Rīta Panorāma

Māras Vaičunas (1949–2019) gleznu pasaule

Rīta Panorāma

Grupa Blitze ar jaunāko dziesmu «Ja man kādreiz būtu»

Pirmā latviete, kas noskrēja vēsturisko 246 km spartatlonu. Intervija ar Sigitu Vāci

Spartatlonu noskrējusī latviete: Svarīgākais ir piecelties no dīvāna

Sigita Vāce septembrī kļuva par pirmo Latvijas sievieti, kas Grieķijā noskrēja 246 kilometrus vēsturiskajā Spartatlonā no Atēnām līdz Spartai. Skrējējas veikums iedvesmo arī citus padarīt aktīvāku savu dzīvesveidu, un Vāce trešdien sarunā Latvijas Televīzijas "Rīta panorāmā" uzsvēra, ka nav uzreiz jāsāk ar garu gabalu skriešanu, bet svarīgākais ir piecelties no dīvāna un sasparoties vismaz rīta rosmei. 

Vāces abi vecāki ir sporta skolotāji, un viņa atzīst, ka tādēļ vien fiziskās aktivitātes viņai nepalika svešas. Skrējēja iesaka katram paskriet no rīta un vakarā, bet garāku distanču skrējējiem svarīgi ir arī vingrot, lai nostiprinātu muskuļus, jo sevi jānotur vertikālā stāvoklī ilgas stundas. 

Spartatlonam Vāce ļoti nopietni gatavojās, un sasniegt finišu bija viņas minimālā programma. Skrējēja cerēja sasniegt labāku rezultātu, bet nav pārliecināta, vai Spartatlonu skries vēlreiz, jo gatavošanās tam ir ļoti ilga un nopietna. Vienās no pasaulē ekstremālākajām skriešanas sacensībām Vāce 246 kilometrus no Atēnu Akropoles līdz Spartas karaļa Leonīda statujai veica atvēlētajā 36 stundu kontrollaikā (34:54:30). Starp 12 Latvijas skrējējiem, kas pieveikuši Spartatlonu, viņa ir vienīgā sieviete. 

Dramatiskākie skrējējai bija pēdējie 10 kilometri, un viņa atzīst, ka, tikai pateicoties atbalsta komanda, izdevās tikt līdz galam. Jau pēdējos 50 kilometros Vācei skriešanu nācās pamīšus aizvietot ar soļošanu un lietot pretsāpju līdzekļus, samampušas potītes dēļ. Ne visu Spartatlona distanci veic skriešus, jo kalnos ātri var piedzīt kāju muskuļus un tad tālu netikt, paskaidroja Vāce. 

Īpaši Vāce uzteica savu atbalsta komandu un piebilda, ka kopā ar tādiem cilvēkiem izdomāt jaunu mērķi nebūs grūti. 

Spartatlonā finišu sasniedza 197 dalībnieki no 377 startējušajiem, tostarp 39 no 64 sievietēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti