Latvijā
Liela interese par mazdārziņiem bijušās Sporta pils teritorijā
Iecere bijušās Sporta pils teritorijā Rīgas centrā ierīkot pilsētnieku dārziņus piesaistījusi lielu iedzīvotāju interesi. Idejas autoru rīkotajā iepazīšanās sapulcē ieradās aptuveni 150 iedzīvotāju. Teritorijā plānots ierīkot ne tikai dārziņus, bet arī ziedu pļavu.
Baltkrievijas žurnālists: esam neaizsargāti pret varas teroru
Baltkrievijā cilvēki ir neaizsargāti, likumi nedarbojas. Ir bailes un terors. Tā savā valstī notiekošo raksturo viens no mūsu kolēģiem – žurnālists Ruslans Kuļevičs. Viņš, līdzīgi kā daudzi citi neatkarīgās preses pārstāvji, pats uz savas ādas izcieš   prezidenta Aleksandra Lukašenko autoritārā režīma represijas. Tagad kopā ar sievu spiests slēpties no varasiestādēm.
Valdemārpilī top parks, kurā ikviens varēs stādīt savu koku
Viena no Latvijas mazākajām pilsētām – Valdemārpils – kļuvusi par pirmo, kurā pēc „Lielās talkas” rīkotāju ierosmes sākta Laimes koku parka veidošana. Hektāru lielā teritorijā starp skolu un brīvdabas estrādi šodien ar Valsts prezidenta un "Lielās talkas" patrona Egila Levita līdzdalību iestādīti pirmie septiņi koki.
Sirmgalve vaino kaimiņus kupicu iznīcināšanā un zemes nozagšanā
Gulbenes novada Daukstu pagastā dzīvojošā Aina Maltavniece piecus gadus nesekmīgi cenšas atgūt savā īpašumā esošu gandrīz hektāru lielu zemes gabalu. To viņas kaimiņi, pēc sirmgalves stāstītā, vispirms pārvietojot kupicas, bet pēc tam tās vienkārši iznīcinot, esot piesavinājušies sev. Līdz šim neviena no iestādēm, kurā kundze vērsusies pēc palīdzības, nav viņai palīdzējusi.
Alūksnes novadā «izkūpējis» pašvaldības ceļš; vietējie izbraukā kaimiņienes pļavu
Lūši–Cekulītes ir pašvaldības autoceļš, kas izbūvēts jau Latvijas brīvvalsts sākuma laikos.  Taču šobrīd par ceļa eksistenci nekas neliecina, tas ir aizaudzis, un vietējie iedzīvotāji, lai piekļūtu saviem īpašumiem, izbraukā kaimiņienes zemi. Pašvaldība gan sola kaut kad nākotnē ceļu sakārtot, bet precīzus termiņus nesauc, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.
Pabeigta Rēzeknes Olimpiskā centra būvniecība; pašvaldībai norēķiniem ar celtniekiem trūkst 2,5 miljonus eiro
Ir pabeigta pirms septiņiem gadiem sāktā Rēzeknes Olimpiskā centra būvniecība. Sestdien, 19. septembrī, tiek atklāta daudzfunkcionālās sporta arēnas ēka, ko veidos multifunkcionālā sporta zāle un ledus halle ar tribīnēm. Rēzeknē tiks attīstīti arī jauni sporta veidi – hokejs un daiļslidošana. Daudzfunkcionālās sporta arēnas kopējās izmaksas sasniedz 17 miljonus eiro, un, lai arī kompleksā jau no pirmdienas sāksies treniņi, pašvaldībai, lai norēķinātos ar būvniekiem, trūkst 2,5 miljonu eiro.   
Pagaidu aizsardzību pret vardarbību varēs lūgt visā Latvijā
Pēc Latvijas Televīzijas un pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" kopā veidotās rubrikas "Vardarbība ģimenē" valdība šovasar lēma, ka policijai būs pienākums par vardarbības konfliktiem ģimenēs informēt sociālos dienestus. Tas ļaus problēmas pamanīt laikus un novērst nāves draudus. Šonedēļ Saeimas atbildīgā komisija arī lēma labot aplamību likumā, ko spilgti izgaismo traģiska nāve Krāslavā. Turpmāk cietušie lūgt pagaidu aizsardzību pret vardarbību varēs visā Latvijā, nevis kādā konkrētā tiesā. 
Atkal atliek katoļu priestera Zeiļas lietas skatīšanu
Krimināllieta, kurā par bezpalīdzības stāvoklī esošas personas seksuālu izmantošanu apsūdzētas vairākas personas, tostarp katoļu baznīcas priesteris Pāvels Zeiļa, tiesā nonāca 2019. gada nogalē. Taču tiesai joprojām nav izdevies sākt skatīt lietu pēc būtības. Arī ceturtdien paredzētā sēde pārcelta.
Atklāj izstādi par Baltijas ceļu uz ANO
No piektdienas, 18.septembra, līdz oktobra beigām Latvijas Nacionālajā bibliotēkā aplūkojama izstāde, kas veltīta vienai no savulaik ietekmīgākajām baltiešu trimdas organizācijām -  “Baltiešu aicinājums Apvienotajām nācijām” jeb BATUN.
Lukašenko paziņojumam par robežu slēgšanu rīcība pagaidām neseko
Aleksandra Lukašenko draudi slēgt robežu ar Poliju un Lietuvu pagaidām nav piepildījušies. Kustībā pār valstu robežām izmaiņu neesot. Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība") norāda, ka gadījumā, ja Baltkrievijas robežas ar Poliju un Lietuvu tiks slēgtas, Latvija kļūtu par vienīgo ceļu, kā cilvēkiem izkļūt no Baltkrievijas.
Līvānu novadā Olimpisko dienu atzīmē ar kopīgu vingrošanu
Šodien visā Latvijā notika Olimpiskās dienas aktivitātes, kas pulcēja vairāk nekā 120 tūkstošus dalībnieku no visiem Latvijas reģioniem. Pasākuma mērķis ir veicināt interesi par sportu un iepazīstināt ar dažādiem sporta veidiem. Daudzās izglītības iestādēs rīts sākās ar kopīgu vingrošanu, arī Līvānu novadā.
Akcijā Limbažos liek domāt par operatīvā transporta piekļuvi mājām
Operatīvajam dienestam daudzdzīvokļu namu pagalmi bieži vien ir liels izaicinājums, jo tajos novietotās automašīnas traucē iespējami ātri piekļūt nelaimes gadījuma vietai. Lai pievērstu uzmanību šai problēmai, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests(VUGD) rīko akciju, kuras laikā pārbauda pagalmu pieejamību. Problēmas konstatētas arī Limbažos.

“Šis ir viens no piemēriem, ja būtu nepieciešams mums veikt šos glābšanas darbus, mēs savu tehniku šeit iekšā nedabūjam, lai mēs pilnvērtīgi, ātri un kvalitatīvi varam izdarīt mūsu uzticēto funkciju,” kādā pagalmā norādīja VUGD Vidzemes reģionālās brigādes Limbažu daļas komandieris Arnis Banders.
Brīvprātīgie palīdz novākt vētras postījumus Majoru pludmalē
Arī šodien turpinās vakardienas vētras postījumu likvidēšana. Ielās arvien dzird ugunsdzēsēju mašīnu sirēnas, sētniekiem darba pilnas rokas. Tikmēr sociālos tīklus vakar aplidoja sauciens pēc palīdzības Majoru pludmalē. Jūra bija pārņēmusi Eiropas čempionāta pludmales volejbolā galveno laukumu. Spēles izdevās veiksmīgi pārcelt uz citiem laukumiem, bet Majoros šorīt satikās vairāki desmiti brīvprātīgo gan no Jūrmalas, gan Rīgas, lai čempionāta laukumus sagatavotu pludmales volejbolistiem pēc iespējas ātrāk.
Arī Lietuva nonāk «pašizolācijas valstu sarakstā»; lidojumi aizliegti uz 4 Eiropas valstīm
31 Eiropas valstī Covid-19 izplatība tiek uzskatīta par tik augstu, ka, atgriežoties Latvijā pēc šo valstu apmeklējuma, jāievēro 10 dienu pašizolācija. No sestdienas, 19.septembra, pašizolācija jāievēro, arī ieceļojot no Lietuvas. Turpmāko nedēļu pašizolācija nav jāievēro, atgriežoties vien no 4 Eiropas valstīm, savukārt lidojumi un citi starptautiskie pasažieru pārvadājumi no nākamās nedēļas skars 4 Eiropas valstis, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.
Jaunākie
Interesanti