Ģimenes studija

Vilku ģimene - aktīvi kāpšanas sporta entuziasti

Ģimenes studija

Tautas receptes pediatrijā: kas der bērnu ārstēšanai, no kā labāk atturēties

Gaidot Valentīndienu, saruna par romantiku pāru attiecībās

Saruna Valentīndienu gaidot: rutīna un romantika stiprina pāru attiecības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Februāris ir mēnesis, kurā vairāk runā par attiecībām un romantiku. Raidījumā “Ģimenes studija” divas ģimenes sarunā šķetina rutīnas pozitīvos aspektus un prioritātes ģimenē.

Raidījumā viesojas divu bērnu vecāki Anna un Kārlis Andersoni un Kristīne un Māris Baloži, kuru ģimenē ir kopā pieci bērni no sešiem līdz 24 gadiem.

Rutīna attiecībās var iestāties ātri, bet to nevajag uztvert kā ko sliktu, rutīna var būt arī nomierinoša un laba.

Anna Andersone uzskata, ka rutīna nav ģimenes lielais drauds, tā var būt arī atvieglojums un prieks, drošība attiecībās. Ir gan nepieciešams, lai dzīvē ir arī pārdzīvojumi.

Iekšējā vajadzība ir augt. Augt var arī rutinizēti.

“Rutīna ir foršs rāmis, kur ielikt ko pārsteidzošu,“ uzsver Kārlis Andersons.

Pārim, atļaujoties vienam otru paprovocēt ar pārsteigumiem, ir unikāla iespēja ieraudzīt iespējas, kuras mums pat var neienākt prātā.

Kristīne Balode raidījumā min, kā viņas vīrs Māris bija saorganizējis romantisku braucienu ar limuzīnu, kas Kristīnei ļoti nepatīk. Šādās situācijās jālemj – izlikties vai teikt taisnību. “Nevar viens otru iepazīt, ja tēlojam. Reizēm šis ceļš ir sāpīgs. Tas pāri norūda, cik kopā var iznest vilšanos,” skaidro Kristīne.

Sievietes spēja paciest un izturēt var ietekmēt negatīvi. Ja viss jūk un brūk un sieviete neprasa atbalstu, tad tas var radīt savstarpējo lūzumu.

Pāru attiecībās liela nozīme ir arī romantikai. Kristīne min, ka romantika ir lieta par sajūtām, ka “mani sadzird, mani grib, ka spējam paskatīties viens uz otru ne pašsaprotamā veidā.”

Valentīndienā arī romantiku padara par patēriņa preci. Mantiskās dāvanas un mantiskā romantika.

Romantiku esam pārdevuši, daudz ārišķības par rožu garumu vai sveču daudzumu. Māris uzsver, ka izpratne par romantiku saistās ar divvientulību, jo ir laiks tikai vienam otram, īpaši, ja ir mazi bērni. Tas ir notikums ārpus ikdienišķā.

Kristīne uzsver, ka bērnus var reizēm ignorēt, atcerēties, ka vecāki ir prioritāte ģimenē, tad var atvēlēt laiku sev. Attiecībās jābūt hierarhijai, lai bērni var novērtēt to.

Bieži attiecībās ir patērējošā, pieprasošā attieksme, svarīgi saprast – ko es darīšu tev, lai tev vieglāk būtu man ko dot, uzskata Kristīne.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti