Rīta Panorāma

Skype intervija ar Ralfu Eilandu

Rīta Panorāma

Grupa «Tautumeitas» izdod singlu un videoklipu no gaidāmā albuma

Kaķu uzvedība: ielas un patversmju kaķi

Kā izvēlēties kaķi patversmē?

Ielas un patversmju kaķi nav viens un tas pats, kaut arī dažreiz ielu kaķi nonāk patversmēs, lai atgūtos pēc traumām. Patversmes darbiniekiem kaķu raksturi ir zināmi, tādēļ izvēlēties varēs vispiemērotāko mājdzīvnieku.

Padomi kaķu saimniekiem

Uzturēt kaķi var sanākt dārgāk nekā suni.

Kā izvēlēties kaķi patversmē.

Iemesli, kādēļ kaķi nokārtojas ārpus savas tualetes.

Kā audzināt mīlīgu kaķi. Iesaka dzīvnieku speciālisti.

izraudzīties kaķim piemērotāko barību.

Kaķis danco pa galdu un plēš glāzes. Kā rīkoties?

Lai mazinātu uz ielām dzīvojošās kaķu kolonijas, ik gadu Rīgā tiek sterilizēti un pret trakumsērgu vakcinēti aptuveni 1200 kaķi.

"Jāiet Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta mājaslapā, pie "dzīvniekiem" ir iespēja aizpildīt veidlapu un pieteikt šo kaķu koloniju sterilizācijai. Iesniegumus apkalpojam secībā, kādā tie ienāk. Veidojas rinda, jo līdzekļu nav tik daudz, lai uzreiz noķertu visus. Kad pienāks iesnieguma rinda, tad ar jums sazināsies kaķu ķērājs. Ir nepieciešama informācija, kurā laikā kaķus barot, lai viņus vieglāk noķertu. Ir ļoti svarīga sadarbība ar iedzīvotājiem, kas šos kaķus  pieskata un labāk pazīst," situāciju ieskicēja Rīgas domes Vides pārvaldes priekšniece Evija Piņķe.

Pēc sterilizācijas kaķim tiek nogriezts kreisās auss galiņš, un kaķis tiek palaists atpakaļ brīvībā. Tikmēr dzīvnieku patversmēs nonāk pavisam cita tipa kaķi. 

"Patversmē kaķīši pārsvarā nokļūst no mājām. Visbiežāk, ja aizsaulē aiziet cilvēks, viņa saimnieks.

Ielas kaķīšus parasti patversmēs neuzņem, jo daudzās pašvaldībās ir programmas "Noķer, sterilizē, atlaid!". Ielas kaķi ir diezgan tramīgi un mežonīgi, nav raduši pie cilvēka. Viņiem grūti patversmē iedzīvoties. "Ulubelē" ir vairāki šādi kaķi, jo traumu gadījumos ir nokļuvuši veterinārajā klīnikā, ir, piemēram, izārstēta kāda infekcijas slimība vai lūzums. Un tad viņi rehabilitējas pie mums patversmē," pastāstīja patversmes "Ulubele" vadītāja Ilze Džonsone.

Patversmēs mītošie būs pieraduši pie cilvēkiem, tie būs apstrādāti pret parazītiem un vakcinēti.
 
"Ņemot dzīvnieku no patversmes, parakstot adopcijas līgumu, būs jāparaksta apņemšanās, ka tad, kad dzīvnieks izaugs, viņš būs jāsterilizē. Pieaugušie kaķi visi ir sterilizēti," norādīja Džonsone. 

Patversmēs arī būs iespēja izvēlēties savam raksturam un ikdienas režīmam piemērotāko dzīvnieku.

"Kopēji, katru dienu strādājot ar dzīvniekiem, redz viņu raksturu. Viens ir kautrīgāks, mierīgāks, vienam tik ļoti nevajag cilvēku. Piemēram, šai burvīgajai, trīskrāsainajai dāmai ļoti patīk komunicēt, kas nemaz nav tā īpaši raksturīgi," par kādu kaķeni stāstīja patversmes vadītāja.

Katrs kaķis ir pelnījis iespēju uz labu dzīvi – vienalga, šķirnes vai bezšķirnes. Un katram cilvēkam ir pašam brīva iespēja izvēlēties sev piemērotāko draugu no kaķu vidus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti