Rīgā testēs depozītglāžu sistēmu

Rīgā no nākamā gada īslaicīga rakstura ielu tirdzniecībā un pasākumu laikā vienreizlietojamo glāžu vietā būs jāizmanto vairākkārt lietojamas glāzes jeb depozītglāzes. Lai veiksmīgāk noritētu pāreja uz depozītglāžu izmantošanu, jauno sistēmu šogad testēs vairākos pašvaldības rīkotajos publiskajos pasākumos, informēja Rīgas dome.

Pirmais publiskais pasākums, kurā tiks izmantotas depozītglāzes, būs "Līgo Rīga Grīziņkalnā!", kas norisināsies 23. jūnijā Grīziņkalna apkaimē. Rīgas domē norāda, ka vairākkārt lietojamās glāzes jau ir izmantotas kā brīvprātīga iniciatīva vairākās Latvijas pilsētās un pasākumos gan šogad, gan citos gados.

Pasākumos, kuros tiks izmantotas depozītglāzes, iegādājoties dzērienu pie kāda no tirgotājiem, būs jāiemaksā depozīta nauda par dzēriena glāzi. Atkārtoti uzpildīt dzērienu varēs tajā pašā glāzē, papildus neko nemaksājot.

Dodoties prom, depozītglāzi varēs nodot speciāli izveidotā glāžu pieņemšanas punktā un atgūt iemaksāto glāzes naudu.

Rīgas dome norāda, ka dalīti vākto atkritumu apjoms Rīgā ir strauji pieaudzis, bet svarīgāk par atkritumu šķirošanu ir to daudzuma samazināšana.

Lai mazinātu vienreizlietojamo produktu radīto vides piesārņojumu gan to ražošanas, gan apsaimniekošanas posmos, Rīga pieņēmusi noteikumus par depozītglāžu izmantošanu no 2024. gada 1. janvāra.

"Neatkarīgi no izmantotā materiāla, vienreizlietojamās glāžu ražošanas process rada ietekmi uz vidi, praktisku iemeslu dēļ to pārstrāde ir gandrīz neiespējama, tās var piegružot pasākuma norises vietu. Pētījumi rāda, ka bieži jau piecas reizes izmantota depozītglāze rada mazāku ietekmi uz vidi nekā vienreizlietojamā alternatīva," norādīja Rīgas dome.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti