Šonedēļ Latvijā sākas Belvederes jauno operdziedātāju konkursa fināls

No 4. līdz 9. jūnijam vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē norisināsies 42. starptautiskā Hansa Gabora Belvederes jauno operdziedātāju konkursa fināla atlases kārtas, tajās piedalīsies jaunie dziedātāji no visas pasaules. Pirmās atlases dienas norisināsies 4., 5. jūnijā, pusfināli būs 6., 7. jūnijā, bet fināla koncerts ar laureātu piedalīšanos notiks 9. jūnijā pulksten 17.00.

Pēc konkursa atlases kārtām, kas sākās jau šī gada martā un noritēja daudzās pasaules valstīs, finālā piedalīsies 51 dalībnieks. To vidū ir jaunie dziedātāji no Ķīnas, Kanādas, Dienvidkorejas, Meksikas, Horvātijas, Latvijas, Ukrainas, Vācijas, Japānas, Izraēlas, Lietuvas, Norvēģijas, Amerikas Savienotajām Valstīm, Nīderlandes, Austrālijas, Francijas, Moldovas, Igaunijas, Slovākijas, Itālijas, Beļģijas, Polijas, Islandes, Portugāles, Namībijas, Gruzijas, Zviedrijas, Austrijas, Čīles, Lielbritānijas, Svatini Karalistes, Turcijas, Bulgārijas, Ganas un Serbijas.

Belvederes reģionālajā atlases kārtā šajā gadā piedalījās 24 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Francijas, Moldovas, Ukrainas.
Žūrijā strādāja Guntars Ķirsis, Aleksandrs Antoņenko un Kaspars Ādamsons.

Uz fināla atlases kārtu  tika izvirzītas solistes: Etīna Saulīte (Latvija), Ana Cucereavii (Moldova), Karmen Kõrnas (Igaunija).

Līdz maijam visā pasaulē notika aptuveni 50 atlases kārtas.

"Mēs esam priecīgi atkal atklāt daudzus jaunus talantus un nodrošināt viņiem ceļu uz starptautisku operdziedātāju karjeru," saka organizatori Izabella Gabora (Isabella Gabor) un Holgers Bleks (Holger Bleck). "Mums ir īpašs prieks atkal būt viesiem Jūrmalā. Jūrmala mūsu konkursam ir kļuvusi par kaut ko līdzīgu otrajām mājām, un mēs pateicamies direktoram Guntaram Ķirsim un viņa komandai par viesmīlību un lielisko sadarbību," piebilst organizatori.

"Esmu pateicīgs konkursa dibinātājiem un organizētājiem par Dzintaru koncertzāles komandai un man kā tās vadītājam uzticēto pienākumu un godu jau trešo reizi rīkot Belvederes konkursa finālu mūsu skaistajā Jūrmalā," saka Dzintaru koncertzāles direktors Guntars Ķirsis.

Žūrijas locekļi no slaveniem opernamiem

Arī šogad žūrijā būs pārstāvji no slaveniem teātriem un operas namiem, kas vērtēs jaunos talantus finālā. Rozmarija Džošua (Rosemary Joshua), Nīderlandes Nacionālās operas studijas Amsterdamā vadītāja; Deivids Goulends (David Gowland), Karaliskās operas "Covent Garden" Jetes Pārkeres Jauno mākslinieku programmas mākslinieciskais direktors; Melisa Vegnere (Melissa Wegner), Ņujorkas Metropoles operas Lindemana Jauno mākslinieku attīstības programmas un Lafona konkursa direktore; Maikls Aizenštats (Michael Ajzenstadt), Telavivas operas mākslinieciskais direktors; Kristofs Meijers (Christoph Meyer), Reinas operas nama Vācijā, Diseldorfā, ģenerāldirektors; Gajs Montavons (Guy Montavon), Erfurtes teātra ģenerāldirektors; Bjorns Peters (Björn Peters), Zempera operas Drēzdenē mākslinieciskais vadītājs; Kristofs Zēferle (Christoph Seuferle), Berlīnes operas direktors; Florians Šolcs (Florian Scholz), "Konsert Theater Bern" mākslinieciskais direktors jau apstiprinājuši savu dalību. Pirmo reizi žūrijas komandā būs arī Doroteja Hartmane (Dorothea Hartmann), "Hessisches Staatstheater Wiesbaden" nozīmētā direktore.

Konkursa finālā tiks pasniegta arī mediju balva. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti