Sadaļas Sadaļas
Latvijā
Rēzeknes pilsētai un Rēzeknes novadam par apvienošanos domas atšķiras
Lai gan viens administratīvi teritoriālās reformas process jau aiz muguras, priekšā nākamais – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rosinājusi no 2025. gada piecas valstspilsētas apvienot ar tām līdzās esošajiem novadiem. Tomēr gan pašreizējā sadarbība, gan atšķirīgie viedokļi par to, kā turpmāk dzīvot, liecina, ka apvienošanās process varētu nebūt viegls Rēzeknes pilsētai un Rēzeknes novadam.
Latvijā mainīt personas kodu izvēlas arvien mazāk cilvēku
Vairāk nekā četru gadu laikā nomainīt personas kodu izvēlējušies 700 cilvēku. Vidēji gadā šo iespēju izmanto ap 100 personu. Tā informēja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP), atzīstot, ka sākotnēji pieprasījums mainīt personas kodu, kas satur dzimšanas datumu, bija lielāks. 
Bērnu invalīdu asistentiem «nogriež» transporta izdevumu atmaksu
Kopš vasarā beidzot spēkā stājās ilgus gadus gaidītais, jaunais bērnu un pieaugušo ar invaliditāti asistentu darba apmaksas modelis, asistentam par vienu darbā pavadīto stundu maksā vairāk. Vecāki gan ir nepatīkami pārsteigti, ka līdz ar izmaiņām sarukušas iespējas tikt pie transporta izdevumu atmaksas. 
Reportāža no pagasta ar zemāko Covid-19 vakcinācijas aptveri Latvijā – kāpēc Kantiniekos nepotējas?
Latgale ir tas Latvijas reģions, kur pret Covid-19 potējas visgausāk. Tieši tādēļ šovakar un turpmākos divus vakarus Latvijas Televīzija dosies uz novadiem un pagastiem, kuros dzīvojošie cilvēki izvēlas nepotēties pret Covid-19. Vai gluži pretēji – izvirzījušies vadībā ar neredzēti augstu vakcinācijas aptveri. Pirmais stāsts ir no Rēzeknes novada Kantiniekiem. Centrālās statistikas pārvaldes kartē šis pagasts atzīmēta kā vieta, kur vakcinējušies tikai 10% iedzīvotāju. Tas ir zemākais rādītājs visā valstī.
«Mucenieku» priekšnieka vietnieks iesniedzis atlūgumu
Neilgi pēc patvēruma meklētāju centrā "Mucenieki" notikušajiem nemieriem, darba atlūgumu iesniedzis centra priekšnieka vietnieks Elvijs Lamberts. Savukārt centra vadītājs Pēteris Grūbe iesniedzis darba nespējas lapu, apstiprināja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP). Pašlaik "Muceniekos" viss ir mierīgi.
Jēkabpilī netiek galā ar skolēnu vēlmi smēķēt elektroniskās cigaretes
Smēķēšana nepilngadīgo vidū joprojām ir problēma. Jēkabpils novada izglītības iestādēs novērots, ka pēdējā laikā skolēni arvien vairāk aizraujas ar elektronisko cigarešu smēķēšanu, turklāt dara to daudz atklātāk nekā agrāk. Lai kontrolētu situāciju, skolas spiestas lūgt policijas palīdzību, bet ar naudas sodiem nepietiek – līdzatbildība jāuzņemas visai sabiedrībai.
Latvijas pilsētās interneta kvalitāti arvien uzlabo, laukos – pieejamība nemainīgi zema
Pierīgā un lielajās valsts pilsētās, kur jau šobrīd interneta pārklājums ir vislabākais Latvijā, internetu arvien uzlabo. Tikmēr lauku pagastos, neraugoties uz to, ka jau pirms vairākiem gadiem Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) sāka ierīkot ātrgaitas interneta sakaru tīklu, kura uzdevums ir sasniegt visus Latvijas iedzīvotājus, ātrs internets reti kur atrodams. 
Arī skolotāju vidū novērojama izdegšana; tā skolās jau esot ikdiena
Attālinātās mācības pandēmijas dēļ, vecāku un skolēnu uzvedība, milzīgā slodze – šie iemesli liek daļai skolotāju tomēr izlemt pamest darbu. Un galvenais iegansts nav arī atalgojums. Gluži vienkārši šādu darba apjomu un psiholoģisko spiedienu pedagogi vairs nespēj izturēt.
Ātrumpārkāpējs: «Es kavēju, es vedu bērnu pie aukles» – Latvijā sācies ātruma kontroles maratons
Ceturtdien, 16. septembrī, sākas Valsts policijas vairāku dienu akcija, kurā pastiprināti uzraudzīs satiksmes dalībniekus. Īpaša uzmanība tiks veltīta steidzīgajiem šoferiem gan pilsētās, gan ārpus tām. Piemēram, Cēsu novadā šodien kāds šoferis pie atļautajiem 90 kilometriem stundā (km/h) brauca ar 159 km/h. Vadītājs saņēma sodu – 360 eiro un sešus mēnešus nedrīkstēs piedalīties satiksmē. Latvijas Televīzijas filmēšanas grupa šodien pievienojās kādai Valsts policijas motociklu ekipāžai.
«Māsas nāve padarīja mani par vakcīnu apšaubītāju» – «Atvērtie faili» pēta Covid-19 vakcīnu kaitīgumu
Latvijā nav neviena oficiāli apstiprināta gadījuma, kad cilvēks būtu nomiris no Covid-19 vakcīnas. Taču sabiedrībā dzirdēti vairāki stāsti par paziņām, kas pazīst cilvēkus, kuru nāvē vainojama Covid-19 vakcīna. Latvijas Radio (LR) raidījums “Atvērtie faili” skaidroja, kāds pamats ir šīm runām un vai oficiālās iestādes tiešām slēpj informāciju par vakcīnu kaitīgumu; arī par to,  kā Latvijā pārbauda, vai cilvēks miris no Covid-19 vakcīnas un vai šajā izmeklēšanā var nonākt pie patiesa secinājuma.
Pilnveido HES būvju drošuma uzraudzību Latvijā
Saeima ceturtdien, 16.septembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja likuma grozījumus par hidroelektrostaciju (HES) hidrotehnisko būvju drošumu. Izmaiņas paredz uzlabot šādu būvju uzraudzību un kontroli, kā arī pilnveidot dokumentu iesniegšanas kārtību, informēja parlamenta Preses dienestā.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt