Iela, kurā vairāk nekā 100 gadu saimnieko Smiltenes ārsti
Gatavojoties filmēšanai Smiltenē, no jauna atklāju sev it kā labi pazīstamo mazpilsētu. Ieraudzīju arī kādu mūsu ģimenei līdz šim nezināmu fotogrāfiju: prezidents Kārlis Ulmanis un dzejnieks Edvards Virza kopā ar Smiltenes apkārtnes lauksaimniekiem. Viņu vidū arī mans vectēvs Kārlis Eglītis, kuru nekad neesmu redzējusi, jo viņš mira izsūtījumā Sibīrijā. Pieļauju, ka līdzīgus atklājumus ik pa laikam piedzīvo arī mūsu raidījuma skatītāji, jo likteņa griežos daudziem ne tikai fotogrāfijas noklīdušas, bet arī atmiņas pabalojušas vai izgaisušas pavisam. Mans atklājums Smiltenē bija arī Dakteru iela. Kā izrādās, vienīgā Latvijā.  Ielas garumā no Tepera ezera līdz Klievezeram. Iela, kurā esot visskaistāk iekoptie dārzi Smiltenē.

Ukrainā protestē pret Konstitucionālās tiesas lēmumu atcelt pretkorupcijas likumus
Ukrainā plašumā vēršas protesti pret Konstitucionālo tiesu, kura šonedēļ atcēla vairākus pretkorupcijas likumus. Valsts prezidents Volodimirs Zelenskis ir piedāvājis likumprojektu, kurā aicināts atcelt visus Konstitucionālās tiesas tiesnešus. Tikmēr eksperti jau brīdina, ka Konstitucionālās tiesas darbības var ievērojami ietekmēt arī Ukrainas starptautiskās saistības un pat novest pie bezvīzu režīma atcelšanas ar Eiropas Savienību.
Rīgas brīvostas valde septiņas stundas ilgā sēdē par atbilstošu atzīst piestātņu iegādes aizdomīgo darījumu
Rīgas brīvostas valde septiņu stundu ilgā sēdē līdz gandrīz pusnaktij vērtēja darījumu, kurā 2016. gadā brīvosta no kompānijas “Strek” atpirka piestātnes eksporta ostā par 18,2 miljoniem eiro. Par piestātnēm, iespējams, daudzkārt pārmaksāts. Turklāt darījuma slēdzējs tolaik bija ostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs, kas tagad kompānijā “Strek” ir padomnieks. Taču pēc ilgās sēdes tagadējā brīvostas vadība konstatējusi, ka tai darījumu nākas pieņemt kā likumīgu.
TIEŠRAIDE: Diskusija par Eiropas Savienības tirdzniecības politikas tālāko virzību
Lai risinātu ar Covid-19 koronavīrusa pandēmiju saistītos izaicinājumus un turpinātu darbu pie Eiropas ekonomikas atveseļošanas, ir uzsākta Eiropas Savienības (ES) tirdzniecības politikas pārskatīšana. Piektdien, 30. oktobrī, no pulksten 12.00 līdz 13.00 notiks Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā organizēta diskusija tiešsaistē “Eiropas Savienības tirdzniecības politikas pārskats”, piedaloties Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietniekam, tirdzniecības komisāram Valdim Dombrovskim. 
No Salaspils līdz Ikšķilei atjaunots Daugavpils šosejas segums
Daugavpils šosejas (A6) posmā no satiksmes mezgla krustojumā ar Rīgas apvedceļu A5 (Salaspils–Babīte) līdz Ikšķilei (17. - 28. kilometrā) pabeigta seguma atjaunošana, un satiksmes ierobežojumu šajā posmā vairs nav, informēja "Latvijas Valsts ceļi".
Covid-19 faktors var būt izšķirošs nākamā ASV prezidenta izvēlē
Covid-19 pandēmija ir ieviesusi nozīmīgas pārmaiņas ASV priekšvēlēšanu kampaņā, izmainījusi balsošanas procedūru un vēlētāju ieradumus, kā arī pamatīgi iedragājusi valsts ekonomiku. Var izrādīties, ka tieši šis faktors būs izšķirošais, vēlētājiem lemjot par nākamo prezidenta amata kandidātu.
Sērfotāji Portugālē gaida lielākos viļņus pasaulē
Vairāki tūkstoši sērfotāju un citi interesenti šajā nedēļā sapulcējās nelielajā Portugāles pilsētā Nazarē, lai sagaidītu lielākos okeāna viļņus. Tieši tur 2011. gadā uzstādīts pasaules rekords šajā sporta veidā. 
Liepājā gadu mijā varētu sākt kursēt pirmie divi jaunie tramvaji
Horvātijā šobrīd izmēģina pirmo zemās grīdas tramvaju, kas uzbūvēts Liepājas vajadzībām. Neraugoties uz dažādiem ierobežojumiem, vairāki uzņēmuma "Liepājas tramvajs" darbinieki devušies uz Zagrebu, lai tur klātienē apgūtu jaunā tramvaja vadīšanu un apkalpošanu. Plānots, ka pirmie divi jaunie tramvaji Liepājā uz līnijas varētu parādīties gadu mijā.
Foto