Tviterapskats: Gaišreģe Barča, tviterballes atskaņas un māja bez kuģa

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

No tādiem puslīdz valstiski izskanējušākiem notikumiem šo tviternedēļu sildīt sāka politiķes Tatjanas Ždanokas paziņojums, ka viņa noliks savas vieglās dienas Eiropas Parlamentā un rudenī nāks beidzot ieviest kārtību pašmāju parlamentā, kā arī Rīgas domes puslēmums Āgenskalna tirgus atdzimšanu uzticēt privātam investoram trīsdesmit gadu nomā. Bet īstais tviterkarstums sākās otrdienas rītā.

Tviterapskats: Gaišreģe Barča, tviterballes atskaņas un māja bez kuģa
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Latvijas Radio 1, kas sevi pamatoti pozicionē ar saukli «Vienmēr pirmais», tāds bija arī otrdienas rītā. Programmā «Labrīt» Saeimas deputāte «zaļzemniece» Aija Barča paziņoja, ka noticis uzbrukums jau tā vājajai e-veselības sistēmai. Viņas partijas biedrs premjers Māris Kučinskis brīdi vēlāk Latvijas Televīzijā gan skaidrojās, ka nekāda ielaušanās nav notikusi.

Tviteris vēl nepaspēj apjēgt, kas ar to e-veselību ir vai nav noticis, kad dienas vidū @spindzele tviterbiedriem paziņo: «Kādam būs vienu dienu jāsaņemas, jāpieceļas kājās un jāpieņem fakts, ka e-veselība nestrādā!» Un, tiešām, līdzīgi kā ar nāves iestāšanās laika paziņošanu Veselības ministrija tviterī pavēsta, ka «pulksten 13.14 Nacionālā veselības dienesta informācijas sistēmai un E-veselībai ir noticis uzbrukums».

«Kādam neģēlim gan jābūt, lai uzbruktu kaut kam tik vājam un nespēcīgam kā...e-veselība?» pukojas Aija Kinca. Una Griškeviča viņai atbild tikpat ironiski: «Es ieteiktu tās izstrādātājiem piešķirt vismaz Triju Zvaigžņu ordeni par pašaizliedzību un kvalitatīva projekta radīšanu...»

Rīta pusē medijos vēstītā kontekstā Jānis Polis pajoko, ka «Aijai Barčai vienkārši piemīt pareģes spējas». Bet Vilis Strungs viņam piebilst, ka «Hakeri apvainojās par Barčas izteikumiem :/»

Drīz vien gan e-veselība tiek sazāļota un atdzīvināta, valsts paziņo, ka personu dati neģēļu rokās nav nonākuši. Daži politiķi tomēr grib padoties vēlētāju vēlmēm un meklēt vainīgos, bet uz brīdi malā pagājusī veselības ministre «zaļzemniece» Anda Čakša visus kušina, sakot, ka raganu medības nevienam par labu nenāks. Kā jau «zaļie» - ar visiem pa labam.

Tviterballe

Beigu beigās viss bija labi arī ar ilgi čubināto tviterballi, uz kuru Kaņepes kultūras centrā tvītotājus trešdienā aicināja Pēteris Pūrītis. Jau dienu iepriekš Debora tvīto, ka «Nav ne jausmas, kur mani pērn pirktie cimdi...un par šalles atrašanās vietu arī īsti nojausmas nav. Rīt #TwitterBalle, bet nav ko vilkt... būs jāvelk ragutiņas!»

Bet uz zoba vīterotājus īstajā rītā izdomāja pavilkt «Latvijas Avīzes» interneta portāls, par tviterballi sacerot, autoruprāt, smieklīgu ziņu. Portāls vēstīja, ka balle pulcēs ietekmīgākos un populārākos tviterlietotājus, tādēļ pēdējā brīdī izlemts veidot izglītojošu pasākuma programmu. Esot plāns ievēlēt Latvijas tvitera prezidentu, tāpat būšot vairākas pamācošas uzstāšanās. Piemēram, Dace Rukšāne deklamēšot par tviteri laukos, bet nesen no VDK skapja iznākušais Jānis Rokpelnis stāstīšot par krīzes komunikāciju.

Pēc vairākām stundām gan portāls šo ziņu dzēš un atvainojas par viltus ziņas izplatīšanu. Savukārt iztramdītā tviterpublika var briest pasākumam, nebīstoties no oficiāla pasākuma ēnas.

Drīz arī pirmie iespaidi no balles. Jau pieminētā Dace Rukšāne saka: «Ooo, #TwitterBalle - tik daudz profilu, kuros biju iztēlojusies mazus monstriņus, izrādījās skaisti un jauki cilvēki.» Dace varētu arī ilustrēt pieklājīgāko no situācijām, kurās iekūlās kāds cits balles apmeklētājs. Viņa raksta: «Mana #TwitterBalle šķita īpaši izdevusies, kad @EdijsMajors man uzsauca “Hei, @BaibaStrautmane, kāp ātrāk pa trepēm - hei, hei, hei!”»

Tikmēr cita tviterlietotāja Alise Zariņa Edijam piedēvē rupekļa slavu, jo viņš viņu ballē esot nosaucis ne tikai par traku sieviešu tiesību aizstāvi, bet vēl kādā ar nepieredzētām dzimumattiecībām saistāmā vārdā, ko sabiedriskajā medijā precīzi nedrīkst atkārtot.

Citiem gājis labāk. Aija Kaija raksta, ka viņai «#TwitterBalle beidzās ar sadzīvisku bazaru ar Valdi Melderi. Mājās aizveda Majors. Visnotaļ ok pasākums».

Kuģis tviterkrastā

Un, lai gan nākamajā rītā daži tviterim prognozē paģiras un klusēšanu, ilgi mierā palikt nevar. Latviju pāršalc Liepājas avīzes «Kursas Laiks» ziņa, ka miljonārs Argods Lūsiņš jūras stāvkrastā kāpās uzcēlis māju, bet tiesai pierādījis, ka tipiskā kantainas vasarnīcas paskata būve ir kuģis, tādēļ drīkst atrasties kāpās.

Puto jūra un puto tviteris. Daudz sitienu par netaisnībām saņem tiesu vara, arī kuslā Pāvilostas pašvaldība un maigie vides sargi. Pamostas un pret tviterkrastiem sitas arī sarkasms un ironija.

Valdis Zuters secina: «Viss ir ļoti vienkārši, ja Tu visu laiku savā mājā plosto, tad Tava māja ir kuģis!» Bet Kaspars jautā: «Ja Karlīne var būt Kārlis, kāpēc kuģis nevarētu būt māja?»

Savukārt Iv Chiv rosina aizdomāties: «Kuģis jau nav vienīgā iespēja, kur dzīvot. Ļaudis, esat radoši - dzīvojiet pašbūvētās lidmašīnās, dirižabļos, vilcienos, trolejbusos, karietēs u.tml.»

Bet iEvA rezumē, ka «Māja - kuģis jūras krastā kļuvis tik populārs, ka šodienas vecāki saviem mazbērniem tālā nākotnē teiks - tas bija tajā gadā, kad māju uzbūvēja pašā jūras krastā un nosauca par kuģi...»

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti