Plašajai stādu parādei Siguldā spīvais aukstums nav šķērslis; ar stādīšanu iesaka nesteigties

Spītējot aukstumam un brīžiem arī nelielai snigšanai, Siguldā piektdien notika Latvijas Stādu parāde. Ar plašu dēstu klāstu un dārza inventāra piedāvājumu tā pulcēja lielu skaitu interesentu.

Latvijas Stādu parāde risinās jau 19. gadu. Šī gadatirgus īpatnība ir tā, ka pircējiem drīkst piedāvāt vienīgi Latvijā audzētus stādus – tā noteikts parādes nolikumā. Tiek arī uzraudzīts, vai kāds nemēģina tirgot importa augus. 

Stādu parāde Siguldā gūst apmeklētāju atsaucību
00:00 / 02:23
Lejuplādēt

Dendrologs un Saeimas deputāts Andrejs Svilāns (Apvienotais saraksts) piedalījās sortimenta pārbaudē un Latvijas Radio pastāstīja, ka dažas iebildes bija.

"Trijos stendos mēs atradām kaut ko, kas tā kā īsti nederēja, un, protams, šie stādi tika novākti no tirdzniecības," teica Svilāns.

Vēl lielākas raizes gan pircējiem, gan stādu audzētājiem sagādājis aukstuma vilnis –

pagājušajā naktī daudzviet temperatūra bija zem nulles, tāpēc ar stādu Stādu parādē nopirkto augu dēstīšanu laukā lietpratēji iesaka nesteigties.

"Ja stāds ir podiņā, ja tas nav kailsaknis, tad varbūt kādas pāris dienas, kādu nedēļu vēl ir vērts paturēt podiņā un tad stādīt ārā, kad salnu varbūtība būs mazāka," paskaidroja Svilāns. "Kāpostu var stādīt, tam varbūt nav par aukstu. Gurķi stāda siltumnīcā. Krūmmellenēm [aukstums] nekaitē, viņas izturīgas ir." 

Stādu parāde Siguldā
Stādu parāde Siguldā

Daudzi stāsta, ka paspējuši augus piesegt, tomēr citiem aukstums paspējis nodarīt postu ne vien atklātā laukā, bet pat siltumnīcās.

"Man visa siltumnīca ir apsalusi, viss lauks ir nosalis," pastāstīja vīnogu audzētājs Gatis Kužums. "Kādi pāris tūkstoši stādu ir nosaluši. Apsaluši. Bet nu… Kā saka, vīnoga nav aprikoze vai plūme, vai ķirsis. Vīnoga ataugs."

Gaidot siltākas dienas, Latvijas Stādu parādes apmeklētāji tomēr ne tikai mielo acis, bet arī iegādājas augus dārziem vai balkoniem.

Dažas pircējas Latvijas Radio pastāstīja, ka atradušas meklēto. 

Stādu parāde Siguldā
Stādu parāde Siguldā

"Dille kaut kāda dekoratīvā," savu pirkumu raksturoja uzrunātā sieviete. 

"Kaut kāds fritilārijas veids. Bet man tāda nav. Ļoti gribu. Tad man ir citrondzeltena peonija un dzeltena sniega roze," iegādātos krāšņumaugus nosauca cita pircēja.

"Dālijas mēs esam nopirkuši šīs, ā, auskarus esam nopirkuši un sveces arī nopirkām," piebilda vēl kāda Stādu parādes apmeklētāja.

Kaut gan rekordaukstu laiku prognozē arī nākamnakt, dienā laiks iesils, un Latvijas Stādu parāde Siguldā turpināsies arī sestdien.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti