Latvijā
Mediķu arodbiedrība gatavojas streikam, taču plašāks nozares atbalsts apšaubāms (papildināts)
"Tālāk vairs nav, kur piekāpties" un "nāksies intensificēt gatavošanos nozares streikam", sacīja Latvijas Veselības un sociālo aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) vadītājs Valdis Keris. Tikmēr nozares asociācijas šādus skaļus paziņojumus pēdējā laikā nav publicējušas un arī uzrunātas neslēpa – redzējums ar arodbiedrību un pat savā starpā nesakrīt. Tikmēr atbildīgā ministrija par arodbiedrības gatavību ir informēta, taču nepiekrīt, ka mediķi būtu atstāti novārtā.
«Cert.lv»: Krievijas kiberuzbrukumiem pašlaik Latvijā ir vājas sekmes
Latvijā kiberdraudu līmenis ir paaugstināts jau no gada sākuma, bet Krievijai pašlaik ir vājas sekmes kiberuzbrukumos Latvijas resursiem, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" pārstāvis Varis Teivāns.
Piecos gados no Latvijas iedzīvotājiem internetā izkrāpti vismaz 14,5 miljoni eiro
Kopš 2017. gada dažādās starptautiskās krāpniecības shēmās internetā no 1500 Latvijas iedzīvotājiem izkrāpti vairāk nekā 14,5 miljoni eiro. Tā liecina Valsts policijas apkopotā statistika. Bet realitātē cipari varētu būt vēl lielāki, jo ne visi cietušie ziņo par krāpšanu tiesībsargājošām iestādēm. Uzņēmums "Tet" prezentējis "Digitālās drošības ceļvedi", kurā stāsta par kiberdrošības nozīmi ikdienā, mācību procesā, privātajā komunikācijā, biznesā un darbā.
Rēzeknes slimnīcā pārbūvē Infekcijas slimību nodaļu
Rēzeknes slimnīcā aizvadītajā mēnesī Infekcijas slimību nodaļas ēkā uzsākti būvdarbi. Plānots ir pārbūvēt ēku, lai tā kļūtu mūsdienu prasībām atbilstoša un droša gan medicīnas personālam, gan pacientiem. Kopējā projekta summa sasniedz 3,85 miljonus, no kuriem lielāko daļu sedz Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums. Infekcijas slimību nodaļā atzīst, ka būvniecības darbus gaidījuši jau sen.
Bijušais Ventspils tranzītbiznesa menedžeris grib izpirkt Bondara parādu
Saeimas deputāta Mārtiņa Bondara ("Attīstībai/Par!") un citu bijušo "Latvijas Krājbankas" valdes locekļu parādu pret maksātnespējīgo banku vēlas izpirkt bijušais Oļega Stepanova pārstāvis Ventspils uzņēmumos, agrākais "Rietumu bankas" jurists Aleksejs Ovods, zināms LTV raidījumam "De facto".
«De facto»: Vai eksakto zināšanu trūkums vairo sabiedrības tumsonību?
Jau vairākus gadus dažādas organizācijas, tostarp Latvijas Darba devēju konfederācija, satraucas par katastrofālo darbaroku trūkumu tieši tehniskajās nozarēs. Latvijā ir vismazāk dabaszinātnēs jeb STEM studējošo, toties esam pirmajā vietā pasaulē tādos rādītājos, kas apliecina māņticību, piemēram, ticību horoskopiem un veiksmes talismaniem, vēsta LTV raidījums "De facto".
Ukrainas karš un 9. maijs: Daugavpils un Rīgas pieredzes radikāli atšķiras
Lai gan tā dēvētās "Uzvaras dienas" svinības Latvijā oficiāli šogad bija liegtas, jo 9. maijs tika noteikts par Ukrainas kara upuru piemiņas dienu, faktiski Rīgā tās izvērtās gandrīz vai "uzvaras nedēļā", ko pavadīja arī agresīva, Krieviju slavinoša retorika. Latvijas Televīzijas raidījums "De facto" pārliecinājās, ka daudz mierīgāk 9. maijs pagāja Daugavpilī. Tur karogi Ukrainas atbalstam pie pašvaldības iestādēm neplīvo, taču vietvara norāda: tā labāk palīdz ar darbiem, piemēram, organizējot autobusus ukraiņu bēgļu atgādāšanai. Tiesa gan, negācijas pret ukraiņu tautu un valsti šonedēļ bija dzirdamas gan Daugavpilī, gan Rīgā.
Levits: Piemineklis Pārdaugavā jādemontē; domei, Saeimai un valdībai jārīkojas saskaņoti
Piemineklis Uzvaras parkā Rīgā ir jādemontē, paziņojumā 15. maijā pauda Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, uzsverot, ka Rīgas domes lēmums pieminekli demontēt ir pareizs, un norādot, ka šī "objekta toksiskais starojums pārsniedz vienas pašvaldības mērogu. Tāpēc būtu svarīgi, ka par tā demontāžu lemtu Saeima, ar atsevišķu likumu noņemot visus birokrātiskos šķēršļus Rīgas domes lēmuma izpildei. Visiem iesaistītajiem – Rīgas domei, Saeimai un arī valdībai – ir jārīkojas saskaņoti, izlēmīgi un kopēja mērķa vārdā."
«Mūžīgo bērnu» vecāki augstu vērtē sen gaidīto «atelpas brīža» pakalpojumu mājās
Laiks sev, lai tā pa īstam atpūstos, ir retums daudzu bērnu vecākiem. Bet šādu brīžu faktiski nav tā saucamo "mūžīgo bērnu" vecākiem, kas audzina atvases ar smagu invaliditāti. Labklājības ministrija šogad pirmo reizi 50 ģimenēm visā Latvijā nodrošina tā saucamos "atelpas brīža" pakalpojumus, ko ģimene var saņemt savā dzīvesvietā. Realitātē tas nozīmē, ka 15 diennaktis gadā rūpes par bērnu uzņemas profesionālis, bet vecāki var īslaicīgi atpūsties.
Vairāk nekā 1200 skolēnu kārto iestājpārbaudījumu uzņemšanai 7. klasē Rīgas Valsts ģimnāzijās
Sestdien, 14. maijā, sešās Rīgas Valsts ģimnāzijās notiek vienotais iestājpārbaudījums uzņemšanai 7. klasē. Tas nozīmē, ka skolēns kārto iestājpārbaudījumu vienu reizi un ar eksāmena rezultātu var startēt uz jebkuru no sešām Rīgas Valsts ģimnāzijām. Kopumā vēlmi mācīties Valsts ģimnāzijās izrādījuši vairāk nekā 1200 skolēni. Visās sešās ģimnāzijās jauniešiem šodien jākārto eksāmens matemātikā, bet Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā arī iestājpārbaudījums kādā no izvēlētajām svešvalodām – vācu vai angļu.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt