Diagnoze vēzis
Lielbritānijā - populāri labdarības gājieni līdzekļu vākšanai vēža ārstēšanai
Lielbritānijā ik pēc divām minūtēm tiek diagnosticēts jauns vēža gadījums, dienā sanāk ap 1000. Puse no vēža slimniekiem pēc diagnozes dzīvo 10 gadus un vairāk, taču diemžēl katru dienu no vēža nomirst vairāk nekā 450 cilvēku. Steidzami nepieciešamas jaunas zāles, jaunas diagnosticēšanas un ārstēšanas metodes. Pētījumus mēdz finansēt arī labdarības organizācijas, kas līdzekļus vāc, organizējot dažādus pasākumus plašai publikai. Vienā no tādiem pabija arī Latvijas Televīzija.
Vēzis dēlam un mammai – Ķeveru ģimenes drosmīgā dubultcīņa Lubānā
Ralfa Ķevera lielais atbalsts ķīmijterapijas laikā, ārstējot vēzi, ir sarunas videozvanā ar hokejistu Kasparu Daugaviņu. Un, kopš vēzi atklāja arī mammai Ilvitai, Lubānā vienā ģimenē ir divas lauvassirdis, kas nepadodas. Pat par spīti tam, ka valsts atteica Ilvitai apmaksāt zāļu ampulas, pēc kurām uzlabojums ir acīmredzams.
Operācija lepnā Anglijas privātklīnikā. «Diagnoze vēzis» 12.dienasgrāmata
Braitonas privātklīnikā ar neizrunājamu nosaukumu pie ieejas sagaida kareivīga paskata kundze, neļaujot savā teritorijā spert ne soli. Vai nav parādījies klepus, temperatūra, garšas, smaržas traucējumi? Viņai rokās dokuments ar vairākām lapām, visās jāievelk pareizie ķekši, jāizmēra temperatūra. Kur mana sejas maska? Nav. Lepni piespraužu kartīti ar oficiālo izdruku, ka varu masku nevalkāt, dusmīgā kundze atvainojas un pakāpjas malā. Drīkstu ienākt.
Onkologs rosina vēža ārstēšanai novirzīt naudu ilgtermiņā - kā ar finansējumu no tabakas akcīzes nodokļa ieņēmumiem
Šogad nauda, kas tiek iekasēta no tabakas izstrādājumu akcīzes nodokļa palielināšanas, tiek novirzīta onkoloģisko pacientu diagnostikai un ārstēšanai. Šādu mehānismu varētu ieviest ilgtermiņā, lai būtu iespējams laicīgi plānot izdevumus, intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Onkologu asociācijas vadītājs Jānis Eglītis.