Sadaļas Sadaļas
Diagnoze vēzis
Onkologs rosina vēža ārstēšanai novirzīt naudu ilgtermiņā - kā ar finansējumu no tabakas akcīzes nodokļa ieņēmumiem
Šogad nauda, kas tiek iekasēta no tabakas izstrādājumu akcīzes nodokļa palielināšanas, tiek novirzīta onkoloģisko pacientu diagnostikai un ārstēšanai. Šādu mehānismu varētu ieviest ilgtermiņā, lai būtu iespējams laicīgi plānot izdevumus, intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Onkologu asociācijas vadītājs Jānis Eglītis.
Izvēlējos «AstraZeneca» vakcīnu. «Diagnoze vēzis» 11.dienasgrāmata
Palikusi nedēļa līdz kārtējai ārsta apskatei februārī, šoreiz paredzēts ginekologs-onkologs. Drošības pēc izpētu slimnīcas atsūtīto vēstuli no viena gala līdz otram, tur melns uz balta rakstīts, ka jāierodas piektdien pulksten 10.00 Braitonas slimnīcā, ginekoloģijas nodaļā.
Viedtālrunim pievienojams «elektronisks deguns» nosaka kuņģa vēzi pēc izelpas
Latvijas pētnieku iegūtie rezultāti apstiprina, ka starptautiskā projektā izstrādātā viedtālrunim pievienojama izelpas gaisa analīzes iekārta “Sniffphone” ir lietderīga kuņģa vēža diagnostikā, informēja Latvijas Universitātes Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūts (LU KPMI). Martā šie rezultāti publicēti starptautiski augsti novērtētā žurnālā “Cancer”.
Vai es vairs neesmu sieviete? Žurnālistes Initas Silas vēža dienasgrāmata
Pērnā gada septembrī žurnālistei Initai Silai diagnosticēja ģenētiski mantotu krūts vēzi 2. stadijā. Emocijas, uzzinot diagnozi, kā arī piedzīvoto ārstēšanās laikā – ķīmijterapiju, starošanu, krūšu operāciju – Inita aprakstījusi grāmatā “Tango ar diviem misteriem V”. Taču ārstēšanās turpinās arī pēc pēdējās grāmatas nodaļas. Un arī dienasgrāmatu Inita turpina rakstīt. Ekskluzīvi Lsm.lv lasītājiem Inita piedāvā grāmatas turpinājumu.
Līdz oktobra vidum krūts vēzis atklāts jau 1034 sievietēm
Oktobrī – Starptautiskajā krūts vēža pacientu atbalsta mēnesī – Latvijas sieviešu brīvprātīgo biedrība “Vita” kopā ar Nacionālo veselības dienestu (NVD) turpina informēt sabiedrību par atklātiem krūts onkoloģijas gadījumiem Latvijā. 
Latvijā apstājusies agrīnā krūts vēža diagnostika
Latvijas Onkoloģijas centrā (LOC) patlaban pilnībā apstājusies agrīna krūts vēža ārstēšana ar īpaši saudzīgu un efektīvu metodi, kas ļauj ļaundabīgo audzēju diagnosticēt vēl nultajā vai pirmajā stadijā. Līdz ar modernās iekārtas iegādi šī gada sākumā LOC saņēma 50 bezmaksas paraugus manipulācijas veikšanai, bet tie visi ir iztērēti. Atbildīgās amatpersonas cer, ka šīs procedūras varēs atsākt nākamgad.