Valsts ceļos ne visur drošības dēļ var atslēgt pogas pie gājēju pārejām, bet daudzviet jau ir viedie luksofori

Valsts ceļos nevar sekot Rīgas un Jelgavas piemēram un luksoforiem atslēgt pogas pie gājēju pārejām, taču daudzviet jau ir viedie luksofori.

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Rīgā un Jelgavā luksoforiem atslēgtas gājēju lietošanai domātās gaismas maiņas pogas pie pārejām. Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante skaidro, ka tāds lēmums pieņemts, ņemot vērā šī brīža ārkārtas stāvokli valstī saistībā ar koronavīrusa izraisītās slimības izplatību un “pētījumiem, kas apliecinot vīrusa dzīvotspēju uz atsevišķām virsmām līdz pat 72 stundām”.

Departaments vērš iedzīvotāju uzmanību, ka izsaukuma pogas atslēgtas uz nenoteiktu laiku, tāpēc gājēji aicināti gaidīt gājēju luksoforā zaļo gaismu, nevis mēģināt panākt signāla nomaiņu ar attiecīgo pogu.

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante: 140 objektos 490 pogas jau ir atslēgtasEdgars Kupčs

Ilze Dimante skaidro: “Kopumā 140 objektos 490 pogas jau ir atslēgtas un uzliktas informatīvās plāksnes, kur aicinām gājējus pagaidīt zaļo signālu un tikai tad šķērsot ielu. Šie ierobežojumi ir īslaicīgi. Skatīsimies, sekosim līdzi Covid-19 vīrusa izplatībai un, ja viss būs labi, tad arī tiks atslēgts. Protams, tas šobrīd rada neērtības satiksmes dalībniekiem. Visvairāk tas rada neērtības autovadītājiem, jo arī nakts stundās ir jāpiestāj pie luksofora. Bet tas tomēr ir mūsu veselības labā, un ar šiem īslaicīgajiem ierobežojumiem ir jārēķinās.

Satiksmes departaments arī šobrīd, projektējot jaunus luksoforu objektus, ir atteicies no tādas opcijas kā gājēju izsaukuma poga.

Tātad nākotnē vairs šādi luksofori nebūs un netiks izbūvēti – visi nākamie objekti, kas tiek izbūvēti, tie ir viedie luksofori, kuri paši saprot, ka pienāk gājējs, tātad ir jādod zaļais signāls gājējiem un autovadītājiem attiecīgi sarkanais signāls.”

Luksofora poga LVC objektā Mārupē

“Latvijas valsts ceļi” pārstāve Anna Kononova: Ne visur drošības dēļ iespējams atslēgt gājējiem domātās pogasEdgars Kupčs

Savukārt uzņēmuma “Latvijas Valsts ceļi” pārstāve Anna Kononova norāda, ka ne visur drošības dēļ iespējams atslēgt gājējiem domātās pogas.

Anna Kononova atzīmē: “Lielākā daļa mūsu luksoforu ir aprīkoti ar pogām, kas ir vienlaicīgi arī sensori, un tām nav nepieciešams pieskarties. Tām ir tikai jāpietur roka. Un, lai informētu iedzīvotājus par šo iespēju nepieskarties pogai, tuvākajā laikā tiks uzstādītas informatīvās zīmītes. Tāpat ir luksofori, kuri darbojas, pateicoties detektoriem. Respektīvi tiem vispār nav nekādā veidā jāveic nekādas darbības, nav nedz jāspiež poga, nedz jāpietuvina plauksta pogai. Luksofors darbojas vienkārši no tā, ka cilvēks pienāk klāt gājēju pārejai, un detektors to nosaka.

Ir atsevišķi luksofori, kas atrodas reģionos, kas ir pavisam neliels skaits, kuriem ir parastās pogas, taču tās atslēgt nebūtu lietderīgi, jo, pirmkārt, šie luksofori atrodas uz ceļiem, kur ir atļauts lielāks braukšanas ātrums nekā pilsētās, un, otrkārt, tur ir ļoti neliela gājēju kustība.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt