Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Jauno skatuves mākslinieku rezidence Kuldīgā

Gadatirgos piedāvā iespēju vakcinēties

«Vakcinācija ar romantisku skatu» – Zvejnieksvētkos Carnikavā potē pret Covid-19

Daudzās piekrastes pilsētās sestdien, 10. jūlijā, tika svinēti Zvejnieksvētki. Tie dažviet tiek atzīmēti jau vairāk nekā 70 gadus, taču līdz ar tirdziņu un dzīvo mūziku, pirmo reizi apmeklētājiem tika piedāvāta arī vakcinācija.

Carnikavā kā apmeklētāji, tā tirgotāji daļēji pat nespēj noticēt, ka bez maskām, drīkst pulcēties tik daudz cilvēku. Daļa arī atzīst – sajūtas ir dīvainas, esot tik lielā pūlī. Savukārt tirgotājai Ilzei prieks, ka arī karstajā laikā cilvēki ir gana drosmīgi apmeklēt gadatirgu.

Tirdziņā LTV sastop arī ģimeni, kas Latvijā pavada vien vasaras. Viņi saka, ka nu jau jūtas droši. “Katru vasaru mēs ceļojam pa Latviju, tikai pagājušogad nebijām Covid-19 dēļ,” stāsta Mihailo no Ukrainas, piebilstot: “Es domāju, daudzi ir vakcinētie, tagad viss ir ārā, es domāju, ka cilvēki, ja ir slimi vai nelabi jūtas, tad viņi sēž mājās.

Zvejnieksvētki Carnikavā

Šeit par pandēmiju liecina vienīgi mobilais vakcinācijas punkts. Atšķirīgi no citiem, lielajiem vakcinācijas punktiem, šeit pēc potes saņemšanas – 15 minūtes jāuzgaida svaigā gaisā, ar skaistu skatu uz Gauju.

Kā saka pasākuma apmeklētāja Valentīna, vakcinācija ar romantisku skatu: “Un ārā bez maskām, un drīz vispār varbūt, kas būs vakcinējies, it kā varēs ar lielām atlaidēm būt. Meita saka: “Būs citas potes, pagaidi, būs viena un tikai vienreiz jāpotējas,” tāpēc es nolēmu pagaidīt. Bet šeit man jau bija tepatās blakus, nav uz Rīgu jābrauc tveicē.”

Savukārt pasākuma apmeklētāja Veronika atklāj, ka iepriekš vēl nav bijusi gatava vakcinēties: “Tik daudz pretrunīgas informācijas, es nebiju gatava. Bet kaut kā viss sakrita šodien, ka tāda diena un gadatirgus, un vīrs arī gribēja.”

Lai gan kopējie vakcinācijas tempi ir samazinājušies, izbraukumos pieprasījums nemazinās, skaidro mediķi. Sestdien vien divu stundu laikā poti saņēmuši 50 cilvēku, un gaidāms, ka vairums vēl tikai būs.

AS “Veselības centru apvienība” pārstāvis Imants Grebņickis stāsta: “Var izvēlēties, ir pieejamas divas potes, ir “Pfizer”, kam nepieciešams divas devas un “Jonhson” kuram nepieciešama viena deva. Pamatā cilvēki šādos izbraukumos pamatā izvēlas tieši “Johnson” poti.”

Mediķi neslēpj, ka, kaut teltī ir kondicionieris, karsti ir tāpat un pēc garās dienas peldēt ies turpat Gaujā. Tikmēr par vakcīnu uzglabāšanu gan neesot pamats satraukumam, tās stāv ledusskapī un izņemtas tiek vien mirkli pirms potēšanas.

Zvejnieksvētki Carnikavā

KONTEKSTS:

Latvijā izmantošanai reģistrētas četras Covid-19 vakcīnas – "Pfizer/BioNTech", “Moderna”, “Janssen” un “AstraZeneca” vakcīnas. 

Pieteikties vakcīnai pret Covid-19 iespējams vietnē www.manavakcina.lv, pa tālruni 8989, pie sava ģimenes ārsta vai darba devēja. Iecerēts, ka tirdzniecības centros to varēs izdarīt arī bez iepriekšēja pieraksta. Galvenais vakcinācijas mērķis ir pasargāt cilvēku no smagas saslimšanas ar Covid-19 un nāves.

Samazinoties 14 dienu kumulatīvajam gadījumu skaitam uz 100 000 iedzīvotāju zem 100 gadījumu atzīmes, 23. jūnijā mīkstināti pulcēšanās ierobežojumi un minimālās platības prasības uz vienu veikala vai pakalpojumu sniegšanas vietas klientu. Tāpat 2021. gada jūnijā cilvēkiem ar Covid-19 pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikātu tiek atcelti visi pulcēšanās ierobežojumi, bet tie saglabājas cilvēkiem ar negatīvu Covid-19 testu un pārējiem cilvēkiem, kuri nav ne potējušies, ne pārslimojuši. Ja saslimstība pieaugs līdz vismaz 120 kumulatīvo gadījumu atzīmei, nāksies atgriezties pie līdzšinējiem ierobežojumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt