Nezāles spraucas pat cauri mulčai? Dārzkopes padomi
Pēdējos gados arvien populārāka kļūst mulčēšana – dārzkopjiem zināms veids, kā mazināt nezāļu daudzumu un pasargāt augus no izžūšanas. Arī kokaudzētavas „Dzērves” saimniece Maruta Kaminska savā saimniecībā pielieto šādu metodi. Dārzniece dalījās pieredzē par to, kā mulčēt, lai augiem nenodarītu pāri un nezāļu augšana patiešām tiktu ierobežota.

Būvdarbi notiek vairāk nekā 50 autoceļu posmos
Pašlaik Latvijā vairāk nekā 50 valsts autoceļu posmos notiek remontdarbi. Valsts AS "Latvijas Valsts ceļi" aicina autovadītājus rēķināties ar satiksmes ierobežojumiem, plānojot savus braucienus, kā arī ievērot visus ierobežojumus un luksoforu signālus būvdarbu posmos.
Pieaug lauksaimniecības tehnikas GPS iekārtu zādzību skaits
Šopavasar pieaudzis lauksaimniecības traktortehnikā izmantoto GPS iekārtu zādzību skaits. Kopumā patlaban uzsākti 14 kriminālprocesi, un lielākoties zādzības notikušas Zemgales reģionā. Policija aicina zemniekus iegādāto lauksaimniecības tehniku neatstāt uz lauka nepieskatītu, bet pēc darbiem GPS antenas un vadības blokus noņemt un uzglabāt slēgtā un labi apsargātā teritorijā. 
Sāksies Polijas un ASV militārās mācības
Polijā piektdien, 5. jūnijā, sāksies starptautiskas militārās mācības, kurās piedalīsies aptuveni 6000 karavīru. Krievija ir neapmierināta ar NATO manevru norisi tās robežas tuvumā.
Latvijas lauksaimnieki grib par 20% lielākus ES tiešmaksājumus
Kamēr Latvijas lauksaimnieki sasniegs tā sauktās "vecās" Eiropas līmeni tiešmaksājumu ziņā, būs jāpaiet 49 gadiem. Tā prognozē Zemkopības ministrijā. Jo – topošajā Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetā šajā ziņā  atkal esam atstāti pēdējā vietā. Latvijas lauksaimnieku mērķis ir panākt 20% palielinājumu. Cerības gan vēl tiek liktas uz dalībvalstu premjeru sarunām un arī uz lauku attīstībai ekonomikas atlabšanai paredzētā finansējuma palielināšanu.
Talsu novada domei draud atlaišana
Politiskās kaislības un strīdi sit augstu vilni Talsu novada domē. Ja aptuveni mēneša laikā amatā neapstiprinās domes priekšsēdētāju, domei draud atlaišana. Pievēršanos jauna mēra meklējumiem kavē ilgstoša nespēja izraudzīties nākamo pašvaldības izpilddirektoru. Tāpēc, lai šo procesu kaut nedaudz atvieglotu, viņa meklēšanā iesaistīta kāda personāla atlases kompānija. Tomēr par tās profesionalitāti daļai deputātu ir šaubas. Cik tās pamatotas?
Tiesas arī turpmāk varētu strādāt attālināti
Videokonferenču režīmā tiesu darbs arī ārkārtējās situācijas laikā nav apstājies, tomēr izskatīto lietu skaits gan sarucis. Tiesneši apgalvo, ka kritums nav liels. Savukārt tas, ka videokonferenču pieaugums ir vien 10% salīdzinājumā ar šo pašu periodu pērn, norāda, ka attālināto darbu tieslietu sistēmā vēl var pilnveidot.
Siguldas jaunieši uzvar Eiropas Kosmosa aģentūras konkursā
Siguldas Jaunrades centra elektronikas un mehatronikas komanda uzvarējusi Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) modelēšanas sacensībās. Jaunieši radījuši Mēness bāzes modeli, kas 92 komandu konkurencē atzīts par labāko. Līdz ar starptautisku atzinību topošie inženieri guva iespēju arī attālināti tikties ar pieredzējušiem astronautiem.
Daugavpilī bērniem rindā pie zobārsta jāgaida pusgadu
Daugavpilī jau vairākus gadus mēģina risināt problēmu saistībā ar zobārstniecības pieejamību bērniem. Zobārstu trūkuma dēļ rindā nākas gaidīt vairākus mēnešus. Covid-19 krīzes laiks vēl vairāk pagarinājis rindu. Lai kaut nedaudz risinātu situāciju, Daugavpils pašvaldība finansēs teju desmit topošo speciālistu studijas Rīgas Stradiņa universitātē uz īpaša līguma pamata.
Eiropas Centrālā banka paplašina vērtspapīru uzpirkšanas programmu
Eiropas Centrālās bankas (ECB) padome tērēs vēl papildu 600 miljardus eiro obligāciju ārkārtas iegādēm, lai palīdzētu eirozonai pārciest koronavīrusa pandēmijas izraisīto krīzi. Par to ceturtdien, 4. jūnijā, paziņojusi ECB vadītāja Kristīna Lagarda. Viņa norādījusi, ka šogad eirozonas ekonomiku gaida pamatīga lejupslīde un atkopšanās tempi būs atkarīgi no tā, cik efektīvi izrādīsies krīzes mīkstināšanai ieviestie pasākumi.
Spītējot ierobežojumiem, Honkongā piemin Tjaņaņmeņa laukuma slaktiņu
Spītējot Honkongas varasiestāžu noteiktajiem ierobežojumiem, cilvēki Honkongā piemin pirms 31 gada notikušo Tjaņaņmeņa laukuma slaktiņu. Upuru pieminēšana šogad norit citādāk, jo pirmo reizi 30 gadu laikā aizliegta tradicionālā sveču aizdegšana Viktorijas parkā. Citu noskaņu rada arī no jauna uzvirmojušie demokrātijas atbalstītāju protesti.
Rosinās aizliegt azartspēles alimentu nemaksātājiem
Jaunā konservatīvā partija (JKP) tuvākajā laikā gatavojas iesniegt likumprojektu paketi, kas paredzēs azartspēļu būtisku ierobežošanu, tostarp liegumu tās spēlēt uzturlīdzekļu nemaksātājiem, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" atklāja JKP pārstāvis Juris Jurašs, kurš Saeimā vada Juridisko komisiju.
Pēc Levita aicinājuma Saeima labo izmaiņas liegumā par totalitāro režīmu simbolu izmantošanu
Saeima ceturtdien, 4. jūnijā, otrreizējā caurlūkošanā pieņēma grozījumus Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā, kas saistīti ar aizliegumu publiskos pasākumos izmantot bijušās PSRS, tās republiku un nacistiskās Vācijas bruņoto spēku un likumības un kārtības uzturēšanas orgānu (represīvo iestāžu) izmantoto piederību identificējošo apģērbu, kā arī tā elementus, informēja Saeimas Preses dienestā.
Foto