Par Siguldas mēru ievēlē līdzšinējo vietnieku Linardu Kumski

Siguldas novada pašvaldības deputātu vairākums ceturtdien, 15. februārī, par novada mēru ievēlēja līdzšinējo domes priekšsēdētāja vietnieku Linardu Kumski (NA/LRA/LZP), informēja domē.

Par Kumski balsoja 13 deputāti – Ance Pētersone un Erlends Eisaks ("Siguldas novada partija"), Artūrs Caucis, Eva Viļķina, Kristaps Zaļais, Linards Kumskis,  Solvita Strausa, Zane Berdinska, Zane Segliņa no partiju apvienības "Nacionālā apvienība/Latvijas Reģionu apvienība/Latvijas Zaļā partija" (NA/LRA/LZP), kā arī Ina Stupele un Jānis Paulovičs ("Jaunā Vienotība"), Reinis Ādamsons (Latvijas Zemnieku savienība) un Modris Jaunups ("Latvijas attīstībai"/Vidzemes partija). 

Šie deputāti arī iepriekš balsoja par līdzšinējās novada domes vadītājas Līgas Sausiņas atbrīvošanu.

Savukārt pret Kumski bija četri deputāti – Līga Sausiņa un trīs deputāti no NA/LRA/LZP apvienības – Jānis Strautmanis, Ņina Balode, Mārtiņš Zīverts.

Atturējās viens deputāts – Rūdolfs Kalvāns (NA/LRA/LZP), bet sēdē nepiedalījās – Jānis Zilvers (Latvijas Zemnieku savienība).

Linards Kumskis 2021. gadā pašvaldību vēlēšanās Siguldas novada pašvaldības domē tika ievēlēts no apvienotā partiju saraksta "Nacionālā apvienība/Latvijas Reģionu apvienība, Latvijas Zaļā partija". Viņu ievēlēja par domes priekšsēdētāja vietnieku.

Pašvaldību vēlēšanās viņš saņēma lielāko iedzīvotāju balsu skaitu no šobrīd Siguldas novada pašvaldības domē strādājošajiem 19 deputātiem. Kumskim ir vairāk nekā 15 gadu pieredze pašvaldības darbā, no 2013. gada bijis deputāts Krimuldas novada domē, bet no 2017. līdz 2021. gadam – Krimuldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs.

Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Linards Kumskis uzsvēris:

"Esam izaicinošu lēmumu un intensīva ikdienas darba priekšā. Sarežģītā situācija lielā daļā Latvijas pašvaldību ar budžetu sabalansēšanu liks pārskatīt prioritātes arī Siguldas novadā."

Jaunās vadības galvenās darbības prioritātes būs vienmērīga visa novada attīstība, reāli izpildāmu mērķu definēšana, atvērta komunikācija ar iedzīvotājiem. "Ir jāpilnveido pašvaldības pārvaldes struktūra, darbības kurss jāpagriež demokrātiskas vadības virzienā," sacījis Kumskis, izsakot pateicību pašvaldības darbiniekiem par viņu līdzšinējo ieguldījumu un ikdienas darbu.

"Paldies Siguldas novada pašvaldības domes deputātu komandai par uzticēšanos, kā arī līdz šim paveikto. Strādāsim ar pilnu jaudu, apzinoties, ka mūsu darbs ir cieši saistīts ar novada iedzīvotāju labklājību," teicis Kumskis.

Kā priekšsēdētāja vietnieks darbu turpinās Kristaps Zaļais, kurš norādījis, ka novada vadībai ir jārod risinājumi, lai panāktu visa novada vienmērīgu attīstību.

KONTEKSTS:

Vairums Siguldas novada domnieku pieprasīja domes vadītājas Līgas Sausiņas (Nacionālā apvienība) atcelšanu, jo Sausiņa savas personīgās ambīcijas noliekot augstāk par darba pienākumiem un nespējot veikt pašvaldības darbu, kas saistīts ar budžeta izstrādi, tā izpildi un caurskatāmību. Sausiņai pārmeta arī viņas partijas kolēģi.

Taču domes vadītāja izteiktajiem pārmetumiem kategoriski nepiekrita, norādot, ka tā ir kolēģu nodevība. 

25. janvārī Sausiņa zaudēja amatu

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti