Latvijā
Pērn atļauju orgānu ziedošanai pēc nāves divas reizes vairāk nekā liegumu
Pērn Latvijas iedzīvotāji savu orgānu ziedošanai pēc nāves piekrituši divas reizes biežāk, nekā to lieguši. Gandrīz 500 cilvēki oficiāli devuši atļauju pēc savas nāves kādam citam pārstādīt savas aknas, nieres vai sirdi. Šī neticami lielā atsaucība pārsteidz gan ārstus, gan iesniegumu pieņēmējus. Taču vēl kāda iespēja uzrunāt iespējamos ziedotājus tiek palaista garām. Mainot pasi vai personas apliecību, jautājumu par orgānu ziedošanu neviens neuzdod. Kāpēc tā?
Augstskolu reforma nonāk valdības darba kārtībā
Latvijā varētu būt mazāk universitāšu, augstskolām mainīties pārvaldes modelis, kurā naudas un stratēģiskos jautājumus risinātu neatkarīgas padomes. To pārziņā būtu arī rektora izvirzīšana. Tās ir galvenās pārmaiņas, ko patlaban virza izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija). Augstskolas gan atsevišķām iecerēm iebilst un uzskata, ka reforma ir sasteigta. Neraugoties uz to, jau otrdien, 18. februārī, izglītības ministres plānu skatīs valdībā.
Kur dārzā urbties pēc ūdens un mājā likt gultu? «Aizliegtais paņēmiens» testē rīkstniekus
Āderes latviešiem allaž ir bijušas ļoti svarīgas. Vieni ar tām biedē, zinātne savukārt saka, ka tādu nemaz nav. Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Aizliegtais paņēmiens" nolēma sameklēt āderes – sarīkoja eksperimentu, izvēloties četrus rīkstniekus, vienu māju un dārzu. Eksperimentā atklājās – katram rīkstniekam ir savs variants par to, kur āderes atrodas un kur ir to krustpunkti.
Cēsnieki apgūst datu analītiķa profesiju
Nākotnē Cēsu novads varētu kļūt par vietu, kur vismaz 1% iedzīvotāju strādā dažādos ar informāciju tehnoloģijām un datu analīzi saistītos uzņēmumos. Šo mērķi iezīmē cēsenieku lielā ieinteresētība pieteikties trīs mēnešu apmācībām, lai kļūtu par datu analītiķi. Šādu iniciatīvu izrādīja 135 pretendenti.
Vecsaulē «Indru» mājas šogad divreiz cietušas no auto; par uzstādīto brīdinājuma zīmi skeptiski
Bauskas novada Vecsaules pagasta "Indru" mājas šajā gadā jau divas reizes cietušas no automašīnām. Nespējot tikt galā ar auto vadību ceļa līkumā, automašīnas ietriekušās gan žogā, gan ēkā, kā arī nolauzušas elektrības pārvades stabu. Kā situācijas risinājumu uzņēmums "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) uzstādījuši brīdinājuma zīmes, bet  vietējie uzskata, ka tas problēmu neatrisina.
Latvijā pērn ceļu satiksmes negadījumos gājuši bojā 132 cilvēki
Lai arī 2019. gadā salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu negadījumu skaits ir pieaudzis, samazinājies gan bojā gājušo, gan smagi cietušo skaits. Latvijā pērn ceļu satiksmes negadījumos gāja bojā 132 cilvēki, un šis ir viens no zemākajiem rādītājiem kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, informēja Valsts policijā. 
Izmisuma zonā aprūpētāji - radinieki; Bediķu ģimenes stāsts
Paliatīvā aprūpe izmisuma zonā iedzen visus iesaistītos. Bieži vien, aprūpējot smagi slimu tuvinieku, tu zaudē darbu, neturpini uzkrāt darba stāžu, un līdz ar to arī kļūsti sociāli neaizsargāts un nekrāj savai vecuma pensijai. Kaut neliels atspaids ir atbalsts cilvēkiem ar invaliditāti. Invaliditātes grupa sniegtu, piemēram, finansiālu atspaidu, bet tās nokārtošana nereti ir vairāku mēnešu jautājums. Tad vēl jācer, ka aprūpējamā diagnoze atbilst tam, lai varētu saņemt valsts atbalstu, piemēram, autiņbiksīšu iegādē.  
Veidos satiksmes drošības indeksu pašvaldībām
Lai motivētu pašvaldības vairāk pievērsties satiksmes drošības uzlabojumiem to administratīvajās teritorijās, Satiksmes ministrija (SM) veidos satiksmes drošības indeksu Latvijas pašvaldībām.
Misānes lietā Rinkēvičs aicinās valdību vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā; prezidents redz vairākus scenārijus
Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība") aicina valdību Kristīnes Misānes, kuru Dānija plāno izdot Dienvidāfrikas Republikai (DĀR), lietā vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā. Savukārt Valsts prezidents Egils Levits pēc sarunas ar atbildīgo institūciju vadītājiem sacīja, ka redz vairākus scenārijus Misānes aizstāvībai, bet tos neatklāja.
ZZS sola nosaukt atbildīgos par OIK sāgu
Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija ir apkopojusi secinājumus par obligātās iepirkuma komponentes jeb OIK ieviešanu un tās ietekmi uz tautsaimniecību, tai skaitā izvērtējot amatpersonu atbildību. Frakcija savas domas sola iesniegt kā alternatīvu vai papildinājumu OIK parlamentārās izmeklēšanas komisijas gala ziņojumam.
FKTK atvainojas darbiniecei; viņas līdzdalību aizdomīgu kredītu izsniegšanā nesaskata
Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) februāra sākumā izteica nožēlu par savas darbinieces Maijas Treijas goda un cieņas aizskārumu. Iepriekšējais FKTK vadītājs Pēters Putniņš pērn Treiju atstādināja no pienākumu pildīšanas sakarā ar aizdomīgu kredītu izsniegšanu Treijas bijušajā darba vietā. Taču ar pašreizējo FKTK vadību Treija noslēgusi mierizlīgumu, jo viņas saistība ar kriminālizmeklēšanu nav apstiprinājusies, šovakar ziņo LTV raidījums “De facto”. 
Sutru pagastā rosina atgriezties Preiļos
Līvānu novads ir viens no retajiem, kuram administratīvi teritoriālās reformas ietvaros paredzēts palikt līdzšinējās robežās. Taču arī tur gaidāmā reforma saviļņojusi cilvēku prātus. Tā, piemēram, Sutru pagastā daļa iedzīvotāju izteikusi vēlmi atdalīties no Līvāniem. 
Ģimenes pauž atbalstu Misānei akcijā pie Brīvības pieminekļa
Pie Brīvības pieminekļa svētdienas pusdienlaikā pulcējās ap 200 cilvēku. Lielākoties ģimenes ar bērniem. Bet tā šoreiz nebija priecīga brīvdienu pastaiga tuvinieku lokā. Asaras, plakāti un rūgtums par amatpersonu nespēju vai nevēlēšanos palīdzēt Kristīnei Misānei atgriezties dzimtenē. 
Jaunākie
Interesanti