Ģimenes studija

Arita Strode-Kļaviņa ar savām fotogrāfijām vēlas mazināt aizspriedumus sabiedrībā

Ģimenes studija

Sociāli emocionālās mācīšanās prasmes vispirms jāapgūst skolotājam, lai mācītu bērniem

Lietotnes, kas sniedz atbalstu vecākiem un palīdz plānot laiku ģimenē

Mobilās lietotnes - atbalsts vecākiem un palīgs ģimenes laika plānošanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Katrai ģimenei savi paradumi dzīves kvalitātes uzlabošanai, aizvien populārākas top ģimenei noderīgās mobilās lietotnes, kas "nezog" mūsu laiku, bet palīdz ģimenes pienākumu un laika plānošanā, kā arī sniedz atbalstu vecākiem no mazuļa pirmās dienas. Raidījumā “Ģimenes studija” izskan, ka lietotnēm jāpalīdz ekonomēt laiku un mācīties radīt ko jaunu.

Mobilās ierīces nav ne labas, ne ļaunas, svarīgi, ko tās dod, kā tiek lietotas, uzskata “Riga TechGirls” līdzradītāja, zīmola “be-with” dibinātāja Anna Andersone. Ģimenē jāpievērš uzmanība tam, cik ilgu laiku tās lieto (te arī var palīdzēt lietotnes). Lietotnes var palīdzēt arī disciplinēt bērnus, palīdzot viņiem atgādināt viedierīču lietošanas laiku.

Noteikumi, kurus sev un ģimenei uzstāda, ir svarīgi. Annai ir septiņus un desmit gadu vecas meitas. Grūti sevi disciplinēt ir ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. Vecāku paraugs ļoti palīdz bērnam.

Digitālā laikmetā izslēgt mobilo ierīču lietošanu nebūtu ieteicams, bet vērtēt gan saturu, gan laiku ir nepieciešams, pauž tētis, kurš darbojas arī biedrībā “Tēvi” - Klāvs Ozoliņš. Vecāki ir piemērs, nevar teikt bērnam, ko nedrīkst, ja to lieto vecāki.

Viedierīces ir liels palīgs, tās palīdz sakārtot dienas ritmu, tomēr tas neizslēdz citus atcerēšanās metodes – piemēram, piezīmju blociņu. Aplikācijas var aizvietot citas ierīces, piemēram, vecāki mēdz izmantot bērnu rācijas, to ir iespējams instalēt tālrunī.

Divgadnieka mamma, "Samsung" komunikācijas pārstāve Latvijā Katrīna Lulle par vērtīgākajām aplikācijām uzskata tās, kuras palīdzēja sekot līdzi bērna dienas režīmam. Svarīgi pieminēt, ka izstrādātāji ražo dažādas aplikācijas, lielajā piedāvājumā orintēties grūti, tāpēc Katrīnas ieteikums – izmēģināt un atrast sev piemērotāko.

Anna Andersone uzskata, ka vairāk paļautos uz citu pieredzi vispirms, jo lietotņu ir daudz, citu ieteikumi palīdzētu ātrāk saprast piedāvājumu. Anna uzskata, ka bērni jāradina ierīcēs darīt ko radošu, ko tādu, kas tiek radīts, ne tikai izmantot citu radīto.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti