Nedēļa tautas sportā uzkavējas Cēsīs un izpeldas Rīgas centrā

Karstums labojis ierakstus Latvijas meteoroloģijas vēsturē, kas liek domāt, ka sporta lauciņam tveices mirkļos vajadzētu nedaudz pieklust. Taču tā noteikti nav, jo augusts ir sācies paskaļi vismaz vairākos sporta veidos.

Jānis Brūveris ar velosipēdu aizminies no Rīgas uz Šamonī, izkāpelējies pa klintīm, tagad ar velosipēdu brauc 2 500 kilometrus mājās. Bez pastkartītes nosūtīšanas darba kolēģiem viņš sociālajos tīklos paziņoja, ka steigai esot iemesls - jāpaspēj uz "xRace" piedzīvojumu sacensībām, kuras notiks Rīgas svētku laikā. Skan pārliecinoši - nobraukt normālu gabalu ar velo un būt gatavam vienas pēcpusdienas sacensībām.

Foto: "Facebook"

No klinšu kāpēja daudz neatpaliek glābējs Gustavs Zālītis, viņš pagājušajā nedēļā izdarīja to, kas neizdevās Ingum Siliņam. Jūrmalas pilsētas pludmales glābējs 38 kilometrus no Kolkas līdz Roņu salai veicis 12 stundās un 45 minūtēs. No pavasara 22 gadus jaunais puisis sācis gatavoties un vienā treniņā vidēji nopeldējis 12-15 kilometrus. Var tik parēķināt, cik daudz stundas pavadītas peldus. Triatlonists Ingus Siliņš 2013.gada 16.jūlijā divās stundās tika 6,5 kilometrus no krasta, kad pārtrauca savu peldējumu nelabvēlīgo laikapstākļu dēļ.

No peldēšanas treniņiem un triatlona līdz Norvēģijas vikingu izaicinājumam nav tālu. Ilmārs Kelmers fjordā izpeldējies vēsā ūdenī, braucis pusi dienas ar velosipēdu un noskrējis maratonu kalnos, tika pie kārotā melnā krekliņā. Cena melna auduma kreklam ar uzrakstu "Norseman" mērāma deviņu mēnešu treniņsviedros un nepilnu 15 stundu sacensībās skarbos apstākļos. Vērtība ir krietni lielāka, jo ne katrs to spēj, taču lieliski noder apkārtējo iedvesmošanai, lai viņi turpinātu tiekties savu mērķu virzienā.

Ilmāra Kelmera 133.numurs distances svarīgākajā mirklī atrodas TOP160 un ieņem 109.vietu

"Cēsis Eco Trail" pirmsstarta dienā sociālajos tīklos kāda dalībniece pat izteicās, ka 80 kilometru distance, skrienot pa kalniņiem, būs nieks salīdzinot ar Ilmāra distanci. Iespējams, daudz skrējēju bija līdzīgās domās, taču tas nemazināja viņu pašu sasniegumus kalnu skrējienā pa Gaujas nacionālo parku. Tur tika gan pelnīti Monblāna skrējienu kvalifikācijas punkti, gan sagādātas emocijas trasē, kura dažviet saskārās ar marķējuma problēmām. Finišā netrūka arī apbrīnas par lietuvieti, kurš uzvarēja un ar dāsno balvu fondu sāka ieviest eiro savā valstī. Tikmēr galvenajam sacensību rīkotājam prāts ir nemierīgs un turpmākie plāni ir apbrīnas vērti. Izskatās, ka pirmie kucēni no Amatas krācēm pratīs izķepuroties.

Nedēļas nogalē dažs kaķēns atteicās no jūrskolas, mērcējoties Cenas tīrelī.

Rogainingā "Slapjais Kaķis" uzvara tika atbilstoša nosaukuma komandai "Enkura turētāji". Aigars Šics un Vilnis Frišfelds tikai par punktu pārspēja jaukto komandu ar Iritu Puķīti un Jānis Andersonu. Vieniem 41 punkts, otriem - 40, nākamajiem mazāk piecu stundu lēkāšanā pa purva peldošajām saliņām un mērcēšanos akačos. Izrādās, sacensību nosaukums radies no purva sūnas "sphagnum cuspidatum", kuru saspiežot, veidojas slapjas kaķa vilnas forma. Purva zinātnieku žargonā to vienkārši dēvējot par slapjo kaķi, teikts multisports.lv

Mērcēties ūdenī varēja arī veikbordisti Liepājā, kur trikus uz dēļiem sacensībās demonstrēja gan vietējie, gan ciemiņi.

Karstumu slapjumā vieglāk pārdzīvot, grūtāk tiem, kas brauc pa cietām velotrasēm, kratās putekļos pusmetru virs zemes un lēnām izžūst distances tālākajā punktā. Aizvadītajās brīvdienās vieglāk bija tiem, ka mina pedāļus naktī Baldones mežos, piedaloties 24 stundu izaicinājumā. Pļaviņu MTB maratona 87 kilometru dalībniekiem paveicās ar nedaudz apmākušos rītu, kas sekoja lietum naktī, taču svētdien Madonā karstums "Trek kauss" trasē dažus ietekmēja diezgan pamanāmi.

Šajā nedēļā jau divas velosacensības aizvadītas un abas notika trešdien, 6.augustā. Biķernieku trasē trešdienas vakarā norisinājās "Xsports" kausa 6.posms, kurā dalībnieki riņķojo 13 asfalta apļus. Beberbeķos notika "Velomagnēts" 9.posms, kur garākajā 13,7 kilometru distancē 28 kontrolpunktos ātrāk par stundu atzīmējās vien Eduards Rēns. No sievietēm ātrākā bija Dina Zobena. Otrdien Trīsciemā un ceturtdien Skuķīšos notika tradicionālās "Magnēts" sacensības, kas Pierīgā ir populāras visas vasaras garumā.

Divas nedēļas pēc kārtas notiek skrituļslidošanas sacensības. Ja augusta pirmajā nedēļas nogalē Jūrmalā noskaidroja Latvijas čempionus, tad 10.augustā Mārupē notiks "Spice" skrituļslidošanas maratons. Sporta klases braucējiem četri 11 kilometru apļi, tautas klasei - viens aplis, savukārt ģimenes braucienā sešu kilometru distance. Vērtēts tiks ne tikai trasē pavadītais laiks, bet arī izskats. Organizatori sarūpējuši balvas stilīgākajam matu sakārtojumam, enerģiskākajam skrituļslidotājam, košākajam kreklam, raibākajām zeķēm un ķiverei, muskuļainākajam skrituļslidotājam, radošākajai un kuplākai ģimenei. Starp balvām var minēt ģimenes auto nedēļas nogalei ar pilnu degvielas bāku, lai var aizbraukt līdz citām tautas sporta sacensībām.

Vieniem divas nedēļas skrituļošana, citiem viesu uzņemšana.

Cēsiniekiem divas nedēļas nogales pēc kārtas augustā jāpacieš tautas sporta pārstāvji.

2.augustā skrējēji pelnīja Monblāna punktus, svētdien velobraucēji metīs lokus pa Gaujas nacionālo parku. 10.augusta "SEB MTB maratons" seriāla sestais posms sezonā būs pirmspēdējais, kas nozīmē tikai to, ka pieaug spriedze cīņā par kopvērtējumu, kur šobrīd vadībā ir Andžs Flaksis no Dunalkas. Viņam seko paša komandas biedrs Krists Neilands no "Rietumu Delfin" un Arnis Pētersons no komandas "ZZK". Tautas klasē, kurā svētdien startēs aptuveni 90 procenti no nepilna pusotra tūkstoša dalībniekiem, kopvērtējuma līderis šobrīd ir Jānis Bērzinš no komandas "Trek Team". Organizatori piedāvā ar ģimenes braucienu un sacensības bērniem. Interesanti, ka sporta klases 56 kilometru distance būs par 20 kilometriem īsāka, salīdzinot ar turpat aizvadīto "Cēsis Eco Trail".

Foto: Publicitātes attēls

Prognozējams, ka Cēsu riteņbraukšanas sacensības dalībnieku skaita ziņā pārspēs vien Kuldīgas pusmaratons, kas sestdien, 9.augustā, norisināsies devīto reizi. Par karstāko Latvijas pusmaratonu dēvētais skrējiens saglabājis pagājušā gada trasi, kura bija paredzēta kā pagaidu risinājums ielu remontu laikā, taču guva pozitīvas skrējēju atsauksmes, kuras organizatori ņēmuši vērā. Visvairāk dalībnieku pieteikušies 21,0975 kilometru pusmaratona distancei, kuru skries arī ātrākais kuldīdznieks Kristaps Bērziņš. Viņš savā mājas trasē mēģinās nostiprināt vadību seriāla "Skrien Latvija" kopvērtējumā, kur Kuldīgas pusmaratons ir piektais starp septiņiem posmiem. Trauma no cīņas par uzvaru ir izslēgusi pagājušās sezonas uzvarētāju Renāru Rozi. Sieviešu konkurencē kopvērtējuma līdere ir Kitija Valtere, kurai saglabāt savu statusu līdz sezonas beigām nebūs viegli, jo Anita Kažemāka seriāla punktu krāšanā iesaistījās pēc pirmajām sacensībām. Jāpiebilst, ka kopvērtējuma ieskaitē tiek vērtēti skrējēju pieci labākie posmi no septiņiem.

Kuldīga ir seriāla piektais posms un tas nozīmē, ka centīgākie skrējēji saņems piemiņas kreklus par sezonā noskrietajiem pieciem pusmaratoniem.

Starptautiskā mērogā nopietnākās sacensības notiks pašā galvaspilsētas centrā. 36 valstu pārstāvji svētdien, 10.augustā startēs Eiropas kausa posmā triatlona sprintā. Ar elites klases profesionāļiem, kurus sacensībām piesaka katras valsts triatlona federācija, vienā dienā varēs startēt arī jebkurš triatlonists savā vecumgrupu un tautas klasēs. Interesanta būs triatlona stafete, kurai pieteikušās gan vīriešu, gan sieviešu, gan jauktās komandas.

Peldēšana Āgenskalna līcī pie AB dambja, velobraukšana pa sacensību laikā slēgto Vanšu tiltu un 11.novembra krastmalu, kā arī skriešana pa Ķīpsalu un Vanšu tiltu paredz pārskatāmas sacensības skatītājiem un neikdienišķu trasi jebkuram dalībniekam.

Tie, kuri meklē treniņu partnerus savos sporta veidos, var izmēģināt bezmaksas latviešu izstrādāto mobilo aplikaciju "Oppo", kura esot iekļuvusi populārāko sarakstā, jo palīdz sameklēt sparinga partnerus konkrētajā dzīvesvietā. Papildus tiek izvērtētas potenciālā partnera prasmes un atsauksmes no citiem aplikācijas lietotājiem. Iespējams, ka šī programmiņa nedarbosies mazā ciematā, lai atrastu tenisa treniņpartneri, taču lielākās pilsētās varētu darboties sekmīgi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti