Tūristu nodevu Rīgā atliek par gadu – ieviesīs no 2022. gada

Rīgas pašvaldības pagaidu administrācija nolēma, ka pašvaldības nodeva par atpūtnieku un tūristu uzņemšanu Rīgā tiek pārcelta par vienu gadu un tiks piemērota no 2022. gada 1. janvāra, informēja Rīgas domē.

Tas darīts ar mērķi, lai veicinātu tūristu izvēli par labu Rīgai un padarītu pilsētu par finansiāli izdevīgāku galamērķi, kā arī lai neradītu papildu izdevumus nodevas maksātājiem – personām, kas uzņem tūristus un atpūtniekus tūristu mītnēs.

Pērn Rīgas dome nolēma, ka ar 2021. gada 1.janvāri Rīgā tiktu ieviesta nodeva viena eiro apmērā diennaktī par vienu tūristu mītnē uzņemto atpūtnieku.

Saskaņā ar Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas sniegto pamatojumu tūrisma nozare Covid-19 ietekmē šobrīd piedzīvo vēsturiski smagāko krīzi. Pakāpeniski atsākot darbu, daudzi tūrisma galamērķi, saistībā ar kuriem tiks ieguldīti lieli līdzekļi valstu un pilsētu reklāmās, cīnīsies par klientiem. Covid-19 izraisītā krīze finansiāli ietekmēja arī potenciālos Rīgas viesus, līdz ar to tie dos priekšroku izdevīgākam galamērķim.

Nodevas ieviešana nodevas maksātājiem prasa ievērojamus finanšu līdzekļus, kuri vispirms būtu jānovirza nozares darbības atjaunošanai un finanšu optimizācijai. Tādēļ pagaidu administrācija, konsultējoties ar nozari, secināja, ka šādu līdzekļu izlietojums jāatliek par vienu gadu, kad varētu mazināties krīzes ietekme.

Tāpat nolemts, ka līdz 31. oktobrim gidiem Rīgā nebūs jāmaksā par sertifikāta pagarināšanu vai atjaunošanu.

Sakarā ar ārkārtējo situāciju un pārvietošanās ierobežojumiem ļoti būtiski ir samazinājusies iedzīvotāju un tūristu plūsma pilsētā, līdz ar to Rīgas tūristu gidi ir palikuši bez darba un ienākumiem, un daudziem nav iespējas segt sertificēšanas izmaksas. Šobrīd maksa par sertifikāta atjaunošanas vai pagarināšanas dokumentu izskatīšanu ir 50 eiro.

Pašvaldība gidu sertificēšanu uzsāka 2013. gadā ar mērķi uzlabot tūristiem sniegto pakalpojumu kvalitāti galvaspilsētā. Rīgas Tūrisma attīstības birojs (RTAB) sagatavoja attiecīgos saistošos noteikumus, kas paredz, ka gidu pakalpojumus var sniegt tikai personas ar attiecīgu sertifikātu.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti