Dienas ziņas

Topošajiem mopēdu vadītājiem jāmācās vairāk

Dienas ziņas

Trūkst atbalsta inženierzinātnēm

Leģendārā basketbolista sportiskā karjera 140 lappusēs

Leģendārā basketbolista sportiskā karjera 140 lappusēs

Neatlaidīgs darbs un neapstāšanās nekādu grūtību priekšā. Ar šādu moto, savas sportiskās karjeras laikā, pagājušā gadsimta 50.-70.gados, basketbolists Visvaldis Eglītis piecas reizes izcīnījis Latvijas čempiona titulu, un vienreiz uzvara gūta arī Eiropas čempionātā. Atzīmējot savu 78. dzimšanas dienu leģendārais basketbolists izcīnījis vēl vienu uzvaru. Kopīgiem spēkiem savākti nepieciešamie līdzekļi un izdota grāmata “Mūža mīlestība – basketbols. Višuka stāsts”.

Tik daudz cilvēkus, kuru augums sasniedzis gandrīz divu metru garumu un kuru sarunas raisās tikai par un ap basketbolu, vienkopus satikt neizdodas bieži.

Leģendārais basketbolists Visvaldis Eglītis starp viņiem jūtas gluži kā jaunībā, kad VEF sastāvā izcīnīta ne viena vien uzvara Latvijā un pat Eiropā.

Tas tiešām bija pavisam cits laiks. Salīdzinot, ja tie bija tādi kā gladiatori, kas cīnījās ar asinīm un sviedriem, tad mūsdienās ir varbūt tādi modernie karavīri, kuriem ir ķiveres,” skaidro sporta komentētājs Artūrs Šēnhofs.

Savā 78.dzimšanas dienā Visvaldis jeb Višuks, kā viņu sauc draugi, izcīnījis vēl vienu uzvaru. Kopīgiem spēkiem savākti 4170 eiro, un izdota ilgi gaidītā grāmata „Mūža mīlestība – basketbols. Višuka stāsts”.

Viss labs, kas labi beidzas,” teic Visvaldis Eglītis. „Es nebiju domājis, ka tik liels tas izdevums būs, par pašu basketbola vēsturi varēja [vairāk].”

Manuskripts bija uzrakstīts jau pirms septiņiem gadiem, un toreiz Višuka meitas to pārvērta viena eksemplāra brošūrā. Tā ceļoja no rokas rokā līdz nonāca pie sieviešu kluba ''Liepas'' dāmām, kas uzņēmās organizēt labdarības akciju, un basketbolista atmiņu stāstu izdot.

Cilvēku atsaucība patiesībā ir visai liela, jo lielais vairums ziedojumu tika savākti tieši no mazajiem ziedotājiem, bet nebūt ne mazsvarīgākiem,” uzsver sieviešu kluba “Liepas” valdes priekšsēdētāja Beāte Bundule.

Līdzekļi tika savākti pusgada laikā, un 500 grāmatas eksemplāri nonāks gan basketbola veterānu grāmatu plauktos, gan Iecavas un Bauskas bibliotēkās, gan sporta skolās un citās mācību iestādēs, lai allaž atgādinātu, ka neviens apstāklis nav tik grūts, lai apstātos.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti