Latvijā
Skaļās lasīšanas sacensībās uzvar Gulbenes novada valsts ģimnāzijas skolniece
Sestdien, 26.septebrī, Rīgā notika Skaļās lasīšanas sacensību nacionālais fināls. Tas ir konkurss skolēniem, lai mudinātu bērnus nolikt malā planšetes un telefonus, un sajust lasītprieku, ko slēpj grāmatas. Uz Skaļās lasīšanas sacensības finālu ieradās 30 reģionālie čempioni, kuri pārstāvēja visus Latvijas novadus.  
Bērna slimības laikā vecākus aicina strādāt attālināti
Līdz šim Covid-19 atklāts vairākās Latvijas skolās un bērnudārzos. Izglītības iestādes ieviesušas visai striktus epidemioloģiskās drošības noteikumus, daudzviet vecāku zīmes pretī nepieņem un bērnus ar saaukstēšanās simptomiem sūta atpakaļ uz mājām. Mazākie bērni vieni palikt mājās nedrīkst, un līdz ar to kādam no vecākiem jāņem darba nespējas lapa. Vecākus aicina pēc iespējas šajā laikā strādāt attālināti.
Codes jaunieši sarīko labdarības koncertu ģimenēm ar īpašiem bērniem
Ar vairāku pazīstamu un tautā iemīļotu mūziķu uzstāšanos aizvadīts Bauskas novada biedrības ''Laiks jauniešiem'' organizētais pirmais labdarības koncerts ''Spārnus veidojam kopā''. Ziedojumos savākti gandrīz 845 eiro, kas palīdzēs ģimenēm, kurās ir bērni ar funkcionāliem traucējumiem, dažādot savu ikdienu.
Rīgā jau rodas bažas par Čaka ielas remonta kvalitāti
Aleksandra Čaka iela Rīgā ir viena no galvenajām transporta artērijām, un šobrīd tajā notiek vērienīgi un ilgi gaidīti seguma atjaunošanas darbi. Uz gājējiem paredzētajām ietvēm redzami bruģakmeņi un glaunas plāksnes, bet vietējiem iedzīvotājiem un arī topošajam satiksmes jomas pārraugam Rīgas domē jau rodas šaubas par remonta kvalitāti, ziņoja LTV raidījums “4. studija”.
Vētrās apgāztās miskastes pludmalēs piegružo jūru un krastu; vietvaras jautājumu risina atšķirīgi
Rudens stipro vēju sezona jau aizvadītajā nedēļā iesākusies ar pamatīgām vēja brāzmām. Jūras viļņi daudzviet krastā iesniedzās kāpās un pat piejūras mežos. Savā ceļā ūdens vietām sagāzis pludmales infrastruktūru, tostarp atkritumu tvertnes un tualetes, netīrumus ieskalojot jūrā un izkliedējot krastā. Valsts vides dienests gan mierina – uz kopējā fona nav nodarīts liels piegružojums, tomēr piejūras pašvaldības skaidro – tās cenšas darīt visu, lai šādās situācijās atkritumu tvertņu saturs nenonāktu dabā.  
Suitu tirgū svinēs Miķeļa svētkus un suitu sievu 65 gadu jubileju
Par košu un gardumiem piepildītu tradīciju kļuvis Suitu tirgus, kas vasaras laikā notiek nu jau katru svētdienu. Šoreiz tirgus notiks sestdienā, jo Alsungā trīs dienu garumā svin Svētā Miķeļa svētkus, ko pašvaldība un biedrības rīko kopā Romas katoļu baznīcu. Tikmēr Suitu tirgus kļūst arvien populārāks un rada iespēju ne tikai tirgoties, bet satikties vietējiem ļaudīm.
«Kultūršoks»: Neapvienoti sabiedriskie mediji var nesaņemt naudu ēkas celtniecībai
Sabiedrisko mediju ēkas būvniecībai varētu piesaistīt Eiropas Savienības (ES) līdzekļus, kas paredzēti atveseļošanai pēc Covid-19 krīzes. Nauda tiek prasīta brīdī, kad sabiedriskie mediji vēl nav apvienoti un nav pat zināms, kādi tie būs. Tas var izrādīties būtisks šķērslis finansējuma ieguvei, ziņo LTV raidījums “Kultūršoks”.
Izskan vairākas kandidatūras Satversmes tiesas tiesneša amatam
Nākamo divu nedēļu laikā Saeimas deputātiem būs jāvienojas par piemērotāko kandidātu Satversmes tiesas tiesneša amatam. Amats vakants kļuvis pēc tam, kad līdzšinējā Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele pieņēmusi darba piedāvājumu Eiropas Savienības (ES) Tiesā. Lai arī oficiāli vēl neviens kandidāts šim ietekmīgajam amatam nav izvirzīts, izskanējušas jau vairākas kandidatūras.
Aculiecinieks aiztur šoferi divu promiļu reibumā
Kāds acīgs un drosmīgs autobraucējs šorīt Rīgā aizturēja kārtējo dzērājšoferi. Viņa izelpā bija vairāk nekā divas promiles alkohola. Tas nozīmē, ka nākamos piecus gadus par auto vadīšanu viņš var aizmirst. Kopumā pirmajā pusgadā aizturēti gandrīz divi tūkstoši autovadītāju, kuri pie stūres braukuši reibumā. Taču kopš 1. jūlija arests viņiem vairs piemērots netiek.
Mediķu algu pieaugumam iezīmēto naudu nozare sliecas nesaskaldīt
183 miljonu eiro piešķiršana medicīnas darbiniekiem to algu palielināšanai nākamgad izraisīja plašas diskusijas, jo savā ziņā uz pašu mediķu pleciem gūlās neapskaužams uzdevums – visu naudu paturēt sev, beidzot nodrošinot solīto atalgojumu nozarē, vai tomēr dalīties ar citām nozares vajadzībām. Atsevišķas nozares asociācijas jautājumu pārrunājušas Veselības ministrijas (VM) stratēģiskajā darba grupā, sliecoties, ka mediķu algām atvēlētā nauda šim mērķim arī jāatstāj.
Aktīvisti atzīst sakāvi cīņā par Marsa parka izveidi
Aktivitātēm par koku saglabāšanu bijušajā velotreka “Marss” teritorijā šodien pielikts punkts. Lielākā daļa koku ir izcirsti, un parka nebūs. Šajā vietā būvēs ēku Valsts drošības dienesta vajadzībām. Aktīvisti atzīst savu sakāvi un uz ietves pie bijušā velotreka izveido pagaidu piemiņas zīmi.
Jaunākie
Interesanti