Augusta pirmajā nedēļas nogalē norisinājās trīs kalnu riteņbraukšanas sacensības, kurās dalībniekiem bija jācīnās ne tikai garākās trasēs kā ierasts, bet arī jāpacieš lielais karstums. Par Madonā aizvadītajām sacensībām var gūt ieskatu videoklipā, Pļaviņu un Baldones sacensībās braukšanas apstākļi bija līdzīgi.

Sestdien, 2.augustā Baldonē aizsākās 24 stundu kalnu divriteņu sacensības. Solo klasē ar nobrauktiem 336 kilometriem uzvaru izcīnīja Saulius Speičys no Lietuvas, pārspējot tuvāko sekotāju par 21 kilometru jeb diviem apļiem Riekstukalna apkārtnē. Arī otrajā vietā nebija Latvijas pārstāvis, jo Vilnis Klinovičs (304,5km) nobrauca par apli mazāk nekā otro vietu izcīnijušais igaunis Juri Molev (315km).

Trijniekā neiekļuvušie dalībnieki 24 stundu laikā nobrauca mazāk kā 300 kilometrus.

Arī pāru sacensībās 300 kilometru atzīmi sasniedza tikai pirmo trīs vietu ieguvēji. Uzvaru šajā klasē izcīnīja komanda "Jautrie kurjeri" ar Reini Avenu un
Mārtiņu Ozolu. Viņiem divatā izdevās nobraukt 399 kilometrus.

Komandu sacensībās, kur startēja četrnieki, divi rezultāti pārsniedza 400 kilometru atzīmi. Uzvarētājkomanda "grandios.lv" ar Andreju Dzelmi, Matīsu Bērziņu, Guntaru Sideļski un Juri Lagzdiņu kopā nobrauca 430,5 kilometrus. Otra komanda "Trīs čiekuri un...." pārstāvēja jaukto klasi, jo viņu sastāvā bija daiļā dzimuma pārstāve Ingrīda Šmite. Komanda jauktajā ieskaitē uzvarēja ar 40 apļiem un 420 nobrauktajiem kilometriem.

24 stundu MTB brauciens pirmo reizi tika papildināts ar 12 stundu sacensībām, taču nevienai komandai neizdevās sasniegt 200 kilometru robežu.

Paralēli šīm sacensībām 2.augustā notika arī "6.Pļaviņu MTB maratons", kurš prasīja ne mazāku karstuma izturību, jo pilnā  87 kilometru distance bija krietni garāka par sezonā ierasto. Uzvaru izcīnīja Mārtiņs Blūms (3:11:53) un Lāsma Ozola (3:53:05 ). Trim braucējiem garā distance 30 grādu karstumā prasīja pat vairāk kā piecas stundas, kuru laikā jābūt līdzi pietiekošām ūdens rezervēm, lai nenodarītu paliekošu kaitējumu veselībai.

Komandu vērtējumā uzvarēja "Čaiņiku Elite", pārspējot "MySport-Stevens", "ZZK", "Rietumu Delfin" un citas spēcīgas komandas. 50 kilometru distancē uzvarēja Andris Ponomarenko un Rūta Brakovska. 30 kilometru braucienā ātrākie bija Kaspars Strazdiņš un Renāte Radionova. Vēl organizatori piedāvāja ģimenes un bērnu braucienus.

Svētdien, 3.augustā temperatūra bija par dažiem grādiem augstāka nekā sestdien. Madonā norisinājās "Trek kauss" 5.posms, kur labākie bija slēpotāji un biatlonisti.

42 kilometru distancē ar pussekundes pārssvaru uzvarēja Oskars Muižnieks (1:43:15), kuru finišā sev pa priekšu palaida Raivis Zīmelis (1:43:15). Abi bijušie biatlonisti finišam tuvojās blakus, taču Zīmelis pēdējos metros sajauca virzienu un nobloķēja konkurentu. Sapratis, ka ir kļūdījies, viņš nodemonstrēja cienījama sportista žestu un palaida finišā pa priekšu Muižnieku. Trešā vieta tika Arnim Pētersonam (1:43:44), kurš no abiem atpalika par pusminūti. Dāmu konkurencē uzvarēja Inese Zvirgzdiņa (2:38:34). Dmitrijam Sorokinam tikai 9.vieta karstajās velosacensībās.

21 kilometru distances braucējiem bija jāpieveic viens aplis, kur kalnainajā un samērā cietajā trasē uzvarēja Gunārs Dzalbs un Līga Actiņa. Sastaptie dalībnieki atzina, ka trase bijusi grūta un atsevišķās vietās no divriteņiem lekuši nost pat pieredzējuši dalībnieki.

Madonas karstumā sacensību dalībnieki tver ēnu (Foto: Andris Mačāns)

Interesanti, ka svelmainajā nedēļas nogalē bija tādi dalībnieki, kas piedalījās divās no trim sacensībām. 24 stundu velobrauciena pāru sacensības Baldonē ar 87 kilometru braucienu Pļaviņās spēja apvienot kāds lietuvietis. 50 kilometru sacensību uzvarētājs Pļaviņās nākamajā dienā bija ātrākajā sešiniekā starp Madonas 42 kilometru distances braucējiem.

Šajā nedēļā divas ievērojamas velosacensības kalnu divriteņu braucējiem. Trešdien, 6.augustā Beberbeķos notiks "Velomagnēta" 9.posms, savukārt svētdien, 10.augstā Cēsīs norisināsies "SEB MTB Maratona" 6.posms, kas populārajā seriālā ir pirmspēdējais 2014.gada sezonā.