Dienas ziņas

Jaunzēlandē vīrietis sadur sešus cilvēkus

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Labdarības gājienā vāc līdzekļus vēža ārstēšanai

Lielbritānijā - populāri labdarības gājieni līdzekļu vākšanai vēža ārstēšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lielbritānijā ik pēc divām minūtēm tiek diagnosticēts jauns vēža gadījums, dienā sanāk ap 1000. Puse no vēža slimniekiem pēc diagnozes dzīvo 10 gadus un vairāk, taču diemžēl katru dienu no vēža nomirst vairāk nekā 450 cilvēku. Steidzami nepieciešamas jaunas zāles, jaunas diagnosticēšanas un ārstēšanas metodes. Pētījumus mēdz finansēt arī labdarības organizācijas, kas līdzekļus vāc, organizējot dažādus pasākumus plašai publikai. Vienā no tādiem pabija arī Latvijas Televīzija.

Pasaules vadošā vēža pētniecības labdarības organizācija "Cancer Research UK" katru gadu iegulda simtiem miljonu sterliņu mārciņu, lai finansētu 4000 zinātnieku un vairākus simtus vēža pētījumu, papildus sniedzot atbalstu arī onkoloģijas slimniekiem un viņu ģimenēm.

Īpaši populāri ir labdarības organizācijas rīkotie pārgājieni, kur dalībnieki maksā ne tikai ieejas maksu, bet arī aktīvi aicina ziedot.

"Šobrīd esmu savākusi vairāk nekā 700 mārciņas, taču pēc šīs nakts gājiena noteikti būs vēl vairāk," pastāstīja pārgājiena dalībniece Beverlija Vipa.

"Piedalos sava tēvoča Mika dēļ, kurš jau miris. Un arī sava krusttēva dēļ, kurš nomira 52 gadu vecumā. Arī sevis dēļ, arī man bija dzemdes kakla vēzis. Taču esmu izveseļojusies un gribu atbalstīt," norādīja dalībniece Linda.

Arī Emīlija uzsvēra, ka vēzis iebrucis viņas ģimenē: "Manam brālim ir neārstējams vēzis. Viņš visu dzīvi ir bijis sportists, taču diemžēl viņam ir atlicis tikai gads, ko dzīvot.

Es šodien to daru sava brāļa dēļ, lai izrēķinātos ar vēzi. Arī lai palīdzētu citiem un viņu ģimenēm, kuras šī šausmīgā slimība iznīcina." 

Par "Starojošās nakts gājienu" nodēvētais pārgājiens notiek tumsā, tādēļ dalībnieki aicināti izmantot visu, kas spīd. Lielākā daļa organizatoru palīdz brīvprātīgi.

"Man ir labs ģimenes draugs, kurš nomira no vēža, un gribu godināt viņa piemiņu. Tādēļ nolēmu kļūt par brīvprātīgo, un šādi darbojos jau pēdējos 8 gadus," pastāstīja brīvprātīgā Nora Fērgusone.

"Covid-19 dēļ mēs pamainījām vairākus pasākuma elementus. Aicinājām ievērot sociālo distancēšanos. Ir roku dezinficēšanas vietas pasākuma teritorijā. Tāpat parūpējāmies, lai dalībnieki būtu maksimāli izretojušies," norādīja organizatore Kortnija Kulverhausa.

Finišā medaļas saņems visi neatkarīgi no tā, kurš ieradīsies pirmais, kurš pēdējais.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti