Latvijā
Kurš Covid-19 pacientus vedīs mājās? Ne valsts, ne pašvaldības nav gatavas to darīt
Cīņa ar koronavīrusu ik dienu rada jaunus uzdevumus, kas prasa līdz šim nepielietotus risinājumus. Viens no tādiem – Covid-19 pacientu droša nogādāšana mājās pēc ārstēšanās stacionārā. Taču ne valsts, ne pašvaldības šobrīd nav gatavas sniegt šādu palīdzību, tādēļ pacientiem atliek paļauties uz tuviniekiem un saviem spēkiem.
Premjers uzdod veicināt ķirurģisko sejas masku ražošanu Latvijā
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") piektdien, 3. aprīlī, uzdevis Ekonomikas ministrijai (EM) veicināt individuālo aizsardzības līdzekļu, tostarp ķirurģisko masku ražošanu Latvijā, informēja premjera preses sekretārs Sandris Sabajevs.
NVD: Uz ārstniecības iestādi vai pie ģimenes ārsta bez iepriekšēja pieraksta doties nedrīkst
Lai pasargātu pacientus un mediķus no iespējamas inficēšanās ar Covid-19, Nacionālais veselības dienests (NVD) atkārtoti aicina iedzīvotājus gadījumos, kad nepieciešama medicīniska palīdzība, vispirms sazināties ar ģimenes ārstu vai ārstniecības iestādi telefoniski vai elektroniski. Uz ārstniecības iestādi vai pie ģimenes ārsta bez iepriekšēja pieraksta doties nedrīkst, tostarp gadījumos, ja ir ģimenes ārsta nosūtījums pie speciālista.
Sociālās aprūpes centros darbinieku krīzes vēl nav; dažviet klientus noturēs apsardze
Covid-19 vilnis sāk gāzties pār sociālās aprūpes centriem. Šonedēļ saslimšana atklāta trīs pansionātu klientiem vai darbiniekiem Bolderājā, Siguldas novadā un Elejā Jelgavas novadā. Gan paši aprūpes centri, gan nozares ministrija atzīst, ka lielākais drauds vīrusa iznēsāšanā ir centru darbinieki, kas strādā vairākās vietās un pārvietojas arī ārpus pansionātiem. Slimības izplatība liek pastiprināt karantīnas pasākumus.
Apkopējiem dažkārt bez aizsardzības ir jāstrādā ar spēcīgiem dezinfekcijas līdzekļiem
Sakairināti elpceļi, sarkanas acis un sabojāta roku āda – šādas blaknes pašlaik izjūt daļa apkopēju, kas ir spiesti strādāt ar ļoti spēcīgiem virsmu dezinfekcijas līdzekļiem. Hloru saturoši dezinfekcijas līdzekļi tiek plaši izmantoti, jo tie efektīvi iznīcina vīrusus un ir salīdzinoši lēti. Darba devējiem obligāti būtu jānodrošina aizsarglīdzekļi un jāinstruē savi darbinieki. Diemžēl ne visi tā dara. Darba inspekcijā norāda, ka šādā gadījumā apkopējam no uzdotā darba jāatsakās.
Lielvārdes novadā sāk atjaunot tiltu pār Lobi
Uz vietējās nozīmes valsts autoceļa Cebēni–Lēdmane (V973), netālu no krustojuma ar autoceļu Ogre–Viskāļi–Koknese (V996) uzsākti pārbūves darbi tiltam pār Lobi (5,8. km), informēja “Latvijas Valsts ceļi”.  
Jaunākie
Interesanti