Tviterapskats: Terora liecības, Tajas pārvērtības un olu krāšņums

Šonedēļ tviterim apritēja tieši desmit gadi kopš tā dibināšanas un laikam jau jāsaka – diemžēl bija arī notikums, kurš kārtējo reizi apliecināja šī un citu sociālo mediju vienlaikus labākās un sliktākās īpašības un iezīmes.

Briseles terorakti – par tiem daudzi jo daudzi pirmie uzzināja tieši no sociālajiem tīkliem, tviteris - kā ierasts - izrādījās ātrākais no šiem medijiem. Pārslogotas telefonu līniju dēļ tieši sociālie tīkli kļūst par to vietu, kur saviem mīļajiem un visiem citiem, kas par jums satraucas paziņot – viss kārtībā, esmu drošībā.

Uzzinām, ka, piemēram, sveiks un vesels ir Raimonds Bricis

 

uz sociālo tīklu ēnas pusēm norāda Anna Platpīre @anna_platpire.

Par labu, protams, nenāk arī pilnmēness, jo nācija sastingusi šausmās.

- par nesmieklīgo joko Edgars Raginskis ‏@koleegjis. Un bija ar: kārtējo reizi no sērijas - latviešiem jādzīvo rezervātā un tajā citus ielaist nedrīkst, un ir jācīnās.

Var tikai minēt, kā tvītus bija lasījusi kompānijas "Microsoft" izveidotā Taja (Tay) @TayandYou, bet to šonedēļ nācās izslēgt.

Taja bija mākslīga intelekta sarunu robots, kura šonedēļ tika palaista tviterī un modelēta uzvesties kā naiva, sociāli aktīva, pozitīva tīņu meitene, kura vienlaikus mācās jaunas lietas no saviem sarunu partneriem.  Tā nu Taja diennakts laikā no robota, kurš saka „cilvēki ir superforši”, kļuva par ļaunu, perversu, rasistisku - Hitleru slavinošu - robotu un kaismīgu Donalda Trampa līdzjutēju. Lai kaut cik paglābtu savu tēlu, "Microsoft" Taju drīz vien izslēdza.

Ja Taja saprastu latviski, viņa noteikti aizliktu kādu vārdu arī par veselības ministru Belēviču, jo viņu tviterī piesauc diezgan bieži. Četru stundu laikā vairāk nekā 74 000 tūkstoši zvanu uz Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas vienoto pieraksta tālruni, rindas pie reģistrācijas, izmeklējumu kvotas pazūd daudz straujāk nekā pēdējais sniegs pavasara saulītē. Tas ir „veiksmes stāsts” Belēviča personā saka Toms Zariņš @zarinstoms, viņam piebalso arī politiķis Juris Pūce

Tomēr gribētos, lai reiz sāk risināt problēmas ar cēloni, nevis nesakarīgi bakstītos.

Bet ko nu par problēmām šādā priecīgā Lieldienu rītā, kad Kristus augšāmcelšanās, kad zaķu, olu un šūpošanās diena – nedēļas nogalē un šodien sociālajos tīklos apskatāms milzums daudzums olu vismaz 50 nokrāsās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti