#LV99plus: Avīzes «Sociāldemokrāts» redakcija evakuēta uz Cēsīm
Publikācija veidota LSM.lv seriāla #LV99plus ietvaros, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas no 1917. līdz 1919.gadam, kas ļāva dibināt un izcīnīt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autore ir viena no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāta, bet nekādā gadījumā ne "feika". Šī varone mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Rīgā viena dzīvokļa dēļ visa māja turpina salt; bet par neesošu apkuri būšot jāmaksā
Rīgā kādā Brīvības gatves namā apkure ir pieslēgta, taču dzīvokļos aizvien ir auksti. “Rīgas namu pārvaldnieks” skaidro, ka apkures sistēmu nevarot salabot, jo meistari nevar piekļūt vienam dzīvoklim, lai atrisinātu problēmas. Taču pārvaldnieks uzskata, ka maksāt par neesošu apkuri iedzīvotājiem vajadzēs. Iedzīvotāji savukārt pieļauj iespēju meklēt taisnību pie patērētāju tiesību sargiem.
Šogad vairāk pieteikumu valsts mežu kopšanai; darbos iesaistās arī lauku iedzīvotāji
Lai nodrošinātu savlaicīgu un kvalitatīvu mežu kopšanu un atjaunošanu, valsts AS "Latvijas Valsts meži" (LVM) izsludināja konkursu meža stādīšanas, jaunaudžu kopšanas, agrotehniskās kopšanas un atjaunoto platību aizsardzības pasākumu veikšanai tuvāko piecu gadu laikā. Konkursa rezultātā ap 200 privātpersonu un uzņēmumu pieteicās vienam vai vairākiem mežsaimniecības darbiem, un tas ir vairāk nekā iepriekšējā gadā.
Pretēji Rīgas vadības apgalvotajam, 11 mājām parādu dēļ apkuri nepieslēdz
Lai gan vēl septembra beigās Rīgas mērs Oļegs Burovs no «Gods kalpot Rīgai» uzsvēra, ka parādi par apkuri nekavēs siltumapgādes sezonas atsākšanu no 1. oktobra, tomēr galvaspilsētas lielākais namu apsaimniekotājs atzīst – vairāk nekā desmit mājās parādu dēļ karstā ūdens piegāde atslēgta jau vasarā, un arī apkures sezona netiks sākta pirms saistību izpildes.
Pēc «Brexit» lēmuma atlikšanas Eiropas Savienības līderi konsultēsies par turpinājumu
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons sestdien vakarā nosūtījis vēstuli Eiropadomes prezidentam Donaldam Tuskam ar lūgumu pagarināt "Brexit" termiņu. Tas noticis par spīti tam, ka Džonsons iepriekš pauda kategorisku „pret” jebkādām sarunām ar Eiropas Savienību par pagarināšanu. Tusks norādījis, ka nekavējoties sāks konsultācijas ar bloka līderiem par tālākajiem soļiem. 
LU otrajā aptaujā par migrāciju skaidros – kas šajā jomā mainījies 5 gados
Latvijas Universitātes (LU) migrācijas pētnieku grupa septembrī uzsākusi lielāko migrācijas tematikai veltīto aptauju, kurā tiek aicināti piedalīties gan tie tautieši, kas pastāvīgi vai daļēji dzīvo ārpus Latvijas, gan tie, kas pēc dzīves vai darba ārzemēs ir atgriezušies Latvijā. Šāda mēroga aptauja Latvijā tiek veikta otro reizi. 
Durbe paliek bez vienīgā bankomāta, mazpilsētas iedzīvotājiem jaunas neērtības
Durbes pilsēta palikusi bez vienīgā bankomāta un iedzīvotāji pauž neizpratni, kāpēc pilsētā vairs nav iespējams tikt pie skaidras naudas. Tikmēr „Luminor” bankā paskaidro, ka automāta atrašanās mazpilsētā vairs nav bijusi izdevīga. Tagad iedzīvotājiem jādodas uz blakus apdzīvotajām vietām, uz tuvāko degvielas uzpildes staciju, vai jāizņem skaidra līdzās Durbei esošajos Lieģos, kur atrodas „Swedbank” bankomāts.
Šveicē vēlēs federālo parlamentu
Šveicē svētdien notiks federālā parlamenta vēlēšanas, kurās sabiedriskās domas aptaujas visvairāk balsu sola labējai Šveices Tautas partijai. Tomēr labi panākumi tiek paredzēti arī partijām, kas atbalsta aktīvāku rīcību cīņā ar klimata pārmaiņām.
Brīvdabas muzejs ielūdz uz veļu godināšanu
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs svētdien ielūdz uz aizgājušo senču jeb veļu godināšanu kopā ar folkloras kopām. Veļu vakari ir stabila vērtība mūsu tradīcijās un folkloras pierakstos lasāmi daudzi vēstījumi, ka mūsu senčiem aizgājēju godināšana un pieminēšana veļu laikā, kas ilgst no Miķeļiem līdz Mārtiņiem, bijusi īpaši svarīga.
Novadu reformā vēl daudz nezināmo, drosmīgā Smiltene jau bauda pārmaiņu augļus
Vai politiskās intereses draud saplēst novadu reformas projektu un Latvijas valsti atkal sašķelt mazās pašvaldību teritorijās, kuras nav spējīgas panākt ekonomisku izaugsmi un kur saglabājas milzīga nevienlīdzība iedzīvotājiem sniegtajos pakalpojumos? Pašlaik Latvija ir ļoti sadrumstalota ar 119 pašvaldībām un pētnieku ieskatā tas ir rezultāts politiskajai cīņai pirms 10 gadiem, kad varas partijas reformas jēgu sabojāja līdz nepazīšanai un arī to, kas palika pāri, līdz galam tā arī neīstenoja.
Nemieros Katalonijā aizturēti 54 cilvēki, protestiem paredz turpinājumu
Katalonijā piektdien notikušajos separātistu vardarbīgajos protestos aizturēti 54 cilvēki, bet teju 200 guvuši ievainojumus. Policija pavēstīja, ka sadursmēs ievainoti 18 policisti, savukārt Katalonijas ārkārtas dienests ziņoja, ka pēc protestiem hospitalizēti 182 cilvēki, no tiem 152 Barselonā. Pēc piektdien notikušajām plašajām demonstrācijām, kurās piedalījās ap pus miljona cilvēku, arī sestdien Barselonā protesta gars nerimst.
Britu parlaments nobalso par «Brexit» jaunās vienošanās atlikšanu
Lielbritānijas parlaments sestdien nobalsoja par premjera Borisa Džonsona virzītās «Brexit» jaunās vienošanās atlikšanu, līdz Apvienotajā Karalistē būs pieņemti nepieciešamie likumi vienošanās izpildei, vēstīja BBC. Tas aizkavē plānu Lielbritānijai pamest Eiropas Savienību (ES) jau oktobra beigās. 
Saeima vēl neatgriežas pie diskusijas par 11.novembri kā oficiālu brīvdienu
Lai gan pērn Saeimā aktīvi tika virzīta 11.novembra noteikšana par svētku dienu, Bermontiādes simtgadē Lāčplēša diena tomēr nebūs oficiāla brīvdiena. Jaunais Saeimas sasaukums gada laikā pie šī jautājuma nav atgriezies, lai gan atbildīgās komisijas vadītājs pieļauj, ka drīzumā diskusijas varētu atsākties līdz ar Valsts prezidenta ierosinātajām atceres un atzīmējamajām dienām.
Satiksmes nejēdzība Balvos: vienā ielas pusē pietura ir, otrā - nav
Viena no nejēdzībām Latvijas autoceļu un to infrastruktūras izbūvē ir Balvos, Bērzpils ielā, kas faktiski ir sākums autoceļam uz Rugājiem un tālāk uz Rēzekni. Tur savulaik ir bijusi autobusa pietura arī ielas pusē, kas ved virzienā uz centru. Šobrīd šīs pieturas vairs nav – ir palikusi tikai tā, kas ved projām no centra, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.
Lietuvā darbību sācis pirmais neatkarīgais bankomātu tīkls
Lietuvā darbību sācis pirmais neatkarīgais bankomātu tīkls, proti, tas nepieder bankām, bet bankas to kopīgi izmanto. Tas ir pirmais Baltijas valstīs, un Lietuvā šim bankomātu tīklam dots nosaukums "Medus". Patlaban to izmanto divas bankas – "Citadele" un "Šiauliu bankas". Šādi neatkarīgi bankomātu tīkli jau darbojas citās Eiropas valstīs, piemēram, Somijā, un Zviedrijā. Pie mums uz to gan raugās piesardzīgi, un bankas Latvijā patlaban nopietni neapsver šāda kopīga bankomātu tīkla izveidi.
Foto