Latvijā
Latgalē kādā piemājas dīķī konstatē peldētāju niezi izraisošus parazītkāpurus
Kādai ģimenei Latgalē piemājas dīķa tīrīšana no nevēlamiem ūdensaugiem beigusies pavisam nelāgi. Vīrietim, kurš darbus veicis, pēc tiem viss augums klāts pumpām.  Pie vainas  gan nebija ūdensaugi, ne zilaļģes, bet parazitāro tārpu kāpuri, kas izraisa tā dēvēto peldētāja niezi, kas Latvijā pirmo reizi konstatēta pirms pieciem gadiem, noskaidroja LTV raidījums “4. studija”.
Iedzīvotāji aizvien atbildīgāk novieto uz ietvēm skrejriteņus, tomēr problēmas joprojām ir
Iedzīvotāji aizvien retāk uz ietvēm īrētos elektroskrejriteņus, riteņus un citus transportlīdzekļus novieto tā, ka tie traucē pārvietoties gājējiem, tomēr vēl aizvien ir gadījumi, kad iedzīvotāji par šādiem pārkāpumiem ziņo policijai. Tāpat uzņēmumi, kas piedāvā transportlīdzekļu īres pakalpojumus, atsevišķos gadījumos ir spiesti bloķēt negodprātīgus lietotājus. 
Bezmaksas iebraukšanai Jūrmalā invalīdam katrreiz jāpierāda invaliditāte
Jūrmala piedāvā cilvēkiem ar speciālām vajadzībām bezmaksas iebraukšanu pilsētā sezonas laikā, kad pārējiem autovadītājiem jāmaksā par iebraukšanu 2 eiro. Taču sistēma ir neērta un pazemojoša, cilvēkiem ir jāpierāda invaliditāte. Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons” uzskata, ka bezmaksas caurlaižu sistēma nav pārdomāta, un cilvēkiem ar speciālām vajadzībām tā sagādā vairāk neērtību nekā prieka.
Kam pievērst uzmanību, izvēloties studiju virzienu un stājoties augstskolā
Reklāmas medijos šajās dienās skaļi aicina izvēlēties studēt augstskolās ar labāko reputāciju, augstākajiem reitingiem vai lielāko nodarbināto skaitu pēc studiju beigšanas. Lielais studentu atbirums studiju laikā gan norāda, ka bieži jaunieši mācās ne to, ko vēlas. Kam pievērst uzmanību, izvēloties studiju virzienu un stājoties augstskolā?
Pieaug velosipēdu zādzību skaits; likumsargi iesaka velosipēdus reģistrēt
Mainoties cilvēku paradumiem, tajā skaitā Covid-19 pandēmijas laikā sabiedriskā transporta vietā izvēloties velosipēdu, pieaudzis ne vien velosipēdistu skaits ielās, bet arī velozādzību skaits. Turklāt, salīdzinot ar pērno gadu, velosipēdu zādzību skaits pieaudzis būtiski. Tāpēc likumsargi iesaka velosipēdu ne vien sargāt, bet arī reģistrēt.
Pašvaldības policija pārbauda izklaides vietas Vecrīgā
Ne visi ir paspējuši sagatavoties, ne visi izprot 10. jūlijā Covid-19 dēļ ieviestos ierobežojumus ēdināšanas vietām, tāpēc šodien restorānu un kafejnīcu īpašniekus nav paredzēts sodīt, bet gan informēt par to, kas jāizdara. Tā norāda Rīgas pašvaldības policija (RPP), kas šodien devās plašās pārbaudēs pa tūristu apmeklētākajām Vecrīgas vietām.
Rīgas tiltiem arī šogad būtisku uzlabojumu nebūs; pirmos darbus sola nākamgad
Rīgas domes Satiksmes departaments pēc ekspertu ieteikumiem Akmens tilta kolonnām apzināti dažviet ir noņēmis lielizmēra dekoratīvās plāksnes, daļā rīdzinieku radot aizdomas, ka tās ir atdalījušās un nokritušas uz ietvēm, apdraudot gājējus. Bažas par tilta drošību Rīga noraida, bet labošanas darbus sola nākamgad, kad Akmens tiltā mainīšot segumu.
Prezidents Sēlijā uzsver piederību noteiktai latviešu kultūrvēsturiskajai zemei
"Daudzveidīga, krāsaina un pašapzinīga – tāda ir mūsu latvietība," piektdien, viesojoties Sēlijā, teica Valsts prezidents Egils Levits. Jaunās administratīvi teritoriālās reformas mazliet aizēnots, top prezidenta rosināts likums par Latvijas kultūrvēsturiskajām zemēm. Prezidents uzskata, ka tas nostiprinās mūsu identitāti un mazliet labos reģionālās reformas pieļautās kļūdas. Prezidenta kancelejā informēja, ka tiks izstrādāts likums par vietējo kopienu demokrātiski vēlētām pārstāvniecībām.
Viļānu uzņēmēji aktīvi iesaistās jauniešu nodarbināšanā
Viļānu novadā ir viens no lielākajiem bezdarba līmeņa radītājiem Latgales reģionā. Bezdarbnieku vidū ir arī daudz jauniešu vecumā no 18 līdz 30 gadiem. Pateicoties Eiropas Solidaritātes korpusa programmai, astoņi novada uzņēmumi ir guvuši finansiālo atbalstu, lai  izveidotu jaunas darbavietas jauniešiem, vairākumam no kuriem šī ir pirmā darba vieta un iespēja gūt savu pirmo darba pieredzi.
Rundāles pils dārzā notiek zemessargu mācības
Rundāles pils teritorijā jau otro dienu notiek zemessargu mācības. Vakar tika atkārtota teorija, bet šodien notiek praktiskās mācības ar metāldetektoru. Mācības šoreiz ir pielāgotas kaujas apstākļiem – zemessargi pārmeklē vēsturiskā augļu dārza teritoriju, kurā jau iepriekš tika atklāti nesprāguši kara laika lādiņi.
Jaunākie
Interesanti