Siguldas novada deputāti prasa mēres Sausiņas atcelšanu, pārmet pienākumu atstāšanu novārtā

Vairums Siguldas novada domnieku pieprasa domes vadītājas Līgas Sausiņas (Nacionālā apvienība) atcelšanu. Pieminētais iemesls – Sausiņa savas personīgās ambīcijas noliekot augstāk par darba pienākumiem un nespējot veikt pašvaldības darbu, kas saistīts ar budžeta izstrādi, tā izpildi un caurskatāmību. Sausiņai pārmet arī viņas partijas kolēģi. Domes vadītāja izteiktajiem pārmetumiem kategoriski nepiekrīt, norādot, ka tā ir kolēģu nodevība. 

Par mēres atcelšanu parakstījušies 14 no 19 deputātiem

Siguldas novada domē 14 no 19 deputātiem ir parakstījušies par domes vadītājas Sausiņas atcelšanu no amata. Viņas atkāpšanos pieprasījuši 7 domes kodola deputāti, kuri ievēlēti no Nacionālās apvienības, Latvijas Reģionu apvienības, Latvijas Zaļās partijas apvienotā saraksta. 

Par Sausiņas atkāpšanos parakstījās arī abi viņas vietnieki. Viens no tiem ir Kristaps Zaļais, kurš Latvijas Radio teica, ka signāli bijuši ilgāku laiku, vismaz mēnesi. Tie bijuši gan no iedzīvotājiem, gan no kolēģiem pašvaldībā, piemēram, šī gada budžeta veidošana nenotiek caurskatāmi.

"Ceļu stāvoklis, apgaismojums, svētku sajūta, uzruna, budžeta situācija, kopējā pašvaldības nostāja – ļoti daudz un dažādi aspekti no iedzīvotājiem. Protams, katram ir savs viedoklis un var likties, bet, kad tev to sāk runāt pirmais, otrais, trešais, tas sāk, protams, satraukt. Pamatā tas skar gan kopējo atmosfēru un labbūtību darba vietā, gan kopējo vadības stilu, kas ir izteikti autoritatīvs, gan personīgo ambīciju likšana augstāk par pašvaldības un sabiedrības interesēm," skaidroja Zaļais. 

Vietnieks Kristaps Zaļais
00:00 / 00:32
Lejuplādēt

Zaļais kopā ar kolēģiem, kas parakstījās, uzskata, ka Sausiņa personīgās ambīcijas noliek augstāk par darbu sabiedrības labā. Viņš arī neuzskata, ka šāds deputātu solis bija pēkšņs. 

Kristaps zaļais par Siguldas novada domes vadītāju
00:00 / 00:44
Lejuplādēt

Vai tas ir politisks dumpis? Zaļais skaidroja: "Es vārdu "dumpis" nebūtu lietojis. Deputāti izmantojuši savu demokrātisko iespēju – paust savu viedokli. Viņi to ir izdarījuši. Īstenībā es gribētu teikt, ka man ir prieks dzīvot valstī, kurā deputāti šādi var izteikt viedokli. Otrkārt, tas, ka deputāti tic, ka var labāk, un grib, lai ir labāk, man liekas, tas arī ir ļoti zīmīgi. Katrs deputāts grib darīt pēc labākās sirdsapziņas un [darboties] novada labā, un mīl savu darbu. Ja tomēr 14 no 19 deputātiem ir parakstījuši šo, tad noteikti vērts runāt par to, ko var darīt labāk, un tur iezīmējas vairākas lietas. Tāpēc es varbūt runātu par vārdu, ka šī būs tāda evolūcija un attīstība."

Sausiņa: Es šeit diemžēl saskatu zināmus nodevības elementus

Sausiņa par novada vadītāju kļuva 2022. gada rudenī. Līdz tam deviņus gadus strādājusi par vadītāja vietnieci. Kolēģu pārmetumiem viņa kategoriski nepiekrīt, aizbildinoties, ka darbs pašvaldībā rit uz priekšu. Arī budžeta veidošana netiekot kavēta.

Līga Sausiņa nesaskata pārmetumiem pamatu
00:00 / 00:30
Lejuplādēt

"Nesaskatu pārmetumiem pamatu, bet diemžēl es saskatu to kā politisku lēmumu ar nodevības iezīmēm. Ja jau runasvīrs ir Kristaps [Zaļais], tad, acīmredzot, viņš arī ir pie visas šī organizēšanas. Tā šobrīd ir ārkārtīgi liela bezatbildība, jo [tas notiek] tajā laikā, kad notiek budžeta izstrāde. No otras puses – tas ir zemiski," vērtēja Sausiņa.

"Lai būtu šāds iesniegums, pirms tam vajadzēja būt sarunām, norādījumiem, ko dara nepareizi, ko, viņuprāt, labot, vēl jo vairāk tāpēc, ka iesniegumu ir parakstījuši divi mani vietnieki, ar kuriem mēs kopā ikdienā strādājam pie budžeta.

Līga Sausiņa par pavērsieniem Siguldas novada domē
00:00 / 00:29
Lejuplādēt

Ja man prasa, kas notiek domē, es šeit diemžēl saskatu zināmus nodevības elementus, jo šķiet, ka šīs aktivitātes organizatori ir mana frakcija," norādīja Sausiņa.

Divējādas sajūtas

Siguldas novada domes izpilddirektore par notiekošo bijusi pārsteigta. Viņa kategoriski nepiekrīt, ka iedzīvotāji ar domes darbu ir neapmierināti. Visi darbi ritot uz priekšu. Tam piekrīt arī uzrunātā novada auditore. Neizpratnē ir arī Rūdolfs Kalvāns ("Nacionālā apvienība"), kurš ir viens no pieciem deputātiem, kas neparakstījās.

Rūdolfs Kalvāns
00:00 / 00:22
Lejuplādēt

"Pilnīgs šoks. Atšķirībā no jūsu minētā kolēģa citāta – nē, man nekādi signāli manā izpratnē nav bijuši šajā virzienā. Es uzskatu, ka tādu atšķirību mūsu kopējā darbā starp mums nebija tik grandiozu, tik agonisku, lai kaut kādu šādu lēmumu virzītu," norādīja Kalvāns.


Ko par skandālu Siguldas pašvaldībā domā novada iedzīvotāji? 

Ko par notiekošo domē saka siguldieši?
00:00 / 00:59
Lejuplādēt

- Nē, nav pārsteigums. Es Sausiņu vienkārši zinu. Viņa vienpersoniski pieņem visus lēmumus. Es tā domāju. Varbūt es kļūdos. Vairāk nav ko teikt. Viņa ir Mitrevica turpinājums. Mitrevics nekas labs nebija.

– Neesmu tajā iedziļinājies. Es zinu, ka būvvaldē ir kaut kādas problēmas. Kaut kādas nelietas tur ir, bet tā es neko nezinu.

–Tas, kas attiecas uz mūsu ģimeni, viss ir kārtībā. Protams, ielas gribētos labākas, īpaši ņemot vērā, kad brauc ar mašīnu. Gaismas [ielās] deg. Palielam viss notiek.

–Vienkārši pārsteidzoši. Tāpēc, ka mēs bijām domās, ka viņa ir laba skolotāja, bet laikam visi skolotāji nevar būt arī pašvaldības vadītāju.

– Esmu apmierināts. Ceļi vispār varēja būt labāki. Ir tādi pabedraini, bet tā jau nekādi mīnusi [Sausiņas darbā] nav manīti.


Politiskā partija "Nacionālā apvienība", tai skaitā arī Saeimas deputāts un bijušais Siguldas novada domes vadītājs Uģis Mitrevics notiekošo nekomentēja, sakot, ka viņiem ir tā pati informācija, kas medijiem. 

Par Sausiņas likteni domes vadītājas amatā lems 25. janvāra domes sēdē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti