Latvijā
Vietnē likumi.lv pievienota sasaiste ar Eiropas Savienības Tiesas spriedumiem
Eiropas Savienības Tiesa ar saviem spriedumiem skaidro Eiropas Savienības tiesību normas. Tā kā Latvijas tiesību aktos tiek pārņemtas Eiropas Savienības direktīvas, viss nepieciešamais regulu darbībai, vietnes likumi.lv aktu atvērumos pievienoti saīsinātie Eiropas Savienības Tiesas spriedumi.
REPORTĀŽA: Aglonā sāk ierasties svētceļnieki
Aglonā, kur svētdienas vakarā un pirmdien kulmināciju piedzīvos Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki, sāk ierasties svētceļnieki. Agrāk ceļā devušās grupas, ar kājām nogājušas vairāk nekā 200 kilometrus. Iemesli, kāpēc cilvēki dodas svētceļojumā, kas bieži vien ir arī fizisku grūts, atšķiras. Tos sākuši analizēt arī reliģijas pētnieki.
Ikšķilē salidojumā tiekas politiski represētie
Ikšķiles estrādē 13. augustā pulcējās politiski represētie. Kā katru gadu, izsūtījumu uz Sibīriju pārdzīvojušie cilvēki, viņu radi un draugi pulcējas, lai godinātu padomju varas represijās cietušos. Šogad pasākums aizritēja kara zīmē, ko Krievija izraisījusi Ukrainā.
«Latgales Mārai» jeb atjaunotajam piemineklim «Vienoti Latvijai» aprit 30 gadu
13. augustā aprit 30 gadi kopš Rēzeknē atklāja otro reizi atjaunoto pieminekli "Vienoti Latvijai" jeb tautā saukto "Latgales Māru", kas tiek uzskatīts par Latgales simbolu. Bronzā veidotā pieminekļa kompozīcija atklāj Latvijas cīņu brīvības karā un uzvaru pār lieliniekiem, kā arī tautas centienus veidot un nosargāt savu valsti. Par godu jubilejai Rēzeknes bibliotēkā un Latgales kultūrvēstures muzejā ir atklātas izstādes par pieminekļa vēsturi.
Katru dienu Latvijā tiek novērsti vairāki pret Krieviju un Baltkrieviju noteikto sankciju pārkāpumi
Pirmajos piecos mēnešos, kopš pret Krieviju un Baltkrieviju noteiktas plašas sankcijas, Latvijā konstatēti vairāk nekā 1200 sankciju pārkāpumi. Lielākoties sankciju pārkāpumus veic uzņēmumi, bet arī ne mazums privātpersonu pamanās aizliegtās preces apzināti vai neapzināti ievest vai izvest no sankcijām pakļautajām valstīm. Lielākoties sankciju noteikumu pārkāpumi tiek novērsti, bet ir ierosināti arī vairāki desmiti lietu, kas šobrīd ir izmeklēšanas stadijā.
Palīdzībā ukraiņiem nevajadzētu atslābt. Saruna ar Rīgas atbalsta centra vadītāju
Šonedēļ Ukrainas iedzīvotāju atbalsta centrā Rīgā aizvadīta jau septītā darba birža. Kopumā šajos pasākumos piedāvātas apmēram 1600 vakances, un potenciāli darbu visdažādākajās specialitātēs varētu būt atraduši ap 400 cilvēku. Par to, kādēļ ne visi patvēruma meklētāji uzreiz atrod sev piemērotu darbu, kādas vakances tiek piedāvātas un pieprasītas, kā arī kopumā par atbalstu ukraiņiem Latvijas Radio sarunā ar Rīgas atbalsta centra Ukrainas iedzīvotājiem vadītāju Pēteri Grūbi.
Sākas ūdensputnu medību sezona
Sestdien, 13. augustā, pulksten 16.00 sākas ūdensputnu medību sezona. Lielākā mednieku aktivitāte novērojama tieši medību sezonas sākumā, tomēr Valsts meža dienesta (VMD) novērojumi liecina, ka kopumā ūdensputnus medī arvien mazāk. Taču ūdensputnu medībās iezīmējas kāda jauna tendence – pieaug to mednieku skaits, kas veido speciālas medību platības, lai ūdensputniem būtu, kur uzturēties un tos varētu medīt. 
Krāpnieku lamatās iekrīt arvien vairāk kokskaidu kurināmā pircēji
Pieaugot energoresursu cenām, sākuši uzdarboties krāpnieki, kuri izmanto situāciju savā labā un piedāvā iegādāties kokskaidu granulas vai briketes par zemāku cenu nekā tirgū. Vēloties ietaupīt, cilvēki uzķeras uz šādiem piedāvājumiem, savukārt pārdevējs, saņemot priekšapmaksu, pazūd. Kā norādīja Valsts policijā, šādu gadījumu skaits pieaug, ir uzsākti arī vairāki kriminālprocesi.
Lūdz palīdzēt piepildīt ziedojumu kravu Ukrainai
Jau nākamās nedēļas sākumā ceļā no Rīgas uz Ukrainu dosies nākamā lielā automašīna ar palīdzības kravu. Biedrībā "Tavi draugi" informē, ka pašlaik ļoti pietrūkst sausās pārtikas, higiēnas preču sievietēm un vīriešiem.
Sacensībās «Stiprais ugunsdzēsējs» uzvar Jelgavas daļas pārstāvis
Piektdien sacensībās "Stiprais ugunsdzēsējs" Jelgavā par 2022. gada stiprāko ugunsdzēsēju glābēju Latvijā kļuva Jelgavas daļas pārstāvis Kristaps Ansons, savukārt komandu vērtējumā uzvarēja Jelgavas daļas komanda, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD). 
Uz Saeimu kandidē VDK kartotēkā minētie – aktieris Bērziņš un mediķis Danilāns
Uz 14. Saeimu kandidē trīs bijušās Valsts drošības komitejas (VDK) kartotēkā minētie iespējamie ārštata aģenti – aktieris Andris Bērziņš (Latvija pirmajā vietā), mediķis Anatolijs Danilāns ("Attīstībai/Par!") un Uldis Godainis ("Apvienība Latvijai"), liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) publicētā informācija.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt