Dienas ziņas

KNAB pārbauda I.Rimšēviča deklarāciju

Dienas ziņas

Cēsīs remontē bīstamās skolu ēkas

KNAB vadītāja amatam 10 pretendentu

Uz KNAB priekšnieka amatu pretendē 10 cilvēki

Konkursā uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amatu pieteikušies desmit cilvēki, liecina Valsts kancelejas informācija pēc pirmās konkursa komisijas sēdes.

Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš nevēlējās sniegt vērtējumu par kandidātiem, taču pauda, ka kopumā „izskatās ļoti pozitīvi”. Saņemtos pieteikumus izvērtēs Satversmes aizsardzības birojs un lems par to, kuriem kandidātiem var izsniegt augstākā līmeņa pielaidi valsts noslēpumam.

Komisijā strādā Satversmes aizsardzības biroja direktors Jānis Maizītis, Drošības policijas priekšnieks Normunds Mežviets un ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers. Konkursa komisijā ar padomdevēja tiesībām piedalās arī vairāki KNAB Sabiedriski konsultatīvās padomes pilnvaroti pārstāvji. Par pirmās kārtas sēdi stāsta Mārtiņš Krieviņš.

„Konkursa komisija izskatīja visus saņemtos pieteikumus, kuru kopskaits ir desmit, izgāja cauri obligātajiem kritērijiem, kā arī pieņēma lēmumu nosūtīt personu pieteikumu iesniegtās aptaujas anketas pārbaudei Satversmes aizsardzības birojam,” norādīja Krieviņš.

Viņš pauda, ka no atsevišķiem pretendentiem komisija lūgs papildu informāciju. „Šodien mēs nevērtējām kandidātus. Mēs izgājām cauri viņu dokumentiem un piefiksējām kādi papildus jautājumi [viņiem] ir jāiesniedz,” norāda Krieviņš.

Lūgts kopumā novērtēt KNAB priekšnieka amata kandidātus, konkursa komisijas vadītājs bija atturīgs. „Jūs [žurnālisti] spiežat mani dot vērtējumu, ko es kā konkursa komisijas loceklis un priekšsēdētājs nevaru dot. It īpaši, zinot, cik jau šobrīd ir sakāpināta augsne par un ap šo vērtējumu. Katrā ziņā izskatās ļoti pozitīvi,” stāsta Krieviņš.

Uz pirmās kārtas otro sēdi komisijas plāno sanākt 28. oktobrī. Tad cer arī saņemt izvērtējumu no Satversmes aizsardzības biroja (SAB) par kandidātu iespēju saņemt augstākā līmeņa pielaidi valsts noslēpumam. „Tas, ko mēs nevaram garantēt, cik ātri SAB spēj iedot atzinumu, kam pienākas un kam nepienākas šī pielaide. [SAB vadītājs Jānis] Maizīša kungs stāstīja, ka to tagad nevar pateikt – kādam vajag mēnesi, kādam ilgāk. Tāpēc aizsūtam visus dokumentus uz SAB un tad redzēsim,” norāda Krieviņš.

Taču pagaidām prognozē, ka laika vajadzētu būt pietiekoši, lai 1. novembrī publicētu informāciju par pretendentiem, kurus konkursa komisija izvirzīs dalībai otrajā kārtā.

Tad notiks pārrunas ar kandidātiem, stāsta Krieviņš.

„Viņu izjautāšana par līdzšinējo darbību, viņu redzējums par KNAB turpmāko attīstību un rakstiskais pārbaudījums, kas paredzēts šajā konkursā,” norāda Krieviņš.

Krieviņš arī ir informēja komisiju par to, ka KNAB turpināja pārbaudi par Valsts kancelejas un citu valsts pārvaldes iestāžu dalību festivālā „Lampa”. Tāpēc Krieviņš pauda, ka nepiedalīsies pašreizējā KNAB vadītāja Jaroslava Streļčenoka vērtēšanā, ja viņš ir pieteicies, jo tas būtu neētiski.

Taču pēcpusdienā kļuva zināms, ka KNAB nekonstatēja pārkāpumus iestāžu dalībā šajā pasākumā. Par to Krieviņš vispirms vēlas saņemt oficiālu vēstuli. Pirms tam viņš Latvijas Radio par savu turpmāko rīcību komentārus nesniedza.

„10. novembrī mēs varētu būt gatavi dot Ministru kabinetam vienu vai vairākus uzvārdus,” viņš sacīja.

Ja konkursa komisija noraidīs visus pretendentus, tā ieteiks izsludināt konkursu atkārtoti. Savukārt izšķirošo lēmumu balsojot pieņems Saeima.

Jau ziņots, ka otrdien, 13.septembrī, pēdējo dienu varēja iesniegt pieteikumus konkursā uz KNAB priekšnieka amatu. Patlaban publiski ir zināmi četri pretendenti uz šo amatu – pašreizējais KNAB vadītājs Jaroslavs Streļčenoks, Zemgales policijas vadītājs Haralds Laidiņš, Latvijas Juristu apvienības vadītājs Rihards Bunka, kā arī agrākais iekšlietu ministrs Māris Gulbis.

Pirmās kārtas otrā sēde paredzēta 28.oktobrī, savukārt 1.novembris ir termiņš, kad Ministru kabineta mājaslapā tiks publicēta informācija par pretendentiem, kurus konkursa komisija izvirzījusi dalībai konkursa otrajā kārtā.

Streļčenoka pilnvaras šajā amatā beigsies 17.novembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt