Latvijā
Deputāti ārpolitikas debatēs kritizē ES klimata politiku, aicina pievērsties demogrāfijai un glābt tranzīta nozari
Vairāki pozīcijas un opozīcijas deputāti ceturtdien, 23. janvārī, ikgadējās Saeimas ārpolitkas diskusijās kritiskus vārdus veltīja ārlietu ministra Edgara Rinkēviča ("Jaunā Vienotība") ziņojumam par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā un Eiropas Savienības jautājumos, vērtējot kā tādu, kurā pievērsta pārāk maza uzmanība demogrāfijas un ekonomiskās attīstības jautājumiem. Tāpat deputātu pārdomas rosināja starptautiskās diskusijas par labāko veidu, kā atbildēt uz klimata izmaiņu radītajiem izaicinājumiem.
Par kandidātiem uz vakantajiem NEPLP amatiem varētu lemt nākamnedēļ
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas pagaidām nevienojas par kandidātiem uz diviem vakantajiem Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu amatiem, jo grib uzklausīt arī Saeimas priekšsēdētājas Inārs Mūrnieces (Nacionālā apvienība) viedokli.
KNAB pērn uzsākto lietu skaits – lielākais pēdējos 10 gados
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2019. gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, uzsācis par 24%  kriminālprocesu vairāk, sasniedzot pēdējo 10 gadu laikā lielāko uzsākto kriminālprocesu skaitu - 47 uzsākti kriminālprocesi, liecina biroja informācija.
Pērn pieaudzis reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos pārvadāto pasažieru skaits
Reģionālo maršrutu autobusos pērn pārvadāti nepilni 29,5 miljoni pasažieru, bet vilcienos – 18,46 miljoni pasažieru, kas ir attiecīgi par 0,1% un 2,05% vairāk nekā 2018. gadā. Savukārt maršrutu tīkla apjoms gada griezumā samazināts par 0,6%, kā arī pērn tajā veikta virkne uzlabojumu – dažādas izmaiņas notikušas aptuveni pusē no 7441 autobusu reisa, informēja valsts SIA "Autotransporta direkcija" pārstāve Zane Plone.
Krievija, Ķīna un globālās klimata izmaiņas: ārlietu ministrs iezīmē Latvijas izaicinājumus
Vēsturiski veidojusies starptautiskā kārtība piedzīvo izmaiņas, un ir vērojama jauna attīstība četrstūrī ASV – Ķīna – Eiropas Savienība – Krievija, kas skar ne tikai institūcijas un organizācijas, bet arī pastāvošās starptautiskās kārtības vērtības un normas. Starptautiskās institūcijas, starptautiskās tiesības, brīvā tirdzniecība un demokrātiskās vērtības nav vairs pašsaprotamas un prasa arvien lielāku iestāšanos par tām. Kā liecina vēsture, brīžos, kad sakustas vai mainās spēku samērs pasaulē, vienmēr uzvirmo krīzes un pieaug riski. Latvijas uzdevums ir spēt precīzi novērtēt starptautisko stāvokli, izmaiņu radītos izaicinājumus un iespējas un atbilstoši secinājumiem veidot savu ārpolitiku, teikts ārlietu ministra Edgara Rinkēviča ("Jaunā Vienotība") ziņojumā par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā un Eiropas Savienības jautājumos.
No gripas šosezon miruši jau 13 cilvēki
Pagājušajā nedēļā trīs cilvēki miruši no gripas, līdz ar to kopumā šosezon no gripas miruši jau 13 cilvēki, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) publiskotais gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa jaunākais pārskats.
Latvijai lejupslīde korupcijas uztveres indeksā
2019. gada korupcijas uztveres indeksā Latvija ir saņēmusi 56 punktus no 100 un ierindojas 44. vietā starp 180 pasaules valstīm un teritorijām. Latvija indeksā saņēmusi par diviem punktiem mazāk nekā 2018. gadā, liecina biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” informācija.
Daļa «Latvijas dzelzceļa» atlaižamo darbinieku būs tehniskie darbinieki
"Latvijas dzelzceļa" (LDz) 1500 darbinieku atlaišanu sāks ar administratīvajiem darbiniekiem, bet tiks izskatīta iespēja atlaist arī tehniskos darbiniekus, kuri strādā ar vilcieniem, kā arī, piemēram, lokomotīvju vadītājus, raidījumā "Tieša runa" atzina uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs.
Prezidenta priekšlikumi nepatīkami pārsteidz medijus
Vienkāršota sabiedrisko mediju valdes locekļu atlaišanas kārtība, mediju padomes iecelts galvenais redaktors un vairāki citi valsts prezidenta Egila Levita priekšlikumi jaunajam sabiedrisko mediju likumam nepatīkami pārsteiguši pašus medijus. Skeptiski uz vairākiem prezidenta ierosinājumiem raugās arī politiķi.
Jaunais Ķīnas vīruss – liels nezināmais
Katru dienu pasaule seko ziņām no Ķīnas, kur turpinās jauna tipa koronavīrusa uzliesmojums. Sasirgušo skaits ar katru dienu pieaug, un nāves cēlonis tas līdz šim bijis 17 cilvēkiem. Tiek ziņots arī, ka vīrusa izcelsmes pilsētā - Uhaņā - apturēts sabiedriskais transports.
Mazsalacas un Alūksnes novadā iedzīvotāji sajūsmā par transportu pēc pieprasījuma
Pavadīt nevis desmit stundas, lai nokļūtu novada centrā, jo satiksmes autobusi kursē reti, bet gan piezvanīt, pieteikt transportu pēc pieprasījuma un nokļūt vajadzīgajā laikā. Šādu, Latvijā vēl nebijušu mobilitātes pakalpojumu jau četrus mēnešus var izmantot iedzīvotāji divos Vidzemes novados – Mazsalacā un Alūksnē. Tagad, janvārī, tiekoties ar iedzīvotājiem, projekta īstenotāji – Vidzemes plānošanas reģiona speciālisti – uzklausa  viedokļus un priekšlikumus par projekta darbību. 
Laukos dzīvokļus mēdz apsildīt «Godmaņa krāsniņas»; daudzdzīvokļu māju stāvoklis neskaidrs
Daudzdzīvokļu māju sienas, pie kurām slejas dažādu formu un izmēru skursteņi – tāda ir ne viena vien lauku ciemata realitāte. Šādās nelielās apdzīvotās vietās pēc kolhozu sabrukuma beidza pastāvēt arī vietējās katlu mājas, un katram pašam nācās lemt, kā savu dzīvokli apsildīt un apsaimniekot. Kādā stāvoklī šīs mājas ir šodien, ļoti bieži nezina pat paši iedzīvotāji. Cilvēki par īpašumu rūpējas pēc savām finansiālajām iespējām, kā arī izpratnes.
Jaunākie
Interesanti