Sadaļas Sadaļas
«Latvenergo» plāno būvēt vēja parkus Latvijas reģionos un jūrā
Tagad esot īstais laiks, lai sāktu domāt par vēja parku izbūvi Latvijā – tā apgalvo "Latvenergo".  Latvijas valstij piederošais elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanas  uzņēmums tuvākajos gados plāno būtiskas investīcijas atjaunojamo energoresursu projektos un sevišķi vēja parkos gan uz sauszemes, gan jūrā. Tas esot svarīgi, lai mēs kļūtu neatkarīgāki arī no tādām elektrības cenu svārstībām, kādas piedzīvojam tagad.
Trīs seniores: pret Covid-19 vakcīnu noskaņotā, šaubīgā un potētā. «Aizliegtais paņēmiens» uzklausa viņu domas
Kā ar senioru vakcināciju pret Covid-19 veicas Latvijā? Cik daudz vai maz senioru to ir izdarījuši laikā, kad citās Eiropas valstīs šīs grupas vakcinācijas aptvere ir tuvu 100%? To Latvijas Televīzijas raidījums "Aizliegtais paņēmiens" skaidros operācijā "Vakcinācija un seniori. 1. daļa", kuras laikā viesosies arī Latgalē, Rēzeknes novadā, kur vakcinēto senioru īpatsvars ir viens no zemākajiem valstī. Tur raidījums satika trīs seniores – nepotētu, šaubīgu un vakcinētu, lai uzklausītu viņu argumentus.
Covid-19 plosās arī Latvijas kaimiņvalstīs
Saslimstība ar Covid-19 pieaug arī Latvijas kaimiņvalstīs. Lietuvā šobrīd slimnīcās ārstējas 1699 slimības skartie, bet Igaunijā – 408. Situācija kļūst arvien nopietnāka arī Krievijā un Baltkrievijā.
Pilsētu transportā grūtības ar Covid-19 vakcinācijas sertifikātu pārbaudi
Pasažieru pārvadātāji brīdina par pakalpojuma pārtraukšanu reģionos nepietiekamā finansējuma dēļ un lūdz piešķirt 14 miljonus eiro. Pilsētās sarežģījumus rada prasība no nākamās nedēļas sabiedriskajā transportā maksas atvieglojumus piemērot tikai tiem sabiedriskā transporta pasažieriem, kuri ir vakcinēti pret Covid-19. Pilsētās tagad valda neziņa, kā ierobežojumus ieviest.
Naida runas apkarošana internetā nesokas tik raiti
Eiropas Komisija jau sesto reizi publicējusi monitoringa datus, kas izvērtē lielo tehnoloģiju kompāniju un sociālo tīklu rīcību situācijās, kad interneta komentāros vērojama naida runa. Proti, cilvēki par kādām situācijām vai citiem cilvēkiem izsakās ar publisku izsmieklu, pazemošanu, naidīgumu. Dati rāda, ka 2016. gadā pieņemtais Rīcības kodekss cīņai ar naidīgiem izteikumiem realitātē nespēj tik galā ar visām naida runas situācijām.
Arī Vidzemes slimnīcā pārtrauc plānveida pakalpojumu sniegšanu
Ņemot vērā straujo Covid-19 saslimstības pieaugumu un ārstniecības iestādes kapacitāti, Vidzemes slimnīca ar pirmdienu, 18. oktobri, izsludina ārkārtas situāciju un uz laiku pārtrauc plānveida veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu stacionārā un dienas stacionārā, informēja SIA "Vidzemes slimnīca" sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila.
ES spriež par iespēju Baltkrievijas lidsabiedrībai «Belavia» liegt lidmašīnu nomu
Par jaunām sankcijām pret Minsku un veidiem, kā apturēt migrantu pieplūdumu no Baltkrievijas puses, pirmdien, 18. oktobrī, spriež Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministri. Baltijas valstis un Polija jauno sankciju ietvaros pieprasījušas pastiprināt sankcijas pret Baltkrievijas nacionālo lidsabiedrību "Belavia" un liegt šai kompānijai lidmašīnu nomu.
VIDEO. Diskusija. «Būris»: Cīņa pret Covid-19 Latvijā – novēlota un zaudēta?
Par to, kā pārliecināt šaubīgos, ka ieguvumi pēc vakcinācijas pret Covid-19 tomēr atsver riskus, "Būrī" esam jau diskutējuši. Situācija Latvijā pašlaik mainās pat ne pa dienām, bet pa stundām – saslimušo skaits arvien aug, un 18. oktobrī Slimību profilakses un kontroles centrs ziņoja, ka Latvija ir pirmajā vietā pasaulē pēc tempa, kādā aug saslimstība ar Covid-19. Tas valdībai liek lemt par jauniem, daudz drastiskākiem ierobežojumiem.
KNAB aizdomās par fiktīvu nodarbināšanu lūdz apsūdzēt bijušo Rīgas 1. medicīnas koledžas amatpersonu
Pirmdien, 18. oktobrī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosināja Rīgas prokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu pret bijušo Latvijas Universitātes Rīgas 1. medicīnas koledžas valsts amatpersonu par iespējamu krāpšanu lielā apmērā, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā un par dienesta viltojumu mantkārīgā nolūkā, informēja KNAB.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt