Rīta Panorāma

Latvijas Nacionālais teātris atklāj e-teātri «Baltais kubs»

Rīta Panorāma

Saules siltums gleznotājas Ievas Bondares personālizstādē «Ubuntu»

Kaķu uzvedība: iegāde

Uzturēt kaķi var sanākt dārgāk nekā suni

Ar ko jārēķinās, nolemjot iegādāties kaķi, un kā būtu pareizi jāizvēlas kaķēns, Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” stāstīja Latvijas Felinoloģiskās asociācijas "Felimurs" prezidente Vija Klučniece.

Padomi kaķu saimniekiem

Uzturēt kaķi var sanākt dārgāk nekā suni.

Kā izvēlēties kaķi patversmē.

Iemesli, kādēļ kaķi nokārtojas ārpus savas tualetes.

Kā audzināt mīlīgu kaķi. Iesaka dzīvnieku speciālisti.

izraudzīties kaķim piemērotāko barību.

Kaķis danco pa galdu un plēš glāzes. Kā rīkoties?

Daudziem šķiet – labāk ņemšu kaķi, nevis suni. Cilvēki uzskata, ka tā būs vieglāk, jo nav katru dienu jāiet ārā pastaigās. Klučniece norādīja, ka arī ar kaķiem tik viegli nebūs un dzīvnieka ienākšanai ģimenē ir jābūt ļoti atbildīgam un pārdomātam lēmumam.

“Suns ir bara dzīvnieks. Jūs viņam esat galvenais. Kaķim jūs esat tikai partneris. Faktiski jūs esat kaķa servisa nodrošinātājs,” stāstīja Klučniece.

Jārēķinās, ka mājās būs spalvas, vajadzēs kaķi barot, nodrošināt tam kontaktu. Tāpat nepieciešams tīrīt tualeti, gādāt barību un vest pie ārsta, ja kaķis saslims.

Kaķa barība ir dārgāka par suņu barību, tāpat papildus būs jāiegādājas smiltis tualetes vajadzībām. Nereti kaķa uzturēšana var izmaksāt dārgāk nekā suņa uzturēšana.

Tāpat jārēķinās, ka kaķi ļoti slikti pakļaujas apmācībām. Kādu kaķi paņemsiet, ar tādu būs jāsadzīvo ilgi gadi.

“Kaķis ir teritorijas dzīvnieks. Viņš ne īpaši pacieš citus dzīvniekus mājās – arī citus kaķus un suņus. Kaķis ir vienpatis, intraverts,” uzsvēra Klučniece.  

No ielas paņemti kaķi nereti būs ar sliktāku temperamentu, tāpēc asociācijas prezidente tomēr iesaka izvēlēties šķirnes kaķi no atbildīgiem audzētājiem: “Šķirnes kaķus ir veidojuši cilvēki ar kādu mērķi. Protams, katram kaķim ir instinkti – medību instinkts, rotaļāšanās instinkts, teritorijas iezīmēšanas instinkts – tie nekur nepazūd. Bet visi kaķu šķirņu selekcionāri rūpējas par to, lai kaķim būtu labs temperaments.”

Ja vēlas dzīvnieku, kuram nav izteikti raksturīga vēlme iezīmēt savu teritoriju, tad arī šajā gadījumā labāk doties pie audzētājiem. “Arī šķirnes kaķiem mēdz būt netīrīgas līnijas. Vienmēr, kad man jautā, kur iegādāties kaķēnu, saku, noteikti iegādājieties pie īpašnieka. Aizejiet un paskatieties - ja tur stipri smird pēc kaķiem, neņemiet no turienes kaķēnu,” norādīja Klučniece.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti