Ziņas
Par Zemessardzes komandieri virza Kasparu Pudānu
Saskaņošanai valdībā iesniegts Aizsardzības ministrijas rīkojuma projekts, kas paredz, ka līdzšinējo Zemessardzes komandieri, brigādes ģenerāli Egilu Leščinski amatā nomainīs pulkvedis Kaspars Pudāns.
Brīdina par ļoti stiprām narkotikām, ko slēpj elektroniskajās cigaretēs
Narkologi brīdina, ka pēdējā laikā vairāki pārdozēšanas un pat nāves gadījumi saistīti ar jaunajām sintētiskajām narkotikām, kam viens no izplatīšanas un lietošanas veidiem ir elektronisko cigarešu šķidrumi. Šīs cigaretes ir īpaši iecienītas jauniešu vidū, tāpēc ārsti ceļ trauksmi. Savukārt izplatīšanas ceļi ir gandrīz neredzami, jo vielu pasūtīšana un piegāde ir bezkontakta.
Baltijas premjeri bažīgi par Krievijai piemēroto sankciju apiešanu
Runājot par atbalsta turpināšanu Ukrainai, Tallinā visu trīs Baltijas valstu vadītāji pauda sarūgtinājumu par Starptautiskās Olimpiskās komitejas vēlmi ļaut Krievijas sportistiem piedalīties Olimpiskajās spēlēs. Vienlaikus pārrunāts jautājums par Krievijai noteikto sankciju apiešanu un iespējamajiem risinājumi.
Kādēļ Latvija, pretēji Polijai un Vācijai, nepārņem Krievijas «Gazprom» aktīvus?
Krievija gadu desmitiem ir izmantojusi gāzi kā ieroci, lai vairotu savu ietekmi Eiropā. Pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā Eiropa šo gāzes ieroci ir sākusi pavērst pret pašu Krieviju. Lai nodrošinātu kritiski svarīgas infrastruktūras drošību, Polija un Vācija ir nolēmušas nacionalizēt Krievijas enerģētikas uzņēmuma "Gazprom" aktīvus.
Latvijas rūpniecības produkcijas apjoms pērn pieaudzis par 0,8%
Latvijas rūpniecības produkcijas apjoms 2022. gadā salīdzinājumā ar 2021. gadu pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās palielinājās par 0,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Produkcijas apjoms apstrādes rūpniecībā pieauga par 2,6%, bet elektroenerģijas un gāzes apgāde saruka par 11,5% un ieguves rūpniecība un karjeru izstrāde – par 0,7%.
Februārī turpināsies skolu beidzēju elektroniskie izmēģinājuma eksāmeni
Turpmākajās nedēļās notiks vēl trīs eksāmenu elektroniskie izmēģinājumi, lai sagatavotu mācību gada beigās vairāku eksāmenu rīkošanu ar datora starpniecību. Iepriekšējās izmēģinājumu reizes bijušas ar dažādu pieredzi. Šoreiz plānoti programmēšanas, ģeogrāfijas, kā arī kultūras un mākslas eksāmenu izmēģinājumi.
Kāpēc valsts valodas zināšanu pārbaude jākārto arī dzimtās valodas pratējiem?
Latvietei, latviešu valodas un literatūras skolotājai ar maģistra grādu filoloģijā jākārto valsts valodas zināšanu pārbaude. Šādu atgadījumu piedzīvojusi kāda Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma "4. studija" skatītāja, skolotāja no Ventspils. Pedagoģe uzskata – šādas pārbaudes cilvēkiem, kuriem latviešu valoda ir dzimtā, ir pazemojošas.
Pentagons izseko Ķīnas spiegošanas balonu virs ASV
Pentagons ceturtdien paziņojis, ka tas izseko Ķīnas spiegošanas balonu, kas lido augstu virs ASV un novēro ļoti slepenus kodolieroču objektus. ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins un augstākās militārās amatpersonas pēc prezidenta Džo Baidena pieprasījuma apsvēra šī balona notriekšanu, bet nolēma to nedarīt, jo atlūzas apdraudētu pārāk daudz cilvēku uz zemes. Tikmēr Ķīna norādījusi, ka izmeklē izskanējušo informāciju par tās balonu virs ASV. 
KNAB aizdomas par Ropažu novada pašvaldības amatpersonu kukuļošanu apmaiņā pret uzvaru iepirkumos (papildināts)
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) otrdien, 31. janvārī, veiktās kriminālprocesuālās darbības vairākos objektos Ropažu novada pašvaldībā saistītas ar aizdomām par iespējamu pašvaldības amatpersonu kukuļošanu, ko fiziska persona īstenojusi juridiskas personas interesēs ar mērķi panākt uzņēmuma uzvaru pašvaldības rīkotajos publiskajos iepirkumos, kā arī par kukuļņemšanas atbalstīšanu, informēja KNAB.
Drošības politikas eksperte: Jāgatavojas nepatīkamām ziņām no kara lauka Ukrainā
Lai gan tiek liktas lielas cerības, ka Ukraina šogad varētu uzvarēt Krievijas uzsāktajā karā, tas noteikti nebūs tuvāko mēnešu jautājums, un pavasaris Krievijas uzbrukumu dēļ varētu būt ļoti smags, Latvijas Radio podkāstā "Drošinātājs" vērtēja Vācijas Māršala fonda Ziemeļu novirziena vadītāja un drošības politikas pētniece Kristīne Bērziņa.
Rīga prasa tiesības uzraudzīt elektroskrejriteņu lietojumu pilsētā
Rīgas pašvaldība iesniegusi Saeimā priekšlikumus grozījumiem Ceļu satiksmes likumā (CSL), ko parlaments plāno skatīt otrajā lasījumā. Priekšlikumu galvenais mērķis ir panākt, lai pašvaldībai būtu tiesības regulēt un uzraudzīt elektroskrejriteņu lietojumu pilsētā. Tas ievērojami veicinātu lietotāju un pārējo iedzīvotāju drošību, kā arī uzlabotu mikromobilitātes rīku lietošanas kārtību, informēja pašvaldībā.
Svarīgākais šobrīd