iespējas ātrāk viņiem varētu meklēt jaunas mājas," skaidroja dzīvnieku patversmes "Ķepu ķepā" vadītāja Gundega Bidere.

Korgiju šķirnes kucēns ar pilnvērtīgi dokumentētu novērtējumu maksā no vairākiem simtiem līdz pāri tūkstotim eiro. Nodrošinājuma valsts aģentūra neesot saņēmusi šādu apliecinājumu par šķirnes izcelsmi.

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Veterināro objektu uzraudzības daļas vadītāja Mairita Riekstiņa stāstīja, ka suņu saimniece "iesniedza ciltsrakstus, kuri bija neatbilstoši noformulēti".

Nodrošinājuma valsts aģentūras Iekšējās kontroles nodaļas eksperte komunikācijas jomā Vendija Pikše-Kučma Latvijas Televizijas raidījumam "4. studija" rakstiskā vēstulē skaidroja, ka suņu vērtība noteikta, interneta tīmekļvietnēs izvērtējot "bezšķirnes suņu tirgus situāciju". Secināts, ka gadījumos, kad saimnieki par saviem suņiem nevar pienācīgi parūpēties, jo mainījušies apstākļi, viņi tos atdod bez maksas vai par zemu cenu. 

"Šajā gadījumā ir atšķirīgi, jo šie suņi izņemti sakarā ar labturības pārkāpumiem, kas uz suņiem ir atstājis būtisku iespaidu. Ņemot vērā visu augstākminēto, komisija noteica, ka cena par vienu suni ir četri eiro," teikts vēstulē. 

Tomēr "Lieldeviņzares" saimniece Daiga Maceša kategoriski noliedza, ka nebūtu iesniegusi visus nepieciešamos dokumentus par suņu ciltsrakstiem, un jau iesniegusi pārsūdzību Pārtikas un veterinārā dienesta priekšniekam.

Ja viņš nepieņems pozitīvu lēmumu audzētavai, tad plānots vērsties tiesā pret PVD.

"Domāju, ka kāda amatpersonu arī bija iesaistīta. Es domāju, ka mani suņi atgriezīsies ar tiesas lēmumu, un turpināsim strādāt. Ja ne, tad nu, tad… tad laikam jau būs jābrauc projām kaut kur," sacīja Daiga Maceša.

Kamēr saimniece cīnās par savām tiesībām, tikmēr daļa patversmju jau sāk piedāvāt "Lieldeviņzares" kucēnus nākamajiem saimniekiem. "Ķepu ķepā" sākumā gan aicina iepazīties ar dzīvniekiem. Cena – brīvprātīgs maksājums. 

"Mēs ļoti priecātos, ja jaunie īpašnieku varētu segt sterilizācijas un kastrācijas izmaksas, jo uz šo kopējo suņu skaitu tie būs aptuveni 8000 tikai sterilizācijai," stāstīja dzīvnieku patversmes "Ķepu ķepā" vadītāja Gundega Bidere.

"Lieldeviņzares" juriste Inese Meldere gan apšauba teikto par brīvprātīgām maksām – viņas rīcībā ir ziņas, ka suņus jau plāno pārdot un par krietni augstākām cenām.

Savukārt cita patversme "Mežvairogi" suņus adopcijā pagaidām nedos, jo zina, ka gaidāma tiesvedība.

"Es redzu juridiskas nepilnības šajā lietā. Tas nozīmē, ka mēs nesteigsimies," sacīja Dzīvnieku patversmes "Mežvairogi" vadītāja Danuta Priede.

"Lieldeviņzares" juriste norādīja uz daudzām nepilnībām un neskaidrībām šajā lietā, tajā skaitā tieši par PVD konkrētu amatpersonu rīcību.

"Ir [pausti] maldi nepārtraukti Latvijas sabiedrībā par šo suņu stāvokli. Un ir arī atzinums no Dzintras Rūtenbergas, kas ir biologs un kas ir Latvijas Kinologu asociācijas prezidente, par "Lieldeviņzares" suņu barošanu," norādīja Inese Meldere.

PVD gan visas pretenzijas noraida.

Tikmēr "Lieldeviņzares" saimniece sola, ka turpinās nodarboties ar suņu audzēšanu.

Pārtikas un veterinārajā dienestā norādīja, ka Zemgales reģionā ir 39 dzīvnieku audzētavas, un tajās visās veikts pārbaudes. Līdz šim nav bijis pieredzēts, kad kādā no saimniecībām jāizņem tik liels suņu daudzums, kāds tas bijis "Lieldeviņzares" gadījumā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti