VM rosina «zaļajā režīmā» ļaut vecākiem ar bērniem līdz 12 gadu vecumam nodalītā vidē apmeklēt pasākumus

Veselības ministrija (VM) rosina ļaut vecākiem kopā ar bērniem arī līdz 12 gadu vecumam, kuri vēl nevar vakcinēties pret Covid-19, apmeklēt pasākumus “zaļajā režīmā” jeb drošajā zonā, veidojot viņiem nodalītu epidemioloģiski drošu vidi, informēja VM.

Šobrīd “zaļajā režīmā” nav noteikti nekādi papildu epidemioloģiskās drošības pasākumi, tāpēc tajā var piedalīties tikai pilnībā pret Covid-19 vakcinēti vai to pārslimojuši cilvēki. Ņemot vērā to, ka daļa bērnu vēl nav vakcinēti un līdz 12 gadu vecumam neveic arī Covid-19 testu, nav iespējams nodrošināt bērnu dalību “zaļajā režīmā” tā, lai tas būtu epidemioloģiski droši, norādīja VM. 

Līdz ar to VM rosina pakalpojumu sniedzējiem, organizējot “zaļā režīma” vides pasākumus vai sniedzot tajā pakalpojumos, veidot atdalītu ģimenēm drošu vidi, kurā tiktu nodrošināti pamata drošības pasākumi – ievērotas distances un lietoti mutes un deguna aizsegi, bet izņēmums būtu sabiedriskā ēdināšana. 

Piemēram, teātros ģimenēm ar bērniem būtu jāveido atdalītas sēdvietas ar distanci, sabiedriskās ēdināšanas vietās – ģimeņu galdiņi, kas novietoti ar distanci no pārējiem.

VM ieskatā tas dos iespēju pakalpojumu sniedzējiem piedāvāt plašāku pakalpojumu klāstu ģimenēm ar bērniem. 

Savukārt, lai paplašinātu iespējas bērniem, kas vecāki par 12 gadiem, piedalīties pasākumos un saņemt pakalpojumus gan epidemioloģiski daļēji drošajā “dzeltenajā režīmā”, gan ģimenēm drošajā “zaļajā režīmā”, VM rosina arī izmaiņas testēšanas nosacījumos. Plānots, ka minētos pakalpojumus varētu saņemt un apmeklēt jaunieši no 12 gadiem, izmantojot arī skolas skrīninga Covid-19 testa negatīvo rezultātu. Pasākuma apmeklēšanai tas būs derīgs 72 stundas pēc veikšanas.

KONTEKSTS:

Veselības ministrija piedāvājusi visos gadījumos, kad tas ir iespējams, pakalpojumu sniegšanu, pasākumu organizēšanu un citas aktivitātes iekštelpās īstenot daļēji drošajā “dzeltenajā režīmā” – klātesot personām, kuras ir vakcinētas pret Covid-19, pārslimojušas Covid-19 vai viņām ir negatīvs Covid-19 tests – vai drošajā “zaļajā režīmā” – klātesot vienīgi personām, kuras ir vakcinētas pret Covid-19 vai to pārslimojušas. Bez Covid-19 sertifikātu pārbaudīšanas nedrošajā “sarkanajā režīmā” saglabātos tikai pirmās nepieciešamības pakalpojumu sniegšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt