Vēlēšanas 2022. Saskaitītas visas balsis – 5% barjeru pārvar 7 politiskie spēki (Teksta tiešraides arhīvs)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijā noslēgušās 14. Saeimas vēlēšanas. Balsu skaitīšana sākās sestdienas vakarā un aizvien turpinās svētdien, lai uzzinātu, kas guvis lielāko atbalstu šajās vēlēšanās. 

Kā pagāja vēlēšanu diena?

Lasi šeit!

(klikšķini uz bildes, lai atvērtu rakstu)

Portāls LSM.lv piedāvā iespēju sekot līdzi vēlēšanu rezultātiem teksta tiešraidē!

Naktī no 1. uz 2. oktobri Centrālā vēlēšanu komisija sāka publiskot provizoriskos vēlēšanu rezultātus no visiem vēlēšanu iecirkņiem Latvijā sadalījumā pa sarakstiem un kandidātiem. Tikmēr kandidējošie politiskie spēki sākuši analizēt provizoriskos rezultātus, bet 14. Saeimā, visticamāk, iekļuvušās partijas jau iezīmējušas "sarkanās līnijas" un iespējamos sadarbības partnerus.

Par vietu jaunajā Saeimā sacenšas 19 kandidātu saraksti, kuros kopā iekļauti 1829 kandidāti. 

KONTEKSTS:

Saeimas vēlēšanās ir pieci vēlēšanu apgabali – Rīgas, Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales. Rīgas vēlēšanu apgabalā ietilpst arī vēlēšanu iecirkņi ārvalstīs. Katra vēlēšanu apgabala iecirkņos ir atšķirīgas vēlēšanu zīmes – tikai attiecīgā vēlēšanu apgabala zīmes.

14. Saeimas vēlēšanās darbojās 1030 vēlēšanu iecirkņi, no kuriem 949 vēlēšanu iecirkņi – Latvijā, bet 81 vēlēšanu iecirknis – ārvalstīs.

Latvijas parlamentā ir 100 deputātu vietu. No katra vēlēšanu apgabala Saeimā ievēlējams noteikts skaits deputātu. Vietu skaitu katrā vēlēšanu apgabalā nosaka proporcionāli vēlēšanu apgabala vēlētāju skaitam četrus mēnešus pirms vēlēšanām. 14. Saeimā no Rīgas vēlēšanu apgabala jāievēl 36 deputāti, no Vidzemes vēlēšanu apgabala – 26 deputāti, no Latgales un Zemgales vēlēšanu apgabaliem – 13 deputāti, no Kurzemes vēlēšanu apgabala – 12 deputāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti