Dienas ziņas

Samazinās adopciju skaits

Dienas ziņas

Rīgā iebraucot Daugavā, gājis bojā cilvēks

Turpinās 3G tehnoloģiju atslēgšana Latvijā

Pakāpeniski atslēdz 3G tehnoloģiju Latvijā; dažiem lietotājiem tas var radīt problēmas

Mobilo sakaru operatori pamazām atslēdz trešās paaudzes sakaru tīkla tehnoloģijas jeb 3G. Pakalpojuma sniedzēji norāda, ka nepieciešams sasniegt augstāku kvalitāti un atbrīvot frekvences jau nākamo paaudžu tīkliem. Daļai iedzīvotāju gan nav atbilstīgu tehnoloģiju, tajā skaitā telefonu, kas spēj pārslēgties jau uz 4G un 5G tehnoloģijām.    

3G atslēgšana praktiski sākās jau pagājušajā gadā, sākot ar vietām, kur ir mazākais šīs tehnoloģijas lietotāju skaits.

"Pagājušā gadā Kurzemes novadā tika izslēgta 3G tehnoloģija un šogad šī gada sākumā Daugavpilī, Aizkraukles, Augšdaugavas, Bauskas, Jēkabpils, Līvānu, Preiļu un Varakļānu novados," stāstīja LMT Privātpersonu apkalpošanas dienesta direktore Ilze Saulīte.

"Tele2" gan tikai to vēl grasās darīt tuvāko dienu laikā.

"Aprīļa beigas būs tas brīdis, kad pirmās 3G tīkla stacijas tiks atslēgtas. Pirmie pagasti, kur tas notiks, ir Ludzas, Madonas, Alūksnes un Balvu novados," atklāja "Tele2" sabiedrisko attiecību vadītājs Oskars Fīrmanis.

Lai arī operatori norāda, ka vairākums iedzīvotāju nejutīs šo pāreju, tomēr ir zināma daļa sabiedrības, kurus šis process var skart.

"Varētu būt klienti, kuriem ir iekārtas, kurās pieejams tikai 3G, piemēram nav 4G vai 5G.

Ja šobrīd klients atrodas vietā, kur viņš ar savu iekārtu lieto internetu, bet lēnu internetu 3G tehnoloģiju, tad, kad šī 3G tehnoloģija tiks izslēgta, šī iekārta vairāk 3G tehnoloģijā nedarbosies – internets nebūs pieejams," atzina LMT Privātpersonu apkalpošanas dienesta direktore Ilze Saulīte.

"Tele2" sabiedrisko attiecību vadītājs Oskars Fīrmanis stāstīja, ka "ir klienti, kuriem mobilajos tālruņos var būt vecās SIM kartes, kas strādā tikai 3G tīklā. Ja klients kaut nedaudz lieto mobilos datus vai internetu telefonā, tad pēc 3G tīkla slēgšanas internets telefonā var nestrādāt".

3G atslēgšana problēmas var sagādāt arī tiem, kuriem dzīves vietā pārklājums ir uz robežas starp 3G, 4 un 5G. 

Tā ir Mārtiņam, kuram brīvdienu māja atrodas vietā, kur līdz šim bijis normāls mobilo tīklu pārklājums, taču tagad sakari praktiski nav pieejami.

"Istabā brīžiem rādās, ka ir pieejami ārkārtas zvani, ārā staigājot, pagalmā ir iespējams kaut kur atrast, kur var uztvert un piezvanīt, bet internets ārpusē ir ļoti apgrūtinošs. Tas ietekmē, ka ir apgrūtinoši internets un telefona sakari. Pastiprinošas iekārtas arī nav iespējams lietot," stāstīja lauku mājas saimnieks Mārtiņš.

Tomēr Mobilo sakaru operatori norāda – šādas problēmas ir dažiem procentiem iedzīvotāju Latvijā. Pēdējo gadu laikā 4G un 5G patēriņš audzis vairākkārtēji.  Tiek plānots, ka pēc 3G pilnīgas atslēgšanas nākamā gada beigās nākamais solis būs arī 2G atslēgšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti