Eiropas Savienībā pieejams «X» konkurents – sociālais tīkls «Threads»

Sociālā tīkla "Facebook" māteskompānija "Meta" ceturtdien Eiropas Savienības (ES) tirgū laidusi mikroblogošanas platformu "Threads", kas konkurē ar Īlona Maska pārvaldīto platformu "X".

"No šodienas "Threads" pieejams vairākās Eiropas valstīs. Laipni lūdzam," norāda "Meta" vadītājs Marks Zakerbergs.

"Meta" vēstī, ka tagad lietotāji ES valstīs var izveidot ar "Instagram" kontu savienotu "Threads" profilu, taču viņi var arī izmantot šo lietotni bez profila, lai pārskatītu saturu, ar to dalītos un pat par to ziņotu. Tomēr bez pierakstīšanās "Instagram" lietotāji nevar mijiedarboties ar "Threads" saturu.

Kad "Meta" jūlijā sāka piedāvāt pakalpojumu "Threads", ES netika iekļauta pakalpojuma tirgos. "Meta" to pamatoja ar juridiskām neskaidrībām par "jaunām digitālo tiesību normām", kas varētu būt atsauce uz Digitālo pakalpojumu aktu un Digitālo tirgu aktu.

Kopš Masks pirms vairāk nekā gada iegādājās "Twitter" un pārdēvēja to par "X", tās lietotāju skaits ir samazinājies, liecina tirgus pētījumu dati. Platformu arī apsūdz par nespēju pienācīgi novērst naida runas un viltus ziņu izplatību.

Vairāki konkurenti ir saskatījuši iespēju "X" problēmas izmantot, lai veidotu savas platformas.

"Threads" tiek uzskatīta par īpaši spēcīgu potenciālo "X" konkurentu, jo pakalpojums ir bāzēts uz "Meta" fotogrāfiju un videoapmaiņas platformu, kuru lieto simtiem miljoni cilvēku visā pasaulē.

Pēc darbības sākšanas "Threads" reģistrēto lietotāju skaits dažu dienu laikā sasniedza 100 miljonus, tomēr drīz pēc tam lietotāju aktivitāte samazinājās.

Zakerbergs paudis pārliecību, ka "Threads" dažu gadu laikā varētu sasniegt vienu miljardu lietotāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti