Kultūras ziņas

Tuvojas kinofestivāls «Baltijas pērle 2016»

Kultūras ziņas

Vestards Šimkus LNSO vasarnīcā

Meklēs kompromisu tabakas fabrikas pārbūves jautājumā

VNĪ un būvnieks gatavi atsākt sarunas par Tabakas fabrikas pārbūvi

Bijušās Tabakas fabrikas Miera ielā 58A rekonstrukcijas darbu līguma laušanas process ar SIA „RBSSKALS Būvvadība” ir apturēts, un valsts AS „Valsts nekustamie īpašumi”( VNĪ) aicina „RBSSKALS Būvvadība” uz mediācijas procesu. Būvnieks paziņojumā medijiem pauda gatavību atsākt sarunas.

Kā informēja VNĪ, Finanšu ministrija lūgusi Būvniecības valsts kontroles birojam (BVKB) izvērtēt situāciju būvlaukumā, jo pastāv risks, ka objekts netiks nodots ekspluatācijā paredzētajā laikā.

Ņemot vērā BVKB ieteikumus strīda risināšanai izmantot  mediāciju – brīvprātīgas sadarbības process, kurā puses cenšas panākt savstarpēji pieņemamu vienošanos savu domstarpību atrisināšanai ar mediatora starpniecību –, VNĪ ir nolēmusi līdz 8.septembrim apturēt līguma laušanas procedūru ar SIA „RBSSKALS Būvvadība”.

VNĪ aicina SIA „RBSSKALS Būvvadība” nekavējoties sākt mediācijas procesu. 

"RBSSKALS Būvvadība" paziņojumā medijiem pauda gatavību sākt sarunas ar VNĪ par būvniecības darbu atsākšanu. Uzņēmums norāda uz Finanšu ministrijas un BVKB "operatīvo rīcību un ātro darbu" šajā situācijā.

Būvnieks pašlaik gaida dokumentus no VNĪ, lai iesaistās puses varētu uzsākt sarunas.

Ziņots, ka rekonstrukcijas darbus pilnsabiedrība "RBSSKALS" Tabakas fabrikā sāka šī gada janvārī, taču tad ēkas pārbūve aizķērusies. Līdz ar to tika atlikta šovasar solītā Jaunā Rīgas teātra pārcelšanās uz pagaidu mītni, lai rekonstrukciju varētu sākt teātra ēkā Lāčplēša ielā.

Savukārt 11.augustā “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) paziņoja par vienpusēju līguma laušanu būvnieka darbu kavējuma dēļ. Lai turpinātu darbu pie Tabakas fabrikas ēkas pielāgošanu, VNĪ veiks sarunu procedūru par būvdarbiem objektā. Ēka ekspluatācijā varētu tikt nodota nākamā gada rudenī, lēsa VNĪ.

 

 

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti