100 g kultūras
 
Bēdīgi, bet ko lai dara. Reportāža no Mērsraga atcelto skolēnu dziesmu svētku priekšvakarā
Ja ne Covid krīze, jau 3. jūlijā Rīgā sāktu ierasties tūkstošiem skolēnu, lai piedalītos 12. Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. Rīt notiktu koru konkursa fināls, sāktos gatavošanās lielkoncertiem un vēl vairāk nekā 50 svētku pasākumiem. Taču koronavīrusa dēļ marta beigās nācās pieņemt lēmumu svētkus pārcelt uz nākamo vasaru. Kā jūtas skolēni un viņu pedagogi lielā nenotikušā notikuma priekšvakarā? To Latvijas Radio devās uzzināt uz Mērsraga novadu, kura bērni šogad svētkos cerēja piedalīties pirmoreiz.
Atjaunoti Anša Cīruļa gleznojumi vēsturiskajā sanatorijā «Ogre»
Gandrīz pirms simt gadiem izveidotajā sanatorijas ''Ogre'' ēkā šonedēļ tiks pabeigta zāles atjaunošana un Anša Cīruļa sienas un griestu gleznojumu restaurācija. Sienas gleznojumi savulaik atjaunoti, bet par ornamentālajiem griestu gleznojumiem līdz šim neesot bijis zināms.      
Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle aicina piedalīties mākslas darbu veidošanā
Andrejsalas teritorija pamazām pielāgojas otrās Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA) notikumiem. Covid-19 krīze krasi ietekmējusi plānus – daudzas izglītības programmas un lekcijas pārceltas digitālajā vidē, bet lielais notikums ar izstādes “viss reizē zied” atklāšanu un plašu publisko programmu pieejamību dažādās Andrejsalas vietās sāksies 20. augustā. Savukārt atsevišķos projektos jau tagad iesaistīties var  jebkurš interesents.
Plieņciema pludmalē notiks «mikroutopiska» laikmetīgās mākslas laboratorija
No 10. jūlija līdz 4. augustam Plieņciema pludmalē, bijušā zivju pārstrādes ceha ēdnīcas telpās,  notiks pirmais "Temporary.lv" izstāžu cikls “Garlaicība/Long Time”, kurā četrās personālizstādēs savas interpretācijas par tēmu prezentēs autori Sigita Sniegs, Paulīne Kalniņa, Villiams Džounss (William Jones) un kuratore Tīna Pētersone, informēja organizatori.
Notiks Mākslas akadēmijas Grafikas katedras bilžu grāmatu skate «Atmiņas»
Jau piekto gadu Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Grafikas katedras studenti rīko bilžu grāmatu skati. Šogad, mazliet vēlāk nekā ierasts, 8. jūlijā mākslas telpā “Aminori” maģistra programmas studenti atklās bilžu grāmatu sērijas “Atmiņas” ilustrāciju oriģinālu un grāmatu izstādi, medijus informēja LMA pārstāvji.
«Rīgas mākslas telpā» atklās divas jaunas izstādes – «Dvīņu paradokss» un «ALL’ARM»
Izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” tiks atklātas divas jaunas izstādes. No 25. jūlija līdz 30. augustam lielajā zālē būs skatāma mākslinieces Rasas Šulcas personālizstāde “Dvīņu paradokss”, savukārt Intro zālē no 30. jūlija līdz 30. augustam apmeklētājiem būs pieejama Kristiana Brektes un Modra Svilāna izstāde “ALL’ARM”, informēja “Rīgas mākslas telpas” pārstāvji.
Meklē «mūsdienu Krišjāņus Baronus», kas vēlas mērot daļu Barona noietā ceļa no Tartu līdz Dundagai
Šogad par godu Krišjāņa Barona 185. jubilejai pēc Krišjāņa Barona muzeja aicinājuma Imanta Ziedoņa muzejs uzsācis projektu “Ziedoņa muzejs ceļā ar Baronu”. Viens no būtiskākajiem notikumiem projektā ir Barona ceļa no Tartu līdz Dundagai atkalnoiešana, tādēļ Ziedoņa muzejs meklē radošus cilvēkus, kuri gribētu būt mūsdienu Krišjāņi Baroni un veikt kādu no šī ceļa posmiem, informēja pasākuma organizatori.
Marina Rebeka dzied «distancētā» Verdi «Traviata» iestudējumā Madrides opernamā
Pēc trīs mēnešus ilgas pauzes Covid-19 pandēmijas laikā ar stingriem veselības un drošības pasākumiem “Teatro Real” jeb Karaliskais teātris Madridē 1. jūlijā atvēris durvis skatītājiem. Kā vēsta laikraksts "The Guardian", šis ir pirmais opernams pasaulē, kas atsāk darbu ar iestudējumu, kurā piedalās solisti, koris un orķestris. Džuzepes Verdi operas “Traviata” iestudējuma pirmizrādē uzaicināta dziedāt arī pasaulē atzītākā Violetas lomas izpildītāja – Marina Rebeka.
Itālijas mode 100 gados – Modes muzejā atklās krāšņu izstādi
Modes muzejs atkal būs atvērts apmeklētājiem, sākot ar 17. jūliju, kad tiks atklāta izstāde “No Fortuny līdz Versace. Itālijas mode 100 gados”. Tajā būs apskatāmi vērtīgi eksponāti no Aleksandra Vasiļjeva fonda, kā arī no Modes muzeja kolekcijas – šedevri, ko itāliešu modes dizaineri radījuši visa 20. gadsimta garumā un arī 21. gadsimta sākumā, informēja muzeja pārstāvji.
Festivāliem būt! Vasaras notikumu ceļvedis
Neskatoties uz pesimistiskajām prognozēm, ievērojot drošības nosacījumus, arī 2020. gada vasara tomēr kļūs par festivālu vasaru. Apjomos mazāki, bet joprojām ar interesantām programmām, daži atraduši citas norises vietas – festivāliem būs būt.
Marīna un mākslīgais intelekts – jaunas izstādes Jūrmalā
Vasarā uz Jūrmalu jādodas ne tikai baudīt sauli un jūru, bet arī ceļojumā pēc mākslinieciskiem piedzīvojumiem. Jūrmalas pilsētas muzejā atklātas trīs atšķirīgu mākslinieču izstādes – vācu mākslinieces Sabīnes Šellhornas instalāciju “Pie jūras” un starptautiskās jūras tematikai veltītās biennāles “Marīna” starpgada izstāde, kurā aplūkojami jauno gleznotāju Madaras Neikenas un Janas Šandibinas darbi. Savukārt mākslas stacijā “Dubulti” ceļot gribētājus un skatītājus pārsteigs Ginta Gabrāna jauno darbu personālizstāde “Fināla lielā atklāšana”, kas veidota, māksliniekam sadarbojoties ar mākslīgo intelektu.
Režisors Vitālijs Manskis uzaicināts kļūt par ASV Kinofilmu un mākslas zinātņu akadēmijas biedru
30. jūnijā Losandželosā  ASV Kinofilmu un mākslas zinātņu akadēmija paziņoja par jaunu biedru uzņemšanu. Akadēmija ir uzaicinājusi pievienoties organizācijai 819 kino industrijas pārstāvjus, kuri izcēlušies ar savu ieguldījumu kinofilmu veidošanā. Viņu vidū ir arī Latvijā dzīvojošais un strādājošais dokumentālo filmu režisors Vitālijs Manskis, medijus informēja festivāla “Artdocfest/Rīga” pārstāvji.
Galerijas