Dienas ziņas

ES augstākais diplomāts Trampa izteicienu sauc par muļķīgu

Dienas ziņas

Zīmju valodā. Dienas ziņas

Valmierā pulcējas ziemas peldētāji

Valmierā pulcējas ziemas peldētāji

Ziemas peldēšanas sezona jau pāris mēnešus rit pilnā sparā. Lai mudinātu vēl vairāk cilvēku iesaistīties, Valmierā tika rīkots īpašs pasākums, kurā piedalījās gan pieredzējuši, gan vēl tikai topošie tā dēvētie roņi. 

Spiedzieni, asas izjūtas bija ne vienam vien pasākuma dalībniekam, kas ziemas peldes iemēģināja pirmo reizi. Pirms kāpšanas aukstajā ūdenī dalībnieki krastā kārtīgi iesildījās.  

"Šis tagad būs mans, es jau ilgi briedu šim. Jūtos ideāli, es tagad saprotu, ka trakajiem pieder pasaule," viens otru papildinot, saka ziemas peldēšanas debitanti Ailita un Edmunds. 

Pasākuma dalībnieki uzsvēra, ka jau sen bija doma par ziemas peldēm un mājas apstākļos arī praktizējuši iemaņas doties vēsākā ūdenī. 

"Mums mājās ir kubls, vasarā it sevišķi kublā ielaižam aukstu ūdeni un tad pēc pirts vienmēr ejam aukstā ūdenī. Tā lēnām visu darījām, līdz izdomājām, ka vajag kaut ko savādāku izmēģināt," pastāstīja ziemas peldēšanas iesācējs Edmunds. 

Savukārt cits pasākuma apmeklētājs Jānis ziemas peldes sāka vien pirms mēneša. Viņš iedvesmojās no pieredzes bagātākiem "roņiem", kuri netālu no viņa mājas Zilākalnā katru nedēļu līda āliņģī.

"Pirmā reize ir drausmīga. Aizbraucām ar sievu divatā naktī. Iegāju pirmo reizi uz kaut kādu sekundi. Iegāju un izgāju ārā, un tajā brīdī sapratu, ka tam ir kaut kāds azarts un atkarība, jo pirmās emocijas bija ļoti skaistas," atminējās Jānis. 

Savukārt Liene Nagle jau četrus gadus nodarbojas ar ziemas peldēm, bet, kā viņa pati smejas, – neapzināti jau to dara 20 gadu. Vienas burvju receptes, kā labāk sevi sagatavot aukstajām peldēm, nav.  

"Ir emocionāli jābūt gatavam, ļoti daudzi cilvēki iesaka, ka to vajadzētu darīt pakāpeniski ar aukstām dušām, sniega peldītēm, apliet sevi ar aukstu ūdeni. Tas ir pilnīgi individuāli. Katram jāatrod sava pieeja," viņa atzina.

Valmierā kopumā ir 70 aktīvi ziemas peldētāji, kuri vismaz reizi nedēļā praktizē peldes. Iedvesma šādam pasākumam gūta pie kaimiņiem. 

Kopumā ziemas peldē piedalījās 20 dalībnieku, no kuriem septiņiem tā bija pirmā reize aukstajos ziemas ūdeņos, bet visi kā viens, kāpjot ārā no āliņģa, atzina – šīs ir fantastiskas sajūtas.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti