Latvijā
Sociālās aprūpes centros Covid-19, visticamāk, ienes darbinieki
Vairākās sociālās aprūpes iestādēs ar Covid-19 saslimušie klienti, visticamāk, inficējušies no darbiniekiem, kuriem pašiem slimības simptomu nav. Sociālās aprūpes namos ir īpašam riskam pakļauta iedzīvotāju grupa, tāpēc jau kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas tajos aizliegta klientu pārvietošanās ārpus teritorijas un arī tuvinieku vizītes nav atļautas.
Līdz vasarai atjaunos Jēkaba katedrāles gaili
Lai gan pret debesīm vērsti skatieni un fotoobjektīvi Jēkaba katedrāles tuvumā nav nekas neierasts, piektdien, 3. aprīlī, tie pie torņa smailes kavējās daudz ilgāk nekā citkārt. Jo zelta gailim bija uzradās kompānija – vesels bariņš celtnieku, kas sagatavoja dievnama lepnumu nocelšanai. Līdz vasarai gailim jāatgūst savs mirdzums un spēja rādīt vēja virzienu.
Kurš Covid-19 pacientus vedīs mājās? Ne valsts, ne pašvaldības nav gatavas to darīt
Cīņa ar koronavīrusu ik dienu rada jaunus uzdevumus, kas prasa līdz šim nepielietotus risinājumus. Viens no tādiem – Covid-19 pacientu droša nogādāšana mājās pēc ārstēšanās stacionārā. Taču ne valsts, ne pašvaldības šobrīd nav gatavas sniegt šādu palīdzību, tādēļ pacientiem atliek paļauties uz tuviniekiem un saviem spēkiem.
Premjers uzdod veicināt ķirurģisko sejas masku ražošanu Latvijā
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") piektdien, 3. aprīlī, uzdevis Ekonomikas ministrijai (EM) veicināt individuālo aizsardzības līdzekļu, tostarp ķirurģisko masku ražošanu Latvijā, informēja premjera preses sekretārs Sandris Sabajevs.
NVD: Uz ārstniecības iestādi vai pie ģimenes ārsta bez iepriekšēja pieraksta doties nedrīkst
Lai pasargātu pacientus un mediķus no iespējamas inficēšanās ar Covid-19, Nacionālais veselības dienests (NVD) atkārtoti aicina iedzīvotājus gadījumos, kad nepieciešama medicīniska palīdzība, vispirms sazināties ar ģimenes ārstu vai ārstniecības iestādi telefoniski vai elektroniski. Uz ārstniecības iestādi vai pie ģimenes ārsta bez iepriekšēja pieraksta doties nedrīkst, tostarp gadījumos, ja ir ģimenes ārsta nosūtījums pie speciālista.
Sociālās aprūpes centros darbinieku krīzes vēl nav; dažviet klientus noturēs apsardze
Covid-19 vilnis sāk gāzties pār sociālās aprūpes centriem. Šonedēļ saslimšana atklāta trīs pansionātu klientiem vai darbiniekiem Bolderājā, Siguldas novadā un Elejā Jelgavas novadā. Gan paši aprūpes centri, gan nozares ministrija atzīst, ka lielākais drauds vīrusa iznēsāšanā ir centru darbinieki, kas strādā vairākās vietās un pārvietojas arī ārpus pansionātiem. Slimības izplatība liek pastiprināt karantīnas pasākumus.
Apkopējiem dažkārt bez aizsardzības ir jāstrādā ar spēcīgiem dezinfekcijas līdzekļiem
Sakairināti elpceļi, sarkanas acis un sabojāta roku āda – šādas blaknes pašlaik izjūt daļa apkopēju, kas ir spiesti strādāt ar ļoti spēcīgiem virsmu dezinfekcijas līdzekļiem. Hloru saturoši dezinfekcijas līdzekļi tiek plaši izmantoti, jo tie efektīvi iznīcina vīrusus un ir salīdzinoši lēti. Darba devējiem obligāti būtu jānodrošina aizsarglīdzekļi un jāinstruē savi darbinieki. Diemžēl ne visi tā dara. Darba inspekcijā norāda, ka šādā gadījumā apkopējam no uzdotā darba jāatsakās.
Jaunākie
Interesanti