Latvijā
Ugunsgrēkā Vidzemē dzīvību zaudē divi bērni
Svētdienas, 18. marta, pēcpusdienā Vidzemē kādā ugunsgrēkā vienstāvu mājā dzīvību zaudēja divi bērni, kas tobrīd bija atstāti bez pieaugušo uzraudzības, vēsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).
Drošības policija brīdina pirms vēlēšanām uzmanīties no kiberuzbrukumiem
Latvijas Drošības policija brīdina, ka pirms rudenī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām ir kiberuzbrukumu riski. Drošības policijas priekšnieka vietnieks Ints Ulmanis intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam “De facto” norāda, ka pirmsvēlēšanu laikā informācijas sistēmām jābūt sagatavotām tam, ka var tikt uzlauztas mājaslapas un publiskajā telpā var nonākt sensitīva informācija.
Latvijā tirgo arī viltus dūmu detektoru
No dūmu detektora tiek sagaidīts brīdinājums par piedūmojumu, lai skaņas signāls pamodinātu un cilvēks varētu vai nu nodzēst ugunsgrēku, vai pamest telpas un izglābt savu un savas ģimenes dzīvību. Taču izrādās – ne visiem tirdzniecībā pieejamiem detektoriem piemīt šādas īpašības.
Rīgā un Daugavpilī gaida rindā, lai nobalsotu Krievijas prezidenta vēlēšanās
Svētdien, 18.martā, kad Krievijā notiek prezidenta vēlēšanas, arī Latvijā darbojas pieci balsošanas iecirkņi, kuros savu izvēli var izdarīt Latvijā dzīvojošie Krievijas pilsoņi. Kā novēroja Latvijas Radio, Daugavpilī vēlēšanu iecirknī, kas atrodas Krievijas konsulātā, par iespēju atdot savu balsi vēlētāji stāv rindā. Arī Rīgā LTV novēroja rindas pie vēlēšanu iecirkņa.
Sejas aizsegu ierobežošanas iecere Saeimā uz priekšu nevirzās
Tieslietu ministrijas virzītais Sejas aizsegšanas ierobežošanas likums šajā Saeimas sasaukumā, visdrīzāk, netiks apstiprināts, norāda Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Inese Laizāne (Nacionālā apvienība). Saeimā tā virzība ir apstājusies vairāku iebildumu dēļ. Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Iesalnieks (Nacionālā apvienība) norāda, ka kompromiss varētu būt sejas aizsegšanu neaizliegt visā publiskajā telpā, bet tikai atsevišķās vietās un institūcijās, piemēram, skolās.
Datus par drošības naudas praksi tiesībsargājošās iestādēs neapkopo
Publiski ir zināms par gadījumiem, kad tiesa maina visstingrāko drošības līdzekli apcietinājumu pret drošības naudu. Tā ir viena no likumā noteiktajām drošības līdzekļu opcijām. Taču izrādās, ka statistiku par drošības naudu piemērošanu neviens Latvijā neapkopo, tāpēc publiski zināms vien par atsevišķiem gadījumiem.
Sporta manēža Liepājā – saudzīgiem treniņiem nevis sacensību rekordiem
Atzīmējot savu 393. dzimšanas dienu, Liepāja oficiāli atklāj arī savu jauno vieglatlētikas manēžu, kas atbilst starptautiskiem standartiem. Tā šobrīd ir modernākā vieglatlētikas manēža Latvijā, kur nodrošināti piemēroti apstākļi treniņiem un sacensībām. Manēžā izveidota treniņu vieta arī pludmales volejbolam. Apmeklētāji jau sākuši novērtēt, cik kompakti vienuviet izdevies ietilpināt dažādus sporta veidus.
Atkal atlikta Barona ielas nodošana ekspluatācijā
Viena no centrālajām galvaspilsētas ielām – Krišjāņa Barona iela – nu jau sasniegusi rekordu. Tā ir ilgāk ekspluatācijā nenodotā iela Rīgā. Jau pagājis vairāk nekā pusotrs gads. To gan ir atļauts lietot, bet šāda nenoteikta situācija var turpināties bezgalīgi ilgi. Par būvniecības regulējumu atbildīgajā Ekonomikas ministrijā neizslēdz, ka šī precedenta dēļ noteikumus varētu mainīt.
Talsos atsaucību gūst lasīšanas sacensība
Skaļi, izteiksmīgi un aizrautīgi stāstīt par savu izvēlēto grāmatu bērnus aicināja Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs. Arī astoņas Talsu, Dundagas un Rojas novada skolas atsaucās aicinājumam lasītprieku veicināt savu skolēnu vidū. Sacensībā iesaistījušies 30 reģioni.
Daugavpilī Krievijas prezidenta vēlēšanu iecirknī balsotāju netrūkst
Sestdien, 17.martā, Latgales iedzīvotāji, kuriem ir Krievijas pilsonība, var priekšlaicīgi nobalsot Krievijas prezidenta vēlēšanās Krievijas Federācijas vēstniecībā Daugavpilī. Kā novēroja Latvijas Radio Latgales kolēģi, vēlētāji uz vēstniecību Daugavpilī sāka ierasties no paša rīta, tomēr rindas neveidojas.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti