Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Par spīti vakcinācijai, vīrusa skarto ir daudz

Vakcinē arī seniorus no 60 gadiem

Zemākā aktivitāte vakcinēšanās centros Latgalē

Vakcinācijas centri Latvijas lielākajās pilsētās pirmo reizi apmeklētājiem durvis ver Lieldienu brīvdienās. Lielākā interese no iedzīvotājiem ir Rīgā. Savukārt salīdzinoši zemākā aktivitāte – Latgalē. Viens no punktiem izveidots koncertzālē Latgales vēstniecība “Gors”.

Rēzeknē garas rindas neveidojas, tomēr salīdzinoši ar citām vietām reģionā cilvēki vakcīnai piesakās aktīvāk. Vakcinācija pret Covid-19 koncertzālē organizēta četrās plūsmās un vairākās zonās. 12 stundu laikā iepotētas 198 “AstraZeneca” vakcīnas, tomēr procesu kavē svētku laiks un citi no tā izrietoši apstākļi.

SIA “Rēzeknes slimnīca” valdes priekšsēdētāja Marita Zeltiņa atzīst: “Jā, Lieldienas un otrs no iemesliem ir tomēr nokļūšana, kas brīvdienās, svētku dienās nav tik pieejama lauku cilvēkiem, un trešais tas iemesls, kāpēc cilvēki atliek šo vakcināciju, ir vakcīna [“AstraZeneca”].”

Vakcinācijas projekta biroja vadītāja Eva Juhņēviča intervijā “Zoom” skaidro: ““AstraZeneca” vakcīna ir līdzvērtīga gan “Moderna”, gan “Pfizer” vakcīnai, līdz ar to visas vakcīnas ir efektīvas un drošas. Un attiecībā uz to, kādas vakcīnas nonāks drīzumā Latgalē, tas ir, protams, jāskatās pēc piegāžu apjomiem. Tādas iespējas izvēlēties, kura vakcīna tiek aizvesta, tādas diemžēl nav šobrīd.”

Analīzi par nepieciešamajiem uzlabojumiem vakcinācijas centru darbībā projekta biroja pārstāvji ar pakalpojumu sniedzējiem veiks nākamnedēļ. Pagaidām visi centri tehniski un resursu ziņā veiksmīgi tiek galā, trūkst lielākas sabiedrības iesaistes.

Latgales vēstniecības “Gors” vadītāja Diāna Zirniņa novērojusi, ka dažos cilvēkos ir jaušamas bažas, bet viņa norāda: “Ļoti daudzos es redzēju tādu kā apņēmību, ka tas ir viņu pienākums. Tie pirmie nācēji, man bija sajūta, ka tādi cienījama vecuma ļoti apzinīgi Latvijas cilvēki.”

Lieldienās dažādos laikos vakcinācijas centri atvērti arī Valmierā, Daugavpilī, Cēsīs, Jelgavā un citviet. Tāpat tikko uzsākta informatīvā kampaņa “Divi miljoni iemeslu vakcinēties” un plānoti atsevišķi pasākumi tieši Latgalē, jo šeit no brīvdienās paredzētajām aptuveni 10 000 vakcīnām ir mazākais pieprasījums.

“Daugavpilī ir 300 cilvēki, Jēkabpilī patreiz ir 150 cilvēki. Cilvēki zvana un piesakās, dotie skaitļi ir mainīgi. Mūsu komunikatori strādā pie kampaņas, kas ir tieši “Vakcinējies Latgalē!”,” informē Eva Juhņēviča.

“Rēzeknē, es nevarētu pateikt, ka ir kūtri cilvēki. Ja mēs vērtējam visus strādājošos vakcinācijas centrus, es domāju, ka Rēzeknē tas ir labs rādītājs,” atzīst Rēzeknes slimnīcas pārstāve.

Vienas nedēļas laikā Rēzeknē var vakcinēt 3000 iedzīvotājus, ir iespēja jaudu palielināt, gan arī doties izbraukumos ne tālāk par 50 kilometriem, ja vienuviet vakcīnu saņemt vēlas vismaz 25 cilvēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt