Latvijā
VIDEO: Barikādēm – 30. Atmiņas un godināšana
Pirms 30 gadiem 20.janvāris bija barikāžu kulminācija. Traģiska. Jo vakars atnāca ar traģiskām ziņām - nošauti pieci cilvēki un vairāk nekā 10 ievainoti. Padomju milicijas specvienība OMON sarīkoja provokāciju – uzbruka Iekšlietu ministrijai, lai apslāpētu tautas vēlmi pēc neatkarības.
Krāpnieka «donžuana» lieta tiesā «iestrēgusi» viņa ilgstošas darbnespējas dēļ
Izveicīgs krāpnieks no cilvēkiem izvilinājis vairāk nekā 100 tūkstošus eiro. Apkrāptie lielākoties ir cilvēki gados. Vīrietis solījis salabot skursteni vai izremontēt mājokli, bet, kad saņēmis naudu it kā materiāliem, tā pazudis bez pēdām. Tiesvedība ilgst četrus gadus, daudzi cietušie jau miruši. Izmeklēšana pabeigta un tiesa sāka lietu izskatīt, bet nu jau vairāk nekā gadu saņem no apsūdzētā darba nespējas lapas kā attaisnojumu, lai neierastos uz tiesas sēdēm.
Dzimušo skaits decembrī mazākais pēdējā simtgadē
2020. gadā jaundzimušo skaits turpina sarukt – Latvijā reģistrēti 17,5 tūkstoši jaundzimušo, un tas ir par 1,3 tūkstošiem jeb 6,9 % mazāk nekā 2019. gadā (18,8 tūkstoši), liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.
Rīgas 1. slimnīcu pārveidos Covid-19 pacientu aprūpei
Rīgas 1. slimnīca, kurā pašlaik tiek sniegti pārsvarā ambulatori pakalpojumi, piemēram, speciālistu konsultācijas un dažādi izmeklējumi, pārveidos par stacionāru arī Covid-19 pacientu aprūpei, informēja Rīgas domē.
Pabalstam bērna pieskatīšanai attālināto mācību laikā nav nepieciešama skolas izziņa
Covid-19 radīto ierobežojumu dēļ arī jaunāko klašu skolēniem mācības notiek attālināti, un vecākiem ir iespēja pieteikties slimības palīdzības pabalstam bērna pieskatīšanai, ja skolnieks ir  vecumā līdz 10 gadiem (ieskaitot). Pieprasot pabalstu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA), nav nepieciešama izglītības iestādes izziņa par attālinātu mācību procesu.
Latvijā mazinās veselības aprūpē strādājošo saslimstība ar Covid-19
Visvairāk vienlaikus ar Covid-19 saslimušo veselības aprūpes darbinieku līdz šim bijis decembra sākumā. Tagad, lai arī situācija vēl ir tālu no normālas, neliels uzlabojums ir novērojams. Veselības aprūpes darbinieki ir ar augstu inficēšanās risku, jo var inficēties gan ārpus darba, gan darbā, kur viņiem ir daudzkārt augstāks saslimšanas risks nekā citiem cilvēkiem. Cik smagi Covid-19 ir skārusi tos, kuri ārstē citus?
Pašvaldībās trūkst vienotas pieejas skolēnu ēdināšanā attālināto mācību laikā
Attālināto mācību laikā aktuāls kļuvis jautājums par to, kā nodrošināt skolēniem ēdināšanu. Latgales pašvaldībās skolēnu ēdināšana attālināto mācību laikā ļoti atšķiras. Katrai pašvaldībai ir sava pieeja, proti, kāds piegādā pārtikas pakas, citi – pārtikas kuponus vai atbalsta kartes, vēl citās pašvaldībās tiek pārskaitīta nauda.
Arhibīskaps Vanags: Lai nekad vairs nebūtu vajadzīgas barikādes, kurās mirt
Par godu Barikāžu atceres dienai trešdien Rīgas Doma baznīcā notika ekumēniskais dievkalpojums, kurā piedalījās Latvijas tradicionālo kristīgo konfesiju mācītāji. Dievkalpojumu vadīja Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags. Viņš pauda, ka šī diena pirms 30 gadiem bija kā īpaša Dieva dāvana tiem, kas to varēja piedzīvot. 
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt