Latvijā
Četru gadu laikā plāno uzlabot plūdu prognozēšanas sistēmu
Latvijā pieaug un arī turpinās pieaugt kopējais atmosfēras nokrišņu daudzums un intensitāte. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) prognozes liecina, ka stipru nokrišņu gadījumu skaits pieaugs par 20%. Lai dabas stihijas varētu efektīvāk un ātrāk prognozēt, ministrija četru gadu laikā cer uzlabot brīdinājuma sistēmas, investējot 6,76 miljonus eiro.
Universitāšu slimnīcu gatavība «X stundā» veikt pilnīgu evakuāciju atšķirīga
Lieli ugunsgrēki, terorakti, kara laiku lādiņi. Šādi un arī daudzi citi iemesli var likt slimnīcām X stundā domāt par pilnīgu evakuēšanos. Latvijā esošās trīs universitātes slimnīcas – Paula Stradiņa un Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas, kā arī Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) savas spējas evakuēties vērtē atšķirīgi. Tomēr visas norāda – šādā gadījumā svarīga ir operatīvo dienestu, pašvaldības un citu iestāžu palīdzība.
Krāslavā nojauc par bīstamu atzītu daudzdzīvokļu māju
Krāslavā noslēgumam tuvojas daudzdzīvokļu mājas Raiņa ielā 4 demontāža. Četru stāvu ēka, kurā ir 44 dzīvokļi, par bīstamu atzīta pirms diviem gadiem, kad pēc būvspeciālistu atzinuma pārtraukta nama ekspluatācija. Tas bija smags pārbaudījums pašvaldībai, kam nācās risināt gan ēkas demontāžas jautājumus – nojaukšana izmaksāja ap 100 000 eiro -, gan panākt vienošanos ar nama dzīvokļu īrniekiem un saimniekiem, gan dažādām institūcijām, lai varētu sākt nama nojaukšanu.
Šoferu ievērībai: uz Rīgas apvedceļa pie Salaspils tilta remonts un lēnāka satiksme
Uz Rīgas apvedceļa (A4) pie Salaspils notiek tilta pār Mazo Juglu deformācijas šuvju remonts un slēgta viena josla, satiksme abos virzienos notiek pa vienu joslu, to regulē ar luksoforiem vai satiksmes regulētāji. Rīta un vakara stundās satiksme tur var būt stipri palēnināta, tāpēc vajadzētu plānot papildu laiku ceļam, liecina “Latvijas Valsts ceļu” informācija. 
Papildu deklarētā adrese - gaidīts un vērtīgs atbalsts ārzemēs dzīvojošajiem
Ārlatviešiem saziņā ar valsti būtu svarīgi papildus norādītajai adresei ārvalstī deklarēt vēl arī vienu adresi vai nu Latvijā, vai ārvalstī. Šādu iespēju paredz Ministru kabinetā atbalstītais likumprojekts “Grozījumi Dzīvesvietas deklarēšanas likumā”. Kādos gadījumos papildu deklarētā adrese varētu atvieglot atgriešanos Latvijā?
Šogad Čaka ielu vēl neremontēs
Apakšzemes komunikāciju uzturētāji joprojām turpina remontdarbus Aleksandra Čaka ielā, tāpēc Rīgas dome ielas remontēšanu šogad, visticamāk, neuzsāks, apliecināja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante.
Cepurīšu ģimene ar mūzikas festivālu «Ogle» piemin mirušo dēlu
Lai pievērstu sabiedrības uzmanību depresijai un aicinātu cilvēkus palīdzēt grūtībās nonākušajiem, Cepurīšu ģimene Viesītes novadā rīko mūzikas festivālu "Ogle". Pagājušajā gadā Cepurīšu ģimeni skāra traģēdija, vienam no dēliem izdarot pašnāvību. Ģimene mūzikas festivālu izvēlējusies par veidu, kā pieminēt dēlu un pievērst uzmanību atkarības problēmām.
Apmales nogruvums kavē Rīgas Centrāltirgus rekonstrukciju
Jau vairāk nekā trīs mēnešus Rīgas Centrāltirgus piegādes zonā ir apgrūtināts darbs, jo pēc kanālmalas atbalsta sienas iegruvuma vieta drošības nolūkos ir norobežota. Šis iegruvums kļuvis par šķērsli arī kopējai tirgus infrastruktūras uzlabošanai, kas bija plānota vērienīgā Rīgas pilsētas kanāla revitalizācijas projektā. Šobrīd projekts apturēts un Rīgas domes atbildīgās komitejas vētī, cik liels sadārdzinājums gaidāms un vai tas ir adekvāts.
Juglas ezerā konstatēti naftas produkti 100 kvadrātmetru platībā
Juglas ezerā Rīgā piektdien, 12. jūlijā, vakarā konstatēti naftas produktu pleķi. Naftas produkti konstatēti  ļoti plānā kārtiņā 100 kvadrātmetru platībā, ziņu aģentūru LETA informēja Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālas vides pārvaldes direktora vietnieks Elmārs Jasinskis.
Jaunākie
Interesanti