Diagnoze vēzis
Lielbritānijā - populāri labdarības gājieni līdzekļu vākšanai vēža ārstēšanai
Lielbritānijā ik pēc divām minūtēm tiek diagnosticēts jauns vēža gadījums, dienā sanāk ap 1000. Puse no vēža slimniekiem pēc diagnozes dzīvo 10 gadus un vairāk, taču diemžēl katru dienu no vēža nomirst vairāk nekā 450 cilvēku. Steidzami nepieciešamas jaunas zāles, jaunas diagnosticēšanas un ārstēšanas metodes. Pētījumus mēdz finansēt arī labdarības organizācijas, kas līdzekļus vāc, organizējot dažādus pasākumus plašai publikai. Vienā no tādiem pabija arī Latvijas Televīzija.
Onkologs rosina vēža ārstēšanai novirzīt naudu ilgtermiņā - kā ar finansējumu no tabakas akcīzes nodokļa ieņēmumiem
Šogad nauda, kas tiek iekasēta no tabakas izstrādājumu akcīzes nodokļa palielināšanas, tiek novirzīta onkoloģisko pacientu diagnostikai un ārstēšanai. Šādu mehānismu varētu ieviest ilgtermiņā, lai būtu iespējams laicīgi plānot izdevumus, intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Onkologu asociācijas vadītājs Jānis Eglītis.
Izvēlējos «AstraZeneca» vakcīnu. «Diagnoze vēzis» 11.dienasgrāmata
Palikusi nedēļa līdz kārtējai ārsta apskatei februārī, šoreiz paredzēts ginekologs-onkologs. Drošības pēc izpētu slimnīcas atsūtīto vēstuli no viena gala līdz otram, tur melns uz balta rakstīts, ka jāierodas piektdien pulksten 10.00 Braitonas slimnīcā, ginekoloģijas nodaļā.
Viedtālrunim pievienojams «elektronisks deguns» nosaka kuņģa vēzi pēc izelpas
Latvijas pētnieku iegūtie rezultāti apstiprina, ka starptautiskā projektā izstrādātā viedtālrunim pievienojama izelpas gaisa analīzes iekārta “Sniffphone” ir lietderīga kuņģa vēža diagnostikā, informēja Latvijas Universitātes Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūts (LU KPMI). Martā šie rezultāti publicēti starptautiski augsti novērtētā žurnālā “Cancer”.
Ārstēšanās maratona beigās vairs nav spēka. Žurnālistes Initas Silas vēža dienasgrāmata
Janvāra pirmajās dienās sāku skaitīt dienas līdz pēdējai mērķterapijas reizei. Šis maratons tuvojas finišam, un man vairs nav spēka. Lai gan neesmu skrējusi maratonu, atminos, ka skolā fizkultūras stundās man bija labi rezultāti sprintā, īsajās distancēs, bet garajās – knapi varēju finišēt. Un arī tagad, tuvojoties beigām, es sāku plīst.
Izdod 4 informatīvus bukletus par vēzi un tā ārstēšanu
Veidojot sižetu sēriju “Diagnoze – vēzis”, kurā analizēta onkoloģiskā aprūpe un tās kvalitāte Latvijā, viens no ieteikumiem aprūpes organizatoriem bija aicinājums sniegt pacientiem vairāk objektīvu informāciju. Gada nogalē tas noticis un Rīgas Austrumu slimnīca izdevusi četrus informatīvus materiālus gan par vēzi, gan ārstēšanas metodēm. Tie pieejami gan drukātā formā, kad elektroniski.