Kultūra
«Kad jādomā par toņiem, galvā zāģē komunālie rēķini». Radošo personu atbalstam jau 18 pieteikumi
Apritējis mēnesis, kopš iespējams pieteikties radošo personu atbalstam krīzes situācijās. Pagaidām interesi par to izrādījuši mazliet vairāk nekā pussimt cilvēku – gan mākslinieki pensijas vecumā, kuri nevar samaksāt par zālēm un apkuri, gan gados jauni radošie ļaudis, kas saskārušies ar dīkstāvi, bet nevar saņemt bezdarbnieka pabalstu, jo viņiem nav darba devēja – piemēram, gleznotāji un rakstnieki.
Justs ar jaunu dziesmu sveic sievietes svētkos
Neilgi pirms sava debijas albuma izlaišanas, mūziķis Justs laiž klajā jaunu dziesmu latviešu valodā “Uz palodzes”, kuru velta visām Latvijas dāmām Starptautiskajā sieviešu dienā, informē dziedātāja menedžeris Dominiks Jarmakovičs.
Daugavpilī norisināsies ikgadējās Solomona Mihoelsa dienas
No 12. līdz 16.martam Daugavpilī norisināsies ikgadējās Solomona Mihoelsa dienas, kas veltītas  novadnieka, izcilā režisora, aktiera, pedagoga un sabiedriskā darbinieka dzimšanas dienai, informē Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde.
Ērikas Kumerovas 30 jaunākie darbi izstādē «Audekla vēstules»
Viņas glezniecība ir plastiska, kustīga un skanīga – tik tēlaini Ērikas Kumerovas daiļradi raksturo viņas kolēģe, māksliniece Agnija Ģērmane. Par šo vārdu patiesumu ikvienam ir iespēja pārliecināties tikko vaļā vērtajā Ērikas Kumerovas personālizstādē „Audekla vēstules”. Tā skatāma mākslas galerijā „Museum LV”, kur eksponēti 30 gleznotājas jaunākie darbi. Viņa turpina pirms vairākiem gadiem aizsākto abstrakto virzienu, taču tajā parādījušie arī jauni radoši meklējumi un akcenti.
VEF Kultūras pilī ieskandina jaunu džeza pasākumu sēriju «VEF Jazz Club»
Ar trīs izcilu džeza solistu koncertu otrdien  VEF Kultūras pilī tika atklāta jauna pasākumu sērija  – "VEF Jazz Club". Lielās zāles akustiku ar džeza melodijām iemēģināja pašmāju saksofonists Deniss Paškevičs kopā ar saviem domubiedriem - itāļu trombonistu Beppi Di Benedetto un afroamerikāņu trompetistu Džeisonu Hanteru.   
Režisora profesija pieprasa būt jaunam. Intervija ar Pāvelu Gumennikovu
Pāvela Gumennikova īsfilma “Sarauj, Just!” sākotnēji tapa reklāmas nolūkos, taču iedvesmojošā stāsta dēļ tā iekarojusi dažādu festivālu auditorijas. Ar režisoru es tikos "Oskara" pasniegšanas ceremonijas rītā, kurā runājām par režisora profesijas nozīmi, kino festivāliem un, protams, kino.
Flautiste Dita Krenberga: Nenožēloju neko, kas ar mani noticis
"Nekad neesmu šaubījusies par to, ka mūzika ir augstākā no mākslām," saka flautiste Dita Krenberga, kurai 7. martā – skaista un apaļa jubileja. Tiesa, svinībām gan laika neatliks - jāpiedalās Ērika Ešenvalda "Vulkānu simfonijas" pirmajā orķestra mēģinājumā, jo 10. marta vakarā koncertzālē "Lielais dzintars" tā piedzīvos pasaules pirmatskaņojumu. Tiešraidē to varēs baudīt arī Latvijas Radio 3 "Klasika" klausītāji.
Lielā gavēņa laika dziedājumi Rīgas Domā
Svētdien, 11. martā, Rīgas Domā ar koncertu “Lielā gavēņa laika dziedājumi” uzstāsies viens no labākajiem garīgās mūzikas izpildītājiem – Rīgas pareizticīgo kamerkoris “Blagovest” un diriģents Aleksandrs Brandavs, vēsta koncerta organizatori.
Režisore Pakalniņa: Parasti saku - ienīstu mūziku, tāpēc to savās filmās nelieku
Starptautiski konvertējamākā latviešu režisore Laila Pakalniņa jokojot sevi mēdz saukt par mūzikas nīdēju, jo savās filmās vislabprātāk no mūzikas izvairās. Viņas viedoklim ārpus Latvijas uzticas, kamēr pašmājās viņas veidotos stāstus mēdz līdz galam nenovērtēt. Holivudas masu produkcija režisori neinteresē, kaut gan – ko Laila Pakalniņa darītu, ja viņai pēkšņi piezvanītu no Holivudas?
«Nameja gredzena» tērpu izstāde Durbes pilī
24. martā plkst. 17.00 Durbes pilī  Tukumā notiks filmas „Nameja gredzens” tērpu izstādes atklāšana un tikšanās ar filmas radošo grupu. Izstādes tērpus radījusi kostīmu māksliniece Sandra Sila. Kopumā izgatavoti vairāk nekā 300 tērpu komplektu, kuru darināšanā piedalījušies daudzi Latvijas amatnieki, kā arī rotu un butaforiju mākslinieki. Izstādē tuvplānā varēs apskatīt krāšņākos no filmas tērpiem, informē Tukuma muzeja pārstāve Kristīne Ozola.
«Dieviņš pillā» - izrāde par Neibarta personīgo Visumu
„Viņam bija izdevies pierakties ļoti tuvu pašām latvietības saknēm” – tā par Aivara Neibarta dzeju un arī personību saka režisors Alvis Hermanis. Aivars Neibarts, saukts arī par Ņurbuli, un viņa dzeja būs uzmanības centrā Hermaņa jaunajā iestudējumā „Dieviņš pillā”, kam pirmizrāde notiks sestdien, 10.martā, Jaunajā Rīgas teātrī. Izrādē spēlēs aktrise Guna Zariņa. Līdzās dzejai skanēs arī Ingus Baušķenieka dziesmas.
Johansona video darba pirmizrādei izmantotas 32 tonnas ledus
Mākslinieks Voldemārs Johansons Norvēģijā, festivālā Barents Spektakel, pirmizrādīja savu skaņas un kino skulptūru “Prombūtne''. Tā ir telpiska ledus ekrānu  instalācija savienojumā ar īpaši šim darbam radītu skaņdarbu kā veltījumu trauslajai Arktikas dabai. Trīs ledus ekrānu izgatavošanai izmantotas ap 32 tonnām ledus. Darbs tapis divu gadu garumā, dodoties divās ekspedīcijās uz ekstrēmas vides un ledāju pasauli Arktikā.
«Austrasdienas 2018» Rīgā - 10. un 11. martā
Leģendārās dziesminieces Austras Pumpures audzēkņi - Austrasbērni - aicina uz dziesminieku festivāla “Austrasdienas 2018” koncertiem 10. un 11. martā Rīgā.  Koncertos, kā ierasts, skanēs komponista Imanta Kalniņa un Austrasbērnu radītās dziesmas, kā arī latviešu tautasdziesmas, informē organizatori.
Iepazīsti «Uguns un roze» - «Lielās mūzikas balvas» nominatu
Jeila Universitātes doktorants, Hāgas konservatorijas absolvents un kādreizējais Rīgas Doma kora skolas audzēknis Krists Auznieks, kura opuss "Uguns un roze" līdz ar Andra Dzenīša "Astoņstūri" un Lindas Leimanes "Dialexica" nominēts "Lielajai mūzikas balvai 2017” kategorijā "Gada jaundarbs”, Latvijas muzikālajā ainavā pamanāms arvien biežāk, to drosmīgi papildinot ar citzemju kultūrās apgūtām krāsām un tehnikām, kurās saskatāmas arī atblāzmas no postminimālisma estētikas.
Londonā skatāma mākslinieka Artūra Analta izstāde «Robežas»
No 7. līdz 16. martam prestižajā „12 Star Gallery” Londonā skatāma Latvijas mākslinieka Artūra Analta izstāde „Robežas”. Izstāde norisinās Latvijas valsts simtgades starptautiskās programmas ietvaros un ievada gaidāmo A. Analta dalību Londonas Dizaina biennālē šī gada septembrī, informē Kultūras ministrija.
VEF Kultūras pilī atklāj jaunu džeza mūzikas platformu
Džeza mūzikas profesionāļus un šī žanra cienītājus turpmāk vienuviet pulcēs jauna džeza mūzikas platforma - VEF JAZZ CLUB. Pieci oriģināli un izpildītāju sastāva ziņā ļoti atšķirīgi koncerti izskanēs gan VEF Kultūras pils Lielajā zālē, gan neformālākā gaisotnē - pils vestibilā, informē Kultūras pils pārstāve Iluta Goba.
Ciklā «Dzimuši Latvijā» – diriģents Māris Sirmais un draugi
24. martā plkst. 19.00 atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē uz cikla “Dzimuši Latvijā” koncertu aicina izcilais latviešu diriģents Māris Sirmais kopā ar draugiem – Valsts akadēmisko kori “Latvija” (VAK), maestro Raimondu Paulu, ērģelnieci Kristīni Adamaiti un pianistu Raimondu Tigulu. Viņu izpildījumā varēs baudīt latviešu komponistu Pētera Vaska, Ērika Ešenvalda, Riharda Dubras, Raimonda Paula, Jura Vaivoda un Raimonda Tigula kormūzikas pērles, informē koncertzāles pārstāvji.
FOTO: Kairišs pabeidz jaunās spēlfilmas ziemas ainu uzņemšanu Latgalē
Režisors Viesturs Kairišs noslēdzis savas jaunās spēlfilmas "Pilsēta pie upes" pirmo filmēšanas posmu, kas iegadījās līdz šim aukstākajās 2018.gada dienās. Vairākas filmai svarīgas epizodes uzņemtas Krāslavā un Ludzā, piedaloties vairāk nekā 300 masu skatu dalībniekiem, informē Nacionālā kino centra (NKC) pārstāve Kristīne Matīsa.
«Biļešu paradīze»: Virtuālā rinda Dziesmu svētku biļešu pārdošanā bija apieta
Virtuālā rinda Dziesmu svētku biļešu pārdošanā bija apieta, un uzņēmums “Biļešu paradīze” nebija gatavs tik lieliem izaicinājumiem un problēmām, ar kādām tas saskārās sestdien, 3. martā, - tā preses konferencē otrdien, 6. martā, atzina biļešu tirgotāja, uzņēmuma “Biļešu paradīze” līdzīpašnieks Ēriks Naļivaiko. Turklāt uzņēmumam un svētku rīkotājiem ir lielas domstarpības par to, vai “Biļešu paradīzei” bija tiesības iekasēt komisijas maksu. Tādēļ nav izslēgta tiesvedība.
Galerijas