Panorāma

Ļaus valdībai lemt par uzturēšanās atļauju atteikšanu

Panorāma

Ārsti ar satrakojušos «spaisa» pīpmani policiju gaida stundu!

KNAB mēģina paildzināt Strīķes sūdzības izskatīšanu

Tiesa nepieņem KNAB iesniegto noraidījumu pret tiesnesi Strīķes atlaišanas lietā

Sākoties tiesas sēdei saistībā ar Jutas Strīķes atbrīvošanu no amata Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), KNAB iesniedza noraidījumu pret tiesnesi Mairu Griķi, taču tas netika pieņemts.

Noraidījumu pret Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas tiesnesi Mairu Griķi KNAB iesniedza, pamatojot, ka Strīķe savulaik izskatījusi pret Griķi vērstu iesniegumu. Līdz ar to tiesnese nevarot būt objektīva.

Strīds starp Jutu Strīķi un viņas bijušo darbavietu, kurā Strīķe cenšas panākt atjaunošanu amatā, tiek iztiesāts aiz slēgtām durvīm un lielākā daļa pieaicināto personu komentēt procesu atteicās. Tiesa viedokļa sniegšanai pieaicinājusi prokuratūru, un procesā piedalās arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja arodbiedrība.

KNAB šefs Jaroslavs Streļčenoks no komentāriem atturējās, vien norādot, ka ir pamats noraidījuma pieteikumam, par ko arī tiesnese informēta. 

Strīķes pārstāve Ilona Jirgena savukārt paskaidroja, ka KNAB noraidījumu pamatojis ar kādu iesniegumu pret tiesnesi, kuru savulaik izskatījusi arī Strīķe. Jirgena gan par to ironizēja, norādot, ka konkrētajā gadījumā kriminālprocess netika sākts, bet sūdzības esot rakstītas gandrīz par ikvienu tiesnesi un Strīķe izskatījusi tās visas.

„ Tiesnesei tas bija pārsteigums, bet mēs bijām gatavi, mēs to zinājām. Streļčenoka kungs mēģināja iestāstīt, ka viņš piektdien  uzzinājis. Viņš zināja to sen jau. Un mēs arī,” sacīja Jirgena.


Streļčenoks atteicās komentēt arī jautājumus par šobrīd viņa vadītajā birojā esošajām vakancēm. Marta vidū tādu bija 19, bet  tagad to skaits vairs netiek izpausts.

Izskanējis, ka amatam, kuru līdz šim ieņēma Strīķe, Streļčenoks noskatījis savu studiju biedru Aldi Višņevski, kurš nupat pametis darbu Drošības policijā. Tomēr strādāt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā Višņevskis vēl nav sācis. Neoficiāla informācija liecina, ka kavēšanās skaidrojama ar to, ka Višņevskim joprojām nav piešķirta šim amatam nepieciešamā līmeņa pielaide darbam ar valsts noslēpumu.

Tiesnese Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izteikto noraidījumu nepieņēma. Ja tas tiktu pieņemts, lietas izskatīšana tiktu atlikta uz nenoteiktu laiku, kamēr tiktu nozīmēta jauna tiesnese. Pēc tam birojs mēģināja panākt sēdes atlikšanu, tomēr tiesnese šādam solim sniegto pamatojumu sēdes neatzina par pietiekamu. 

Jau ziņots, ka pašreizējais KNAB vadītājs Jaroslavs Streļčenoks trīs reizes atlaida savu vietnieci Jutu Strīķi, vainojot viņu priekšnieka kompetences apšaubīšanā un pilnvaru pārkāpšanā. Divas reizes premjers Streļčenoka lēmumu atcēla, taču trešo reizi nē. Strīķes darba turpinātāju nav izdevies atrast.

Arī ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers apliecināja, ka ar ieilgušajiem strīdiem KNAB šobrīd ir novājināts. Ģenerālprokurors norādīja, ka, piemēram, biroja izmeklētāju vidū ir trīs vakances, kas, ņemot vērā kopējo izmeklētāju skaitu, ir ļoti daudz. Tas palielina slodzi uz jau esošajiem izmeklētājiem un pieaug  risks darba kvalitātes sarukšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt