VVD: «Skonto Būve» pieļauj prasīt papildus finansējumu gudrona dīķu sanācijai

Uzņēmums „Skonto Būve” pieļāvusi prasīt papildu finansējumu gudrona dīķu sanācijai 11 miljonu eiro apmērā. Valsts vides dienests (VVD) šādai prasībai pamatojumu neredz, portālam lsm.lv apstiprināja dienesta pārstāve Jūlija Ņikitina.

Dienests norāda, ka šī bijusi neapstiprināta un mutiska informācija, un uzņēmums uzsvēris, ka pašreiz piešķirtie līdzekļi 42,6 miljonu eiro apmērā var izrādīties nepietiekami. VVD akcentē, ka uzņēmuma neformāli izteicis dienestam vien pieņēmumus par iespējamu gudrona apjoma pārpalikumu Dienvidu dīķī pēc projektā paredzētā dīķa smelšanas termiņa beigām, 2015.gada vasarai. Turklāt uzņēmums norādījis, ka sanācijas darbu turpināšanai un pabeigšanai Dienvidu dīķī pēc termiņa beigām, iespējams, būs nepieciešams rast papildu līdzekļus.

VVD tomēr aicina „Skonto Būvi” strādāt jau noslēgtā sanācijas darba līguma ietvaros. „Dienests ir aicinājis SIA „Skonto Būve” sniegt pamatotus faktus par sanācijas darbu apgrūtinājumiem un izstrādāt vairākus variantus sanācijas darbu pabeigšanai esošā budžeta ietvaros. Noslēgtais līguma veids par sanācijas darbu veikšanu strikti paredz pilnīgu Inčukalna sērskābā gudrona dīķu attīrīšanu pilnā apmērā esošā budžeta ietvaros,” pauda Valsts vides dienesta ģenerāldirektore Inga Koļegova.

Pirmais līgums starp dienestu un SIA „Skonto Būve” bija noslēgts 28,4 miljonu eiro apmērā, savukārt pērn, aprīlī noslēgtajā līgumā summa ir palielināta līdz 42,6 miljoniem eiro.

Līgumā paredzēts, ka līdz 2015.gada vasarai jābeidz piesārņotā ūdens nosūkšana un attīrīšana no pirmā slāņa Dienvidu dīķī, kā arī divu slāņu ekskavācija un apstrāde.

Inčukalna gudrona dīķi ir viena no piesārņotākajām vietām Latvijas teritorijā, kurai ir izteikti negatīva ietekme uz vienu no Latvijas nozīmīgākajiem dabas resursiem - pazemes ūdeņiem. Turklāt, neattīrot vidi, piesārņojums var skart vēl plašākas teritorijas, ieskaitot Gauju.

Savukārt "Skonto Būve” skaidro, ka vēl 11 miljoni eiro ir nepieciešami, lai šogad pilnībā pabeigtu projektu, jo jau šī gada februārī SIA „Skonto Būve” informēja  VVD, ka objekta dienvidu dīķī ir par aptuveni 45% vairāk gudrona, nekā pasūtītājs iepriekš paredzējis.  Dienvidu dīķī atrodas aptuveni 44 200 tonnas gudrona, nevis 30 200, kā norādīts VVD veiktajā priekšizpētē, savukārt līgums ar “Skonto Būve” noslēgts par priekšizpētes rezultātā noteiktā gudrona  daudzuma sanāciju.

Lai projekts tiktu pabeigts šogad, uzņēmums kopā ar esošajiem vācu partneriem „MUEG GmbH” ir gatavs strādāt arī kā apakšuzņēmējs. Projektam jābūt pabeigtam līdz gada beigām, un, lai to varētu paspēt izdarīt, lēmums ir jāpieņem steidzami, paziņojumā medijiem norāda “Skonto Būve”.

Līdz maija beigām “Skonto Būve” kopīgi ar vācu partneriem būs izsmēlusi un pārstrādājusi visu līgumā noteikto gudrona apjomu - 30’200 tonnas. Par to, kas notiks pēc maija un ar atlikušajām 14 000 tonnām materiāla, šobrīd VVD nekādu lēmumu nav pieņēmis, informēja “Skonto Būve”.

Maija beigās beidzas līgums arī ar vācu partneri - “MUEG” GmbH, kas nogādāja materiālu pārstrādei Vācijā.  

Jau vēstīts, ka jau pērn vasarā nebija pārliecības, ka darbi gudrona dīķos būs pabeigti laikus, jo tad četru gadu laikā bija padarīta vien trešā daļa no visiem darbiem, kas bija jāpabeidz nepilna gada laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti