Aicina uz Ģimenes dienas programmu «Darboties Latvijas labā – savas valsts sākumā»

Atzīmējot Latvijas vēsturei svarīgos novembra notikumus, svētdien, 3. novembrī, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz Ģimenes dienas programmu "Darboties Latvijas labā - savas valsts sākumā". Muzejā noritēs dažādi pasākumi, kas būs interesanti visai ģimenei.

Notiks radošās darbnīcas, uzdevumi visai ģimenei. Paredzētas arī tematiskās ekskursijas. Divās ekskursijās stāstīs par Latvijas stāvokli tās pirmajos pastāvēšanas gados un par cilvēkiem, kas darbojās valsts un sabiedrības labā.

Aicina uz Ģimenes dienas programmu «Darboties Latvijas labā – savas valsts sākumā»Annija Petrova

Muzeja pedagogs, vēsturnieks Mārtiņš Kazainis stāsta:

"Šī būs ļoti laba iespēja uzzināt par pirmajiem Latvijas pastāvēšanas gadiem un par tām grūtībām, kādas reāli valstī bija. 

Jo mūsdienās ir vienkārši pieņemts uzskatīt, ka, tiklīdz valsts tika dibināta, beidzās Neatkarības karš un – viss, tad dzīvojām zaļi. Tā diemžēl nebija.

Valsts bija pilnīgās drupās pēc Pirmā pasaules kara un pēc Neatkarības kara, un valsti vajadzēja celt. Tieši tajā laikā bija pašaizliedzīgi cilvēki, kas to arī darīja. Kas, bieži vien nežēlojot paši sevi, nežēlojot savus personiskos līdzekļus, strādāja pilnīgi no nulles. Tajā laikā valsts iekrājumi faktiski nepastāvēja – cilvēki vāca ziedojumus, vāca zeltu, kas bija personīgi mājās, lai radītu pirmos valsts iekrājumus, lai būtu iespējams valstī maksāt algas darbiniekiem.

Būtībā tas ir stāsts par pirmajiem valsts grūtajiem gadiem. No kuriem, pateicoties Latvijas sabiedrības saliedētībai, cilvēki arī izkāpa ārā."

Dalība pasākumā – iegādājoties muzeja ieejas biļeti, savukārt pirmsskolas vecuma bērniem un daudzbērnu ģimenēm dalība ir bez maksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti