Latvijā
Likumā grib pagarināt Valsts prezidenta amata kandidātu izvērtēšanas laiku
Šogad Valsts prezidenta vēlēšanās sagaidāmas vairākas būtiskas izmaiņas. Pirmkārt, ievēlēšana notiks atklāti. Šobrīd „Jaunās Vienotības” deputāti virza Saeimā jaunu likumprojektu, lai pagarinātu laika posmu starp prezidenta kandidātu izvirzīšanu un balsojumu par šiem kandidātiem Saeimas sēdē.
Pērn ievērojami samazinājies adoptēto bērnu skaits
Labklājības ministrijas apkopotā informācija liecina, ka pērn adoptēts par piektdaļu mazāk bērnu nekā gadu iepriekš, turklāt, tas ir zemākais rādītājs kopš 2003. gada. Labklājības ministrija (LM) norāda, ka šobrīd ir pārmaiņu laiks un arvien vairāk bērnu ģimenēs nonāk nevis caur adopciju, bet gan audžuģimenēs vai pie aizbildņiem. Tomēr adoptēto skaita kritumam var atrast arī vairākus iemeslus.
Drošības apsvērumu dēļ uzturēšanās atļaujas zaudējuši vairāki desmiti pieprasītāju
Drošības apsvērumu dēļ termiņuzturēšanās atļaujas zaudējuši vairāki desmit pieprasītāju, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) apkopotie dati.Lielākoties tas noticis, jo pastāvējušas aizdomas par nelegāli iegūtu līdzekļu legalizāciju, taču vairākos gadījumos atļaujas atteiktas, jo radušās bažas, ka atļaujas pieprasītājs var tikt izmantots ārvalstu specdienestu aktivitātēs.
Balvos ieilgušo Kultūras nama remontu plāno pabeigt šovasar
Balvos nu jau trešo gadu turpinās Kultūras nama remonts. Pilsētā, kurā pašdarbībā iesaistījies pustūkstotis iedzīvotāju, deju kolektīvi, kori, teātri bija spiesti meklēt citas telpas mēģinājumiem, bet pasākumi tiek rīkoti daudz par mazu esošajā Balvu muižas zālē. Kāpēc aizkavējies Kultūras nama remonts, un ko par izveidojušos situāciju domā pilsētnieki?
Skauti un gaidas tiekas nometnē «Baltais vilks»
Paši gādā par siltumu, gatavo ēst un rūpējas viens par otru. Tā rūdot sevi gan garīgi, gan fiziski. 149 bērni un jaunieši satikušies "Baltajā vilkā", lai godinātu latviešu strēlnieku varonību Pirmā pasaules kara gados un iemācītos ko jaunu. "Baltais vilks" ir skautu un gaidu ziemas nometne, kas jau 17 gadus notiek Valgundes pagasta Ložmetējkalnā.
Lielas būvniecības izmaksas kavē atteikšanos no bērnunamiem un pansionātiem
Aizvien buksē vērienīgais deinstitucionalizācijas projekts, kas paredz sabiedrībā iekļaut arī cilvēkus ar garīga rakstura problēmām un nodrošināt, ka ikviens bērns uzaug ģimenē, izveidojot vairāk sabiedrībā balstītu pakalpojumu, piemēram, dienas centrus un grupu dzīvokļus. Taču jau pirms nepilna gada Valsts kontrole cēla trauksmi, ka iepriekš nospraustie termiņi netiek ievēroti un tāpēc valsts varētu zaudēt daļu Eiropas fondu naudas.   
Gružu izvedēji: daudzstāvu māju atkritumu stāvvadi jāslēdz ciet
Atkritumu apsaimniekotāji uzskata, ka daudzstāvu māju atkritumu stāvvadi, kuros iedzīvotāji met visu, ko vien pieļauj stāvvada diametrs, būtu jāslēdz ciet, lai mudinātu iedzīvotājus šķirot atkritumus. Tā LTV raidījumā “Aizliegtais paņēmiens” atzina “Clean R” un “Lautus” pārstāvji.
Eksperiments: Kā «Aizliegtais paņēmiens» iemāna «deviņstāvenei» atkritumu šķirošanu
Kamēr Rīgas dome tikai prāto par atkritumu šķirošanas stratēģiju un visā pašvaldībā par iedzīvotāju informēšanu šajā jautājumā atbild tikai viens cilvēks, LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” eksperimentā Ziepniekkalnā pārliecinājās – tikai uzstādot šķirošanas konteinerus, iedzīvotāji jau sākuši tos izmantot, bet pēc informēšanas kampaņas sākuši to darīt daudz aktīvāk.
Jēkabpils kupli pārstāvēta barikāžu atcerē Rīgā
Gadskārtējais 1991. gada barikāžu atceres pasākums Zaķusalā Rīgā kļuvis par neatņemamu tradīciju arī jēkabpiliešiem. To skaits, kuri vēlas piedalīties šajā vēstures atcerē pie ugunskuriem, arī šogad bija tik liels, ka no Jēkabpils tika organizēti divi autobusi. Sevišķi liela bija jauniešu aktivitāte.
Latgalē piesnigušie ceļi apgrūtina skolēnu pārvadājumus
Lauku ceļi intensīvas snigšanas un apledojuma apstākļos ir gandrīz neizbraucami – ik darba dienu ziemā ar to nākas cīnīties arī skolēnu pārvadātājiem. Rēzeknes novada Verēmu pagastā skolēnu autobuss brauc gan pa vietējās pašvaldības, gan valsts ceļiem, un nereti buksēšanas vai pārāk lēna braukšanas ātruma dēļ skolēni kavē skolu un var būt apdraudēta arī drošība.    
Par senkapu izpostīšanu un nelikumīgu senlietu glabāšanu - vairāku tūkstošu eiro sodi
Par senkapu postīšanu divos kriminālprocesos vainīgajām personām piespriesti naudas sodi vairāku tūkstošu eiro apmērā, kā arī konfiscēti metālu detektori. Vidzemes apgabaltiesa izskatījusi krimināllietu par postījumiem valsts nozīmes arheoloģiskajā piemineklī Asaru senkapos. Savukārt Rīgas tiesu apgabala prokuratūra pabeigusi kriminālprocesu par arheoloģisko senlietu nelikumīgu glabāšanu.
Sākas skolēnu pieteikšanās Ēnu dienai
Ēnu diena ir iespēja uzzināt to, ko, sēžot skolas solā, uzzināt nevar.  Šogad skolēni uz Latvijas uzņēmumiem dosies 13. februārī, un no pirmdienas, 14. janvāra, jau sākusies pieteikšanās.
KNAB aiztur Iekšējās drošības biroja amatpersonu
Piektdien, 11. janvārī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā, veicot neatliekamās procesuālās darbības, aizturējis vienu Iekšējās drošības biroja (IDB) amatpersonu, informēja KNAB.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti