Dienas ziņas

Lucavsalā plāno veidot bioloģiskos dārzus

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Izveido publisku rožu dārzu cilvēku priekam

Pensionēta mākslas zinātniece Kalnciema ielā Rīgā izveido publisku rožu dārzu

Ar savu darbu un saviem līdzekļiem pensionēta mākslas zinātniece Rīgā, Kalnciema ielā, iekopusi rožu dārzu. Tajā visu vasaru zied simt rožu šķirņu. Tālākā nākusi no Japānas. Cilvēku prieks un pārsteigums, ieraugot rožu oāzi, ir liels. Bet vēl lielāks tas kļūst brīdī, kad rožu saimniece un kopēja Anta Gulbe aicina droši nākt pagalmā. Jo izrādās, ka rožu dārzs ir publisks, – radīts cilvēku priekam.

Nelielais zemes gabals pieder Rīgas pilsētai, bet blakus mājā mītošā Anta Gulbe, aizejot pensijā, nolēma, ka šeit lieliski iederētos rozes. Un nevis savam, bet pilsētnieku priekam.

"Pirmo ziemu es mācījos. Sēdēju internetā. Apmēram 3000 rozes apguvu," stāstīja Gulbe.

Ieguvusi teorētisko bāzi, viņa ķērās pie darba. "Šeit ir baltā kāpa. Tika izvesti 11 konteineri ar kultūrslāni, tad tranšejas, laba zeme."

Gulbe neatzīst ķīmijas lietošanu dārzā un smejas, ka Kalnciema ielas auto izplūdes gāzes aizstāj jebko.

Rozes ir mainījušas ne vien apkaimes izskatu, bet arī cilvēku attiecības. Tagad daudzi, gaidot autobusu, skatās uz ziediem un sarunājas, bet saimniece aicina ciemos.

"Daudzi domāja, ka būs oligarhu atpūtas vieta. Tad prasa – vai var nopirkt. Šeit ir rozes tikai priekam," viņa sacīja.

Blakus ir 22. maršruta autobusa pietura. Tas ved uz lidostu. No rītiem, kad ar pirmajām lidmašīnām lido prom tie, kas mīt ārzemēs, viņus pavada Antas rozes.

"Viņu atmiņās ir ziedošais rožu dārzs. Un otrs liels pārsteigums ir ārzemju viesi – dzīvas rozes! (..) Roze ir atbildība. Viņa ir jākopj. Visi izcilie liliju audzētāji dzīvo 90 plus [gadus]," klāstīja rožu audzētāja. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti