100 g kultūras
10.augustā noslēdzas reģistrācija Dziesmu svētku biedrības mājaslapā
Dziesmu svētku biedrības mērķis ir aicināt cilvēkus piedalīties svētku izvērtējumā, izcelt nule aizritējušo Dziesmu svētku veiksmes stāstus un ieteikt vajadzīgos uzlabojumus. Tāpat ikviens ir aicināts piedalīties nākamo svētku – Dziesmu svētku 150. jubilejas sapņošanā un veidošanā. 
Izdos audiogrāmatu par Harija Potera burvestībām
Šā gada oktobrī interesenti varēs iegādāties jaunu audiogrāmatu par slavenā literāra tēla – Harija Potera – burvestībām. To ierunājusi populārā seriāla “Troņu spēle” aktrise Natālija Dormere.
Jauno mediju mākslinieki «izstāda» skaņu zem ūdens, Korejas ielu trokšņus un simtkārt palēninātu Latvijas himnu
Savos darbos viņi pēta, kā mainās skaņa augstu debesīs un dziļi zem ūdens. Viņi simtkārt palēnina Latvijas himnu un spēlējas ar Dienvidkorejas ielu tirgotāju rajonos ierakstītām skaņām. Viņi – tie ir pieci jauno mediju mākslinieki no Latvijas un Austrijas, kuri apvienojušies izstādē “KLANG”. Viņu audiovizuālās instalācijas no 10.augusta būs skatāmas un klausāmas Tallinas ielas kvartālā Rīgā, bet ar skaņas performancēm mākslinieki ceļos arī uz Liepāju un Pāvilostu.
Uldis Tīrons: Cipkina romāns «Vasara Bādenē» ir tiem, kam nav vajadzīga obligātā literatūra
Leonīda Cipkina romāns "Vasara Bādenē" ir sarakstīts 20. gadsimta 60.–70. gados Maskavā, vēlāk pārsūtīts uz Rietumiem, līdz 1982. gadā tas iznāk Ņujorkā, septiņas dienas pirms tā autora – pataloganatoma, rakstnieka-autodidakta nāves Maskavā. “Vasara Bādenē” pēc iznākšanas iemantoja plašu lasītāju slavu un to tulkoja visās lielajās literatūras valodās. Nu, pateicoties Ulda Tīrona veikumam, arī latviski.
Tiek izdots izstādes «Radītprieks» katalogs
9. augustā plkst. 16.00 Rīgas mākslas telpā tiks atklāts izstādes "Radītprieks” katalogs. Katalogs sastāv no divām daļām: raksti jeb pētījumi, dalībnieku un izstādes darbu saraksti. Katalogā ietverto profesionāļu pētījumi palīdzēs saprast latviešu tautas amatniecības un lietišķās mākslas izstādīšanas un apmācīšanas praksi no 19. gs. beigām līdz mūsdienām.
Izveidos jaunu «Oskara» balvas nomināciju
Amerikas Savienoto Valstu Kinoakadēmijas pārstāvji nolēmuši izveidot jaunu “Oskara” balvas piešķiršanas kategoriju. Jau nākamajā gadā zeltīto statueti varēs saņemt arī par izciliem panākumiem filmas popularitātes ziņā.
Budapeštā sākas Eiropas lielākais mūzikas festivāls
Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā 8.augustā sākas lielākais Centrāleiropas brīvdabas mūzikas un kultūras festivāls “Sziget” jeb Brīvības sala. Rīkotāji cer šogad uzstādīt jaunu apmeklētāju skaita rekordu. 
Lūznavā notiek laikmetīgās dejas festivāls «Vides deja»
Šajā nedēļā Lūznavā notiek laikmetīgās dejas festivāls “Vides deja”. Festivāls jau astoto reizi pulcē horeogrāfus, dejotājus un dejas mākslas mīļotājus, lai kopīgi radītu jaunas vides dejas performances. Un jau otro gadu festivāla dalībnieki iedvesmu meklē Rēzeknes novada Lūznavā.
Galerijas