Latvijā
Aizsargmasku iegāde atkal uz ārstniecības iestāžu pleciem; prasīs kompensāciju – 52 miljonus eiro
Septembrī ārstniecības iestādes, kam ir līgums ar Nacionālo veselības dienestu (NVD) valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai, saņēma pēdējo kravu ar valsts apmaksātiem individuālajiem aizsarglīdzekļiem, kas iepirkti centralizētajā iepirkumā. Turpmāk ārstniecības iestādēm aizsargmaskas, respiratori un citi individuālie aizsarglīdzekļi būs jāgādā pašām, kā tas arī notika pirms pandēmijas.
Saeimas komisija virza tālāk naudas soda ieviešanu par masku nelietošanu
Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija piektdien atbalstījusi skatīšanai pirmajā lasījumā virzīt likuma grozījumus Covid-19 infekcijas pārvaldības likumā. Tie paredz ieviest naudas sodu par mutes un deguna aizsegu nelietošanu sabiedriskās vietās, kur to lietošanu prasa noteikumi.
Uz Vidzemes šosejas pabeigti darbi no Raunas līdz Launkalnei
Vidzemes šosejas (A2) posmā no krustojuma ar autoceļu Priekuļi–Rauna (P28) līdz krustojumam ar autoceļu Branti–Pieniņi–Launkalne (V251) (102,847.-114,000. km) pabeigti seguma atjaunošanas darbi, informēja “Latvijas Valsts ceļi”.
VIDEO: «Darīt digitāli» – vides aizsardzības diena
No 19. oktobra līdz 25. oktobrim notiek ikgadējā akcija “Dienas bez rindām”, kam šogad izvēlēts vadmotīvs “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!”. Piektā vebināra tiešraides diena veltīta vides un dabas aizsardzībai. Seminārā uzmanība tiks veltīta vides aizsardzībai, zaļi domājošai ikdienai, kā tā tiek integrēta digitālajā ikdienā, un ar kādiem digitālajiem resursiem, aplikācijām un rīkiem to ikviens var panākt.
Baidena uzvaras gadījumā ES ļoti daudzi uzelpos. Intervija ar eiroparlamentārieti Ijabu
Ja Amerikas Savienoto Valstu (ASV) prezidenta vēlēšanās uzvarēs demokrātu kandidāts Džo Baidens, Eiropas Savienībā (ES) ļoti daudzi uzelpos. Šādu pārliecību intervijā Latvijas Radio pauda Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Ijabs ("Attīstībai/Par!"). Viņš uzskata, ka jautājumā par likuma varas piesaisti ES fondiem gaidāmas asas diskusijas un varētu būt sagaidāms kompromiss, kurā kā ieguvējas varētu justies abas puses. Deputāts arī uzsver, ka pēc Covid-19 krīzes būs nepieciešams atgriezties pie normālas dalībvalstu budžeta deficīta un ārējā parāda kārtības, vienlaikus spējot īstenot arī nepieciešamās reformas.
«Apturi Covid» lietotne kontaktpersonu brīdināšanai aktivizēta 110 reizes
Lietotne “Apturi Covid” jau 110 reizes aktivizēta, lai brīdinātu ar Covid-19 inficēto iedzīvotāju kontaktpersonas, un tas ir labs palīgs epidemiologiem, kuriem straujas slimības izplatības dēļ ir būtiski pieaugusi slodze, izsekojot kontaktus, LTV “Rīta panorāma” pastāstīja Slimības profilakses un kontroles centra direktore Iveta Gavare.
VUGD mācībās Ventspilī imitē naftas produktu noplūdi
Ventspilī notika Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) mācības sprādzienbīstamības likvidēšanai valsts nozīmes paaugstinātas bīstamības objektos. Ventspilī ir vairāki šādi objekti – astoņi uzņēmumi, kuros saskare ir ar naftu, gāzi vai amonjaku. 
Teoloģe: Pāvesta izteikumi par atbalstu viendzimuma pāru civilajai savienībai – viņa personiskais viedoklis
Trešdienas, 21. oktobra, vakarā pasauli aplidoja ziņa, ka Romas pāvests Francisks atbalsta viendzimuma pāru civilo savienību. Pāvests to paziņoja dokumentālajā filmā “Francesko”, kas 21. oktobrī piedzīvoja pirmizrādi Romas kinofestivālā. Latgalē uzrunātie iedzīvotāji pauž atšķirīgus viedokļus par šādu pāvesta nostāju, bet teoloģe Anita Stašulāne norāda – pāvests paudis savu personisko viedokli.
Lāčplēša dienā izmēģinās Brīvības pieminekļa izgaismošanu
Lāčplēša dienā pirmo reizi varēs vērot, kāds izskatīsies izgaismotais Brīvības piemineklis. Ceturtdien sākusies būvprojekta detaļu izstrāde, un tās laikā pētītas Holandes liepu saknes. Projekta autori skaidro, tas vajadzīgs, lai precīzi zinātu, kur atradīsies seši garie masti ar prožektoriem, kas ļaus arī diennakts tumšajā laikā labi saskatīt Brīvības statuju un citus pieminekļa elementus. 
KNAB rosina vēlreiz apsūdzēt deputātu Kaimiņu
Ģenerālprokuratūra saņēmusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) ierosinājumu sākt kriminālvajāšanu pret 13. Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu, liecina aģentūras LETA un LTV Ziņu dienesta rīcībā esošā informācija.
Uz laiku grib aizliegt adopciju uz ārvalstīm; Petraviča iebilst
Saeima ceturtdien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus, kas paredz aizliegt bērnu adopciju uz ārvalstīm līdz brīdim, kad likumdošana tiks uzlabota. Labklājības ministre Ramona Petraviča ("KPV LV") ceļ trauksmi, ka tas nozīmē slēptu bērnu adopcijas aizliegumu uz ārvalstīm.
Ruks ieceļ jaunu Policijas koledžas direktoru; rotē kriminālpolicijas reģionu pārvalžu vadītājus
No 26. oktobra Valsts policijas koledžas direktora amatā tiek pārcelts Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Ģirts Zalāns, bet līdzšinējā koledžas direktore Dina Tarāne tiek pārcelta Valsts policijas koledžas direktora vietnieka amatā. To paredz jaunieceltā Valsts policijas priekšnieks Armanda Ruka lēmums, paziņojumā medijiem informēja Valsts policija.
Jaunākie
Interesanti