Kalnu riteņbraucējs Muižnieks: Uzvarai smagajā «Cape Epic» vajag labu sagatavotību un veiksmi

Oskars Muižnieks duetā ar Lauri Purniņu martā Dienvidāfrikā uzvarēja amatieru ieskaitē daudzdienu maratonā "Cape Epic", ko uzskata par nopietnāko izaicinājumu kalnu riteņbraukšanā (MTB). Muižnieks sarunā ar Latvijas Radio pastāstīja, ka smags pārbaudījums bija gan tehnikai, gan veselībai, tādēļ finiša sasniegšanā liela nozīme ir arī veiksmei.

Muižnieks un Purniņš amatieru konkurencē bija ātrākie visos septiņos posmos, bet absolūtajā kopvērtējumā ieņēma 21. vietu. Lai gan amatieru klasē latvieši tuvākos konkurentus apsteidza par vairāk nekā pusotru stundu, Muižnieks atzina, ka labāk uz tik sarežģītām sacensībām doties bez liekām gaidām, lai nevajadzētu piedzīvot vilšanos, jo tehniskā sporta veidā ne viss ir atkarīgs no pašiem. 

Oskars Muižnieks par "Cape Epic" sacensībās piedzīvoto
00:00 / 05:51
Lejuplādēt

Rīkotāji jau iepriekš brīdināja "Cape Epic" dalībniekus, ka šogad gaidāmas īpaši grūtas sacensības gan kalnainā trases reljefa dēļ, gan liela ietekme bija karstumam, kas daždien pārsniedza 35 grādus. Latvijas duetam neizpalika pārsteigumi tehnikas jomā un saistībā ar pašu veselību. Vienubrīd bija nopietns risks izstāties, jo Laurim otrajā posmā salūza divriteņa rāmis, bet, par laimi, izdevās uz vietas sameklēt nepieciešamo rezerves daļu, lai varētu sacensības turpināt. 

"Bija liela veiksme, ka mēs tajā posmā varējām finišēt, jo pamanījām to tikai pēc finiša, ka [rāmis] turas uz pēdējām karbona šķiedrām," divriteņa defektu raksturoja Muižnieks. "Kā tas notika, mums īsti nav skaidrs, bet slodze tiem velosipēdiem šeit ir ļoti liela. Iespējams, jau bija kāds defekts pirms tam, kas visu laiku attīstījās. Mums vienkārši paveicās, ka tikām līdz finišam tajā dienā."

Oskaram pēc vēdera problēmām un drudža bija smagi pēdējā posmā tikt līdz finišam.

Muižnieks neslēpj, ka gremošanas problēmas ir sportistiem ierasts "Cape Epic" pavadonis un bez medikamentu lietošanas nevarēja iztikt. 

Iepriekš veiksmīgi startējot augsta līmeņa starptautiskās sacensībās, Muižnieks un Purniņš rēķinājās, ka amatieru klasē šoreiz varētu būt favorīti, taču bija gatavi kādam spēcīgam konkurentu pieteikumam. Pēc pirmajiem uzvarētajiem posmiem gan kļuva skaidrs, ka citi amatieru braucēji vairāk skatās uz viņiem. Muižnieku arī priecē, absolūtajā vērtējumā duets bija tuvu TOP20.

Uzvarai "Cape Epic" svarīgs faktors ir veiksme, jo tehniskajā sporta veidā daudzi nemaz nefinišēja divriteņu nopietnu defektu dēļ,

atzina Muižnieks. Viņš uzsvēra, ka iepriekš ir nopietni jāgatavojas, lai labā fiziskajā kondīcijā izbaudītu tik smagas sacensības. Lielās slodzes dēļ svarīgs faktors ir arī gremošanas trakta normāla darbība, lai atjaunotu spēkus nākamajai dienai pēc 10 000 kaloriju zaudēšanas. 

"Cape Epic" uzvarētājus noteica jau 20. reizi – sacensības Dienvidāfrikā ir ieguvušas lielu publicitāti, tādēļ Muižnieku un Purniņu atpazina arī ielās un veikalos, kas latviešus pārsteidzis. Purniņš Dienvidāfrikā startēja arī pirms gada, kad pārī ar Jāni Priževotu finišēja ceturtie. 

Savukārt sieviešu konkurencē debitējušais Latvijas duets Beate Kovgere un Krista Pūcīte ieguva 2. vietu, piekāpjoties tikai argentīnietei Paulai Lopesai un Kostarikas riteņbraucējai Alehandrai Ariasai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti