Kā atbalstīt bērnu kā domātāju. Grāmata vecākiem «Īsi, skarbi, mežonīgi. Piedzīvojumi filozofijā kopā ar maniem bērniem»

Apgādā "Zvaigzne ABC" izdota filozofijas profesora dr. Skota Heršovica grāmata "Īsi, skarbi, mežonīgi. Piedzīvojumi filozofijā kopā ar maniem bērniem", informēja izdevēji. Grāmata ir padomdevējs vecākiem, kā veidot un atbalstīt bērna domātprasmi ikdienišķās sadzīves situācijās, veidojot viņa uzskatus. Grāmatu no angļu valodas tulkojis Ilmārs Zvirgzds.

Caur sarunām ar un par bērnu domāšanu Heršovics nonāk pie interesantām un auglīgām pārdomām par mūsdienu cilvēka vietu paša radītajā pasaulē.

Grāmata dalīta trīs lielās nodaļās, runājot gan par morāli, gan par paša cilvēka esamības jautājumiem, gan attiecībām ar pasauli.

Taču svarīgākais ir grāmatas kopējā noskaņa – tā intriģējoši, ar sirsnību un humoru caur ikdienišķām situācijām atmodina lasītājā vēlmi brīnīties, pētīt un sarunāties.

Skots Heršovics: "Mēs esam raduši atbalstīt bērnu intereses un palīdzam viņiem izkopt jaunas. Mēs iepazīstinām bērnus ar mākslu, literatūru un mūziku. Iedrošinām viņus izmēģināt jaunus sporta veidus. Gatavojam ēdienu kopā ar viņiem. Kopīgi mācāmies dejas. Mēs mācām viņiem par zinātni un vedam pie dabas. Taču ir kāds uzdevums, kuru daudzi vecāki atstāj novārtā, jo neuzskata to par atsevišķu jomu, – atbalstīt savus bērnus kā domātājus. Lasot šo grāmatu, jūs iepazīsiet daudzus paņēmienus, kā to paveikt. Visvienkāršākais ir uzdot jautājumus, kā arī uzdot jautājumus par sniegtajām atbildēm."

Sarunām jābūt pielāgotām bērna spējām, un lielākoties tās būs īsas, taču laika gaitā caur tām izkristalizēsies un izveidosies uzskati. Ja jūs ar bērniem sarunāsieties par visu, kas pašiem šķiet svarīgs, turklāt nevis paudīsiet savus uzskatus kā vienīgo pareizo pārliecību, bet iesaistīsieties vispusīgās debatēs, jūs labāk sapratīsiet gan viens otru, gan apkārtējos.

Atstāstot ikdienišķas situācijas savā ģimenē, Heršovics lasītāju ved cauri visdažādākajām jomām un situācijām. Viņš runā un, galvenais, domā par tik dažādām lietām kā atbildība un atriebība, par to, cik lielu varu būtu veselīgi piešķirt cilvēkam, par to, vai un kādās situācijās drīkst lamāties, un vai ir vārdi, kurus nevajadzētu lietot nekādā gadījumā. Viņš runā arī par to, kā izvēlēties uzticamus informācijas avotus un sadarbības partnerus, un par to, kā dzīvei piešķirt jēgu.

Skots Heršovics (Scott Hershovitz) ir Mičiganas Universitātes Tiesību un ētikas programmas direktors un tiesību un filozofijas profesors. Viņš ieguvis filozofijas un politikas bakalaura grādu Džordžijas Universitātē, JD grādu Jeila Juridiskajā skolā un doktora grādu Oksfordas Universitātē.

Pieejama arī e-grāmata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti