Ekskursijas skolēniem Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā un Vecrīgā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Skolēnu pavasara brīvlaikā uz izzinošām ekskursijām aicina Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs. Ekskursijās varēs izzināt Rīdzenes upes likteņstāstu, uzzināt, kā gadsimtu gaitā mainījusies kuģošanas tradīcija un pētīt Rīgas Doma krustejas velves.

Trešdien, 13. martā, plkst. 12.00 ekskursija “Rīdzene – upe zem ielām” noritēs gan muzeja ekspozīcijā, gan Vecrīgas ielās. Rīdzenes upes likteņstāstu atklās muzeja pedagogs, vēsturnieks Dāvis Vilcāns. Ekskursijas pirmajā daļā, kas notiks muzeja ekspozīcijā, tiks iepazītas liecības par laiku, kad rīdzinieku ikdiena saistījās ar dzīvi pie Rīdzenes upes.

Tās krastos ritējusi visai rosīga un trokšņaina dzīve – strādājuši amatnieki, ostā pietauvojušās gan laiviņas, gan kuģi. Ekskursijas dalībnieki uzzinās, kur atradās senā Rīgas osta un kāpēc Rīdzenes upe laika gaitā tika aizbērta, apskatīs seno “Rīgas kuģi” un senlietas, kas atrastas arheoloģiskajos izrakumos aizbērtās Rīdzenes upes gultnē, kā arī izskatīs versijas par Rīgas vārda izcelsmi. Ekskursija turpinājumā, dodoties pastaigā pa Vecrīgu, tiks izstaigātas ielas un laukumi, kur kādreiz tecējusi senā Rīdzene. Domājams, ka daudzus gaida pārsteidzoši atklājumi ekskursijas laikā.

Ceturtdien, 14. martā, plkst. 12.00 ekskursijas - nodarbības ”No liellaivas līdz tvaikonim”, kuru vadīs muzeja pedagogs, vēsturnieks Vidvuds Bormanis, dalībnieki iepazīs seno nodarbošanos – kuģniecību, uzzinot kā gadsimtu gaitā mainījušies, attīstījušies kuģošanas maršruti no un uz Baltija jūras ostu - Rīgu, kā arī kuģu veidi, jūrnieku darba instrumenti, nepieciešamās zināšanas, profesijas tradīcijas. Kāda saistība Rīgas Lielajam Kristapam un svētajam Nikolajam ar seno jūrasbraucēju dzīvi un ticējumiem, un kas ir “Rīgas kuģis"? Arī to un vēl virkni vēsturisku detaļu par dzīvi uz kuģiem varēs uzzināt un arī ieraudzīt.

Ekskursijas noslēgumā būs brīdis nodarbībai “Jūrnieku amata noslēpumi un iemaņas”, kuras laikā tiks lietotas senas jūras kartes un lineāli, gūstot priekšstatu par navigācijas pamatiem. Nodarbības dalībnieki mēģinās noteikt kuģa kursu, rēķināt attālumus, izmantos “vēja rozi”, kā arī pārbaudīs iespējas noteikt kuģa atrašanās vietu, izmantojot sekstantu, hronometru, koordināšu tabulas.  

Piektdien, 15. martā, plkst. 12.00 ekskursija “Meklēsim dzīvnieku tēlus Rīgas Doma krustejā!”. Senu gadsimtu stāstus glabājošajās Rīgas Doma krustejas velvēs ekskursiju vadīs muzeja pedagogs, vēsturnieks Mārtiņš Kazainis. Būs iespēja uzzināt daudz interesanta par Rīgas Doma krustejas vēsturi un arhitektūru, kā arī iepazīt tajā apskatāmos unikālos eksponātus – lielgabalus, pieminekļus, senas pilsētas dzīves detaļas, kā arī iesaistīties spēlē - uzdevumā – meklēt un pamanīt dzīvnieku atveidojumus krustejas priekšmetos un arhitektūras detaļās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti