Neatkarība

Neatkarība

Neatkarība

Sākt gleznot pensijas vecumā – Arkādijs Buls un viņa aizraušanās mālēt bildes

Tuvojoties pensijas laikam, vajadzēja izdomāt, ko darīt ar jauno brīvā laika jūru. Bērni atnesa krāsas, molbertu, un tā arī viss sākās. Interese par mākslu ķekavniekam Arkādijam Bulam bija jau bērnībā, tomēr tā nopietni gleznošanai viņš pievērsās vien, sasniedzot pensijas vecumu.

Par iedvesmojošiem latviešiem, kas aizraujas ar neparastiem hobijiem, stāsta Latvijas Televīzijas dzīvesstila raidījums "Neatkarība".

ĪSUMĀ:

  • Arkādijs Buls ar gleznošanu sāka aizrauties pensijas vecumā.
  • Gleznot Arkādiju pamudināja bērni.
  • Katram cilvēkam pienāk laiks doties atpūtā - kā to pavadīt pilnvērtīgi?
  • Ar gleznošanu iespējams atainot arī savas emocijas.
  • Ikvienam ir jāprot sevi atrast. Dzīve ir vērtība, ko noniekot nevajag.

"Neatkarība"

Jauns, moderns un iedvesmojošs dzīvesstila raidījums par cilvēkiem un viņu hobijiem. Projekta autors un stāstnieks ir kino operators Jānis Šēnbergs, kurš, bēgot no ikdienas garlaicības, sēdīsies pats savā hobijā – antīkā džipā, ko pa detaļai ķimerē kopā savā garāžā –, lai ar kameru rokās dotos apkārt Latvijai, pa ceļam sastopot tādus pašus no vienmuļās ikdienas bēgošus entuziastus. 

Raidījums skatāms Latvijas Televīzijā ceturtdienās plkst. 21.10 un vienmēr pieejams sabiedrisko mediju satura atskaņotājā REplay.lv

Savas dzīves laikā Arkādijs Buls ir darbojies kā kultūras darbinieks. Pabeidzis Kultūras darbinieku tehnikumu, mācījies režiju, strādājis Jūrmalas kultūras namos Slokā un Asaros. Jau bērnībā viņš sācis aizrauties ar zīmēšanu, tomēr līdz ar studijām un darbu viņa hobijs palika otrajā plānā.

Tie bija viņa bērni, kas redzēja un sajuta tēta talantu. Šobrīd Arkādijam ir 84 gadi, un jau vairāk nekā 10 gadus viņš ir aizrāvies ar gleznošanu.

"Katram cilvēkam pienāk laiks, kad ir tiesības doties atpūtā, parādās brīvais laiks, bet tad no tā laika tu nobīsties. Tā ir brīvā laika jūra. Iebridīsi tajā? Pārpeldēsi? Cilvēki sāk nervozēt, domā, ko darīt. Mani paglāba bērni, nopirka krāsas un molbertu. Un tā viss sākās," viņš atcerējās.

Dažādas skices Arkādijam tapa jau studiju laikos. Laikam ejot, viņš vēlējās no tām pat atbrīvoties, tomēr kāda iekšējā balss sacīja, lai tomēr pagaida.

Nopietnāk pievēršoties gleznošanai, sākumā viņam licies, ka nekas nesanāk. Iemaņu par krāsām sākotnēji nebija nemaz, tāpēc zināšanas pirms vairākiem gadiem viņš papildinājis Ķekavas mākslas skolā.

Gleznošanas apgūšana ir process, un tikai ar laiku darbi izdevās arvien veiksmīgāki.

"Mālēt bildes. Tā tiešām ir aizraušanās.

Nekas nopietns - kā mīļākā, kas ietikusi sirdī, no tās laukā ne lūdzama nav dabūjama. Joks ir tas, ka pats nemaz nevēlos no tās šķirties.

Vilina, ka varu atrasties zem noslēpumu plīvura, prom no ārpasaules, neatkarīgs no pienākuma. Būdams divatā ar mīļāko, varam sastrādāt brīnumu lietas. Brīnuma jausmas arī mudina ņemt pindzeli, mērkt krāsā un ticēt veiksmei," stāstīja Arkādijs.

Piedalies raidījumā "Neatkarība"!

Ar savu neparasto hobiju raidījuma autori aicina dalīties sociālajos tīklos "Instagram" vai "Facebook", vai arī sūtot fotogrāfiju un sava hobija aprakstu uz e-pastu [email protected].

Savos darbos Arkādijam sanāk ielikt kādu daļiņu no sevis. Viņš pats saka, ka iedvesma viņā kaut kur sakrājas nemanot. Tajā mirklī viņš sajūt sevi attiecīgā gaisotnē, ko pēc tam izdodas atainot gleznās. No sevis jau neaizbēgsi!

"Es domāju, ka katram cilvēkam ir iekšā tas, ko liktenis viņam ir labu iedevis. Bet, redz, katrs jau grib būt Napoleons, katrs grib būt kaut kas vairāk un lielāks nekā ir. Bet viņam ir tik daudz iedots, viņš ir apdāvināts, taču viņš nobīstas no sevis un neļaujas. Cilvēkam ir jāprot sevi atrast. Es uzskatu, ka katram ir iekšā, tas, kas viņam ir jādara. Tā dzīve tomēr ir baigā vērtībā, to tā palaist, nočīkstēt vai noniekot nevajag," sacīja Arkādijs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti