Dienas ziņas

Atklātas Policijas koledžas Izmeklētāju mācību centra telpas

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Jaunieši gatavo rotaļlietas patversmes dzīvniekiem

Jaunieši Liepājā gatavo rotaļlietas patversmes dzīvniekiem

Jaunieši no Liepājas Skolēnu domes pirmajā adventes nedēļā vienojās labdarības akcijā, dzīvnieku patversmē mītošajiem mājdzīvniekiem nogādājot pašu rokām gatavotas rotaļlietas. Pusaudži iemūžināja dzīvniekus fotogrāfijās, kuras kopā iecerēts publicēt sociālajos medijos ar mērķi popularizēt adopcijas iespējas. 

Lupatu lelles, ko košļāt un grauzt suņiem, striķi ar bumbiņām galā, ar ko rotaļāties kaķiem – šādas rotaļlietas pagājušajā nedēļā pirms došanās uz dzīvnieku patversmi "Lauvas sirds" gatavoja Liepājas Skolēnu domes locekļi. 

Kristers Tomsons: "Mēs taisām suņiem mantiņas no otrreiz izmantojamajiem auduma gabaliem, piemēram, krekliem, T krekliem, kādam kāda jaka."

Kitija Ruslana Putāne: "Pirmkārt, lai ekonomikai būtu labāk un nebūtu veltīgi viss izsviests un lai suņiem arī būtu, ar ko spēlēties."

Liepājas Jauniešu mājas izglītības metodiķe Ieva Cipriķe pastāstīja, ka jaunieši uz patversmi dodas bieži: "Jaunieši dodas, našķīšus aiznes, dodas pastaigāt ar dzīvniekiem, un mēs arī uzaicinājām vasarā uz festivālu. Tā kā labdarībā bieži jaunieši cenšas iesaistīties un darīt labus darbus."

Patversmē jauniešus tās pastāvīgie iemītnieki jau pazīst un par viņu ierašanos priecājas. Patversmes dzīvnieku kopējais skaits gan pēdējā laikā sarūk, novembrī vien pie jaunām mājām tikuši trīs suņi, pastāstīja patversmes vadītāja Nora Brūdere: "Tie, kas ir jaunpienācēji, kucēni vai augumā mazie sunīši, viņi aiziet ļoti ātri mājās. Līdz ar to mums šobrīd ir vispār astoņi suņi, un pieci no viņiem ir tādi, kas dzīvo jau pāris gadus. Pastāvīgie iemītnieki, kuri, visticamāk, šeit arī paliks."

Arī šajā reizē jaunieši devās pastaigās ar patversmes ilggadējiem iemītniekiem. Viņiem ir arī savi pagaidu vārdi, savukārt šobrīd šeit esošajiem 14 kaķiem tādu nav, un jauniešu apņemšanās bija katram no tiem dot vārdu un iemūžināt fotogrāfijās, lai pēc tam ar sociālo vietņu starpniecību aicinātu iedzīvotājus dzīvniekus adoptēt. 

Ričards Deivs Gailis: "Dzīvnieku patversmē ir daudz, viņus vajag kādam adoptēt, un tāpēc ir jāreklamē patversme. Man arī ir kaķītis jau divus gadus, un mans kaķītis arī ir paņemts no šķūņiem."

Patrīcija Špakovska: "Šobrīd mums ir divi kaķi, man mājās vienmēr ir bijuši kaķi, kopš es esmu piedzimusi. Un mums pieredze ir tāda, ka mēs vairāk ņemam kaķus, kas ir mums apkārt, ko mēs atrodam, un tad mēs aizvedam uz patversmi, pārbaudām, vai viņam viss ir kārtībā, un tad mēs paņemam viņu sev mājās."

Valērija Rodčenkova: "Dzīvoju vienmēr ar trīs kaķiem, nu jau man ir arī suns, personīgi es uzskatu viņus par saviem brāļiem un māsām."

Potenciālie adoptētāji dzīvnieku fotogrāfijas un viņu aprakstus varēs atrast Liepājas Jauniešu mājas kontos sociālajos medijos. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti