Valstī noteiktā kārtībā paredz, ka skolēni, kas ir Covid-19 sasirgušā kontaktpersonas, drīkst turpināt doties uz skolu klātienē, ja vien viņiem nav saslimšanas simptomu un ja septiņas dienas pēc kārtas kopš kontakta ar slimnieku tiek veikts paštests.
Rīgas Franču licejam izsniegtie paštesti ir iztērēti, tāpēc skolēniem, kas ir Covid-19 sasirgušā kontaktpersona, jāievēro mājas karantīna.
Skolas direktore Vineta Rūtenberga norādīja: "Lai mēs varētu nodrošināt to modeli, ko piedāvā Slimību profilakses un kontroles centrs, ka septiņas dienas mēs varētu testēt bērnus ar paštestiem skolā un viņiem nevajadzētu sēdēt karantīnā, diemžēl šādu piedāvājumu nevaram nodrošināt. Mums ir tikai katram bērnam divi testi nedēļā. Mums šobrīd ir tāda situācija, ka šī iemesla dēļ daudzas klases atrodas karantīnā."
Direktore skaidroja, ka skola cenšas uzkrātos testus no klasēm, kuras atrodas karantīnā, nodrošināt eksāmenu klasēm, lai pēc iespējas vairāk mācības notiktu klātienē.
Valdība šodien atbalstīja Veselības ministrijas priekšlikumu par papildus paštestu iegādi, jo, ņemot vērā saslimstības pieaugumu, pašpārbaudes testu apjoms ir nepietiekams.
Lai nodrošinātu testēšanu izglītības sektorā, četrām nedēļām papildu būtu nepieciešami vairāk kā 8 359 832 paštesti.
Izglītības ministre Anita Muižniece rosina pārskatīt kārtību par karantīnas noteikšanu.
"Uzdevums operatīvās vadības grupai ir noskaidrot, vai ir iespējams cita veida nosacījums tam, vai visa klase dodas karantīnā pēc kontaktēšanās. Spilgts piemērs ir prakse, ko pielieto Beļģijā, no kurienes bija arī mans piedāvājums par 25% inficēto vienas klases ietvaros. Un tad visi skolēni dodas karantīnā," viņa norādīja.
KONTEKSTS:
Valdība otrdien, 1. februārī, lēma, ka turpmāk darba devējiem vairs nevajadzēs Slimību profilakses un kontroles centrā iesniegt to personu sarakstus, kurām ir bijis kontakts ar Covid-19 inficētajiem. Kontaktpersonām arvien būs jāvēro sava veselība un tikai nepieciešamības gadījumā jāvēršas pie ģimenes ārsta.