Latvijā
Vecāku pienākums brīdināt skolu, ja bērns apdraud citus, – likuma grozījumi rakstīti skolotāju asinī...
Vecāku pienākums brīdināt skolu, ja bērns apdraud citus, – likuma grozījumi rakstīti skolotāju asinīm
Šī pirmā Skolotāju diena, kuru mākslas pedagoģe Ilze Elizabete Romančenko nesvin kā skolotāja. Viņas prieku mācīt audzēkņus ar astoņiem naža dūrieniem uz mūžu sadragāja kāda Liepājas valsts tehnikuma audzēkne. Tiesa meiteni atzina par nepieskaitāmu un noteica piespiedu ārstēšanu. Bet ar skolotājas asinīm izdevās uzrakstīt likuma grozījumus, kas tagad vecākiem uzliek par pienākumu informēt skolotājus, ja iespējams apdraudējums viņiem vai klasei.
Sola pārskatīt kompensējamo zāļu sarakstu un piešķiršanas kritērijus
Sola pārskatīt kompensējamo zāļu sarakstu un piešķiršanas kritērijus
Veselības ministrija apņēmusies kopā ar ārstiem un kopā ar Pasaules veselības organizācijas ekspertiem uzlabot kompensējamo zāļu sistēmu, kā arī padarīt caurskatāmāku kritēriju noteikšanu zāļu izrakstīšanai, it īpaši, ja finansējums ir ierobežots, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums "de facto".
Nacionālās drošības koncepcijā paredzētā LR4 un Rus.LSM.lv slēgšana – Puntuļa ideja, paslepus apejot...
Nacionālās drošības koncepcijā paredzētā LR4 un Rus.LSM.lv slēgšana – Puntuļa ideja, paslepus apejot SEPLP
Saeima šonedēļ apstiprināja Nacionālās drošības koncepciju nākamajiem četriem gadiem. Neierasti šādiem dokumentiem, tajā ir minēts arī konkrēts termiņš konkrētam pasākumam – no 2026. gada sabiedrisko mediju veidotajam saturam jābūt tikai latviski vai citās Eiropas Savienības dalībvalstu vai kandidātvalstu valodās. Koncepcijas sadaļu par informatīvās telpas drošību rakstīja Naura Puntuļa (Nacionālā apvienība) tolaik vadītā Kultūras ministrija (KM), ar sabiedriskajiem medijiem un tos pārraugošo padomi šīs savas idejas nesaskaņojot. Taču intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "de facto" Puntulis iebildumus pret šo ieceri sauc par drošības dienestu kompetences apšaubīšanu.
ASV sankcijām pakļautais Lembergs norēķinās skaidrā naudā
ASV sankcijām pakļautais Lembergs norēķinās skaidrā naudā
Bijušais Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs ("Latvijai un Ventspilij") šonedēļ pēc nelabvēlīgā Rīgas apgabaltiesas sprieduma intervijā LTV raidījumam "De facto" pauda, ka viņš turpina apstrīdēt ASV noteiktās sankcijas, taču vienlaikus apgalvoja, ka tās viņa dzīvi daudz neietekmē.
Māja pieder vienam, zeme – citam. Kā risināt strīdu par zemes izmantošanu?
Māja pieder vienam, zeme – citam. Kā risināt strīdu par zemes izmantošanu?
Latvijas neatkarības atjaunošanas sekas īpašumu jautājumos ir jūtamas joprojām. 90. gados ļaudis privatizēja īpašumus, saņēma atpakaļ padomju varas konfiscēto dzimtas mantojumu, bet nereti izrādījās, ka uz šīs zemes jau sabūvētas dzīvojamās mājas, vai, kamēr viens īpašnieks steidza nopirkt zemi, otrs tikmēr jau bija iegādājies mājas virs tās. Tagad, pēc teju 30 gadiem, šis jautājums joprojām ir kā karsts kartupelis. Cik daudz drīkst atļauties saimnieks, kurš dzīvo mājā uz cita cilvēka zemes? Kā risināt strīdu par zemes izmantošanu?
Sākas dzinējmedību sezona – par drošību jāatceras gan medniekiem, gan sēņotājiem
Sākas dzinējmedību sezona – par drošību jāatceras gan medniekiem, gan sēņotājiem
Visā Latvijā svētdien, 1. oktobrī, sākas dzinējmedību sezona, kuras laikā atļauts rīkot kolektīvās medības, kad dzinēji trokšņojot dzen medījumu pretim mednieku līnijai. Valsts meža dienests rosina medniekus atkārtot medību drošības prasības un apzināties, ka par to ievērošanu medību laikā ir atbildīgs ikviens medību dalībnieks. Taču piesardzība jāievēro arī cilvēkiem, kas dodas uz mežu sēņot vai ogot.
RAKUS sāk ārstēt nieru vēzi, šūnas sasaldējot
RAKUS sāk ārstēt nieru vēzi, šūnas sasaldējot
Pirmo reizi Latvijas medicīnas vēsturē, sadarbojoties urologiem un invazīvajiem radiologiem, izdevies izārstēt nieru vēzi, tā šūnas sasaldējot. Šīs nedēļas sākumā Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā (RAKUS) veiktas pirmās divas mazinvazīvas krioablācijas operācijas pacientiem ar nieru vēzi. Jau nākamajā dienā pacienti jutās labi un devās mājup.
Jelgavas ielās patrulē policisti no ASV
Jelgavas ielās patrulē policisti no ASV
Jelgavā līdztekus ierastajiem policistiem ielās septembrī varēja manīt arī policistus no ASV. Šādu sadarbību paredz pērn noslēgtais sadraudzības līgums ar Indiānas štata Karmela pilsētu.
«Vienotību» atkārtoti uztic vadīt Ašeradenam
(papildināts)
«Vienotību» atkārtoti uztic vadīt Ašeradenam (papildināts)
Pašpārliecināti un iztrūkstot jebkādai kritikai, aizvadīts premjeres partijas apvienībā ietilpstošās "Vienotības" kongress. Tajā tika analizēts arī jaunās valdības veidošanas process, izceļot, ka partija uzņēmusies atbildību par sarežģītākajām jomām. Taču nemaz netika skarta sadarbība ar ZZS. Arī partijas vadībā būtisku izmaiņu nav.
Atrisināt problēmas ar «Liepājas autobusu parka» neizpildītajiem reisiem kavē ministra un Autotransp...
Atrisināt problēmas ar «Liepājas autobusu parka» neizpildītajiem reisiem kavē ministra un Autotransporta direkcijas atšķirīgais redzējums
"Liepājas autobusu parks" turpina atcelt starppilsētu reisus. Sestdien, 30. septembrī, nebūs izpildīti desmit reisu Liepājas pusē. Kopumā šomēnes uzņēmums atcēla jau vairāk nekā 270 reisus, tādējādi ietekmēti varētu būt pat tūkstošiem pasažieru. Pagājušajā nedēļā jaunais satiksmes ministrs pieprasīja paskaidrojumus, taču pēc Latvijas Radio novērojumiem situāciju apgrūtina ministra un Autotransporta direkcijas nesaprašanās.
Rēzeknē piketā mēru aicina atvadīties no amata
Rēzeknē piketā mēru aicina atvadīties no amata
Ar muzikālu veltījumu un kabačiem apmēram 50 cilvēki pie Rēzeknes domes aicināja pilsētas mēru Aleksandru Bartaševiču ("Kopā Latvijai") atvadīties no amata. Opozīcija esot gatava visas domes atlaišanai. Tikmēr Valsts kontroles darbs tikai sācies, un domes priekšsēdētājs turpina uzsvērt – pašvaldībai nepieciešami aizdevumi.
Cēsu pusē eksperimentā testēs divu veidu ceļa segumus – kurš labāks
Cēsu pusē eksperimentā testēs divu veidu ceļa segumus – kurš labāks
Iespējams, pēc kāda laika Latvijā, asfaltējot grants ceļus, izmantos citu metodi, kas būs lētāka un autobraucējiem draudzīgāka. Bet, iespējams, šie ceļa segumi nebūs tik izturīgi. Cēsu pusē, atklājot pārbūvētu tiltu, prezentēts plāns gada laikā pētīt divus dažādus ceļa segumus, lai nākotnē izvēlētos labāko.  

Vairāk

Svarīgākais šobrīd