Latvijā
Izsolē pārdos Dobeles novadā esošo Lielauces pili
Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) atklātā izsolē pārdod Dobeles novadā esošo Lielauces pili. Tā ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, bet jau pirms četriem gadiem Būvniecības valsts kontroles birojs tajā aizliedzis uzturēties. Vietējie iedzīvotāji gan raizējas, vai pēc izsoles tiks saglabāts vēsturiskais pils komplekss, jo vēsturiskais parks ar tur esošajām vēsturiskajām būvēm nav LLU īpašums.
Saeimas opozīcijas deputāti kritiski par piedāvāto apkures kompensāciju apmēru
Saeima jau ceturtdien, 11. augustā, lems par energoresursu cenu pieauguma kompensācijām iedzīvotājiem. Taču – vai ar tām būs pietiekami, lai iedzīvotājiem kaut daļēji segtu arvien pieaugošos izdevumus? Varas partiju deputāti uzskata, ka valdības piedāvājums ir labs, savukārt opozīcijā esošo partiju Saeimas deputāti ir kritiskāki.
Aglonā pirms ticīgo svētkiem steidz pēdējos labiekārtošanas darbus
Ceturtdien, 11. augustā, ar svēto misi nodomā par slimniekiem sāksies Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki Aglonā. Katru gadu svētki pulcē tūkstošiem cilvēku, un šajās dienās uz Aglonu dodas svētceļotāji no visas Latvijas. Svētki noslēgsies pirmdien, 15. augustā, ar svētku galveno misi. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem kovida ierobežojumi ir atcelti, bet dievnamā vēl steidz paveikt pēdējos labiekārtošanas darbus.
VSAA e-pakalpojumi būs pieejami vienuviet
Bērna piedzimšana, darba zaudēšana, slimības pabalstu saņemšana vai pensijas aprēķināšana – gan šajās, gan citās dzīvēs situācijās, kad nepieciešams valsts atbalsts, ļoti būtiski to noformēt pēc iespējas ātrāk. Tādēļ Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) pilnveidojusi e-pakalpojumu saņemšanas iespējas.
Latvijas augstskolās rudens uzņemšanā gana lielu interesi izrāda arī cilvēki no Ukrainas
Latvijas augstskolās rudens uzņemšanā gana augsta interese arī no ukraiņu studentu puses. Viņu vidū ir gan jaunieši, kas šeit uzturas kopš kara sākuma, gan tie, kas studijām piesakās, vēl atrodoties dažādos Ukrainas reģionos. Augstskolām šo studentu uzņemšana ir atvieglota, un ukraiņiem ir iespējas mācīties visās programmās, kas norit angļu valodā. Par budžeta vietām cilvēkiem no Ukrainas jācīnās tāpat kā pārējiem studentiem, bet daļa augstskolu sniedz atbalstu šiem studentiem arī no sava budžeta. 
Tiesībsargs: «Amnesty International» ziņojums par Latvijas slikto izturēšanos pret migrantiem – melīgs
Starptautiskās cilvēktiesību aizsardzības organizācijas "Amnesty International" paziņojums, kurā Latvija aicināta nepagarināt ārkārtējo situāciju pie Baltkrievijas robežas un kurā apgalvots, ka Latvija pret cilvēkiem pie Baltkrievijas robežas vērsusies ar sliktu izturēšanos un pat spīdzināšanu, ir melīgs un sagrozīts. Tā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja tiesībsargs Juris Jansons. 
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt