Šodienas jautājums

Šodienas jautājums - saruna ar Māri Rēvaldu un Danielu Pavļutu (A/P!)

Šodienas jautājums

Šodienas jautājums - obligātā vakcinācija Saeimas deputātiem un deputātu kvotas

Šodienas jautājums - saruna ar Māri Rēvaldu un Danielu Pavļutu (A/P!) (ar surdotulkojumu)

«Veselības centrs 4» vadītājs: Patlaban 85 privātā sektora mediķi Covid-19 pīķī gatavi doties palīgā slimnīcām

Patlaban 85 privātā sektora medicīnas darbinieki izrādījuši gatavību doties palīgā slimnīcām, kur Covid-19 pacientu pieplūduma dēļ ir smaga situācija, Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" sacīja "Veselības centrs 4" vadītājs Māris Rēvalds.

Tomēr nav paredzēts, ka piesaistītie darbinieki uzreiz dotos pirmajās rindās Covid-19 nodaļās, jo slimnīcas sākotnēji varētu izmantot savus resursus, kuri ir apmācīti darbam ar Covid-19 pacientiem. Savukārt mediķi no privātā sektora varētu aizstāt trūkstošos darbiniekus citās nodaļās, kamēr tiks apmācīti un sasniegs vajadzīgo kvalifikāciju.

Rēvalds atzina, ka daļa darbinieku, līdzīgi kā karā, ir gatavi iet un iesaistīties frontes pirmajās rindās, taču ne visi grib to darīt. Viņš pauda pateicību tiem, kuri izprot slimnīcas kolēģu situāciju un piekrīt steigt palīgā.

Savukārt veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par!") uzsvēra, ka patlaban ir izmisīgi vajadzīgs darbaspēks – gan ārsti, gan māsas, gan arī jaunākais personāls. Daļa no risinājuma varētu būt, piesaistot tos rezidentūras studentus, kuri vēl nav slimnīcās un nestrādā ar Covid-19 pacientiem, bet palīdzība no privātā sektora būs vajadzīga.

"Mums ir jārēķinās ar to, ka smagākajā posmā, kas varētu būt no novembra vidus līdz decembra sākumam, slimnīcās nonāks no 2500 līdz 3000 Covid-19 pacientiem vienlaikus. Uz šodienu esam gatavi uzņemt 2003 pacientus, līdz tam laikam mēs būsim gatavi," sacīja Pavļuts.

Runājot par nozari satraukušajiem plāniem par mediķu mobilizāciju, no kuriem Veselības ministrija atteicās, Pavļuts teica:

"Mēs respektējam, ka nozares cilvēki nevēlas tikt iesaistīti ar piespiedu metodēm."

Viņš arī atvainojās par to, ka šāda iecere izskanēja, un atzina, ka, iespējams, tas bija priekšlaicīgi. Vienlaikus ministrs uzsvēra, ka "trauksme slimnīcās ir milzīga".

Viņš arī solīja risināt samaksas un motivācijas jautājumu, paredzot, ka samaksu ar visām piemaksām saņemtu ne tikai piesaistītie darbinieki, bet tiktu kompensēts arī medicīnas iestādei par to, ka tās darbinieks tobrīd tur nestrādā.

KONTEKSTS:

Palīdzēt aprūpēt Covid-19 pacientus uz Stradiņa slimnīcu dosies Samariešu apvienības brīvprātīgie, kuri sniegs psihoemocionālo un praktisko palīdzību ar vīrusu sasirgušajiem.

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī. Valdība izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Tomēr redzot, ka vīrusa izplatība aug un Latvija ir pirmajā vietā pasaulē Covid-19 izplatības ziņā, valdība no 21. oktobra līdz 15. novembrim ieviesa tā dēvēto "lokdaunu" un mājsēdi.

Latvijā slimnīcās jau pārsniegta Covid-19 slimnieku uzņemšanas kapacitāte. Tāpēc valdība lēmusi, ka pakāpeniski par 3,6 miljoniem eiro atvērs vēl līdz pat 2500 gultām Covid-19 slimniekiem. Vienlaikus slimnīcās trūkst personāla, un mediķi no privātā sektora, kā arī nozarē nestrādājošās ārstniecības personas aicinātas palīdzēt ar Covid-19 slimniekiem.

Covid-19 krīzes scenārijā, kad ar Covid-19 slimniekiem aizņemto gultasvietu skaits sasniegtu 3000, Latvijā pie slimnīcām paredzēts izvietot moduļa tipa ēkas Covid-19 slimnieku ārstēšanai. Gultas plānots izvērst arī citviet, piemēram, sanatorijās un privātajās medicīnas iestādēs, bet kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem paredzēta hospitāļa izveide. Tas provizoriski iespējams ap 10. novembri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt